• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
Nisam našao posebnu temu o ovom traktoru pa je tu otvaram.
Nudi mi se ovaj traktor za povoljne novce, za sad na neviđeno (daleko mi je ići vidjeti ako neću kupiti).
Zanima me ako je traktor u lošijem stanju koliko bi otprilike novaca trebalo za remont? što je na njemu najčešć kvarljivo?
Znam da je teško reći cifru bez uvida, al recimo zanima me u slučaju motora kojem je potrebna generalka kolko to dođe (znači najlošije stanje motora).
Također obnova kočnica i hidraulike?
Dali su im mjenjači osjetljivi, tj dali se može očekivati i remont mjenjača?
Koliko dođe remont kvačila?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Generalka na motoru s rukama dobrog majstora i dobrim djelovima oko 1000€ (remont bosch pumpe, vodne, AC) Kvacilo je jeftino za "prepakirati" jer je tu lamela kao na 539. Mjanjac vjecan...

kocnice hmmm, kako da ti kazem, ne ocekuj previse od njih, ako se ne ulozi u njih kako treba (kvalitetne lamele, kvalitetna bakrena mast, kuglice, federi, zastitne gumice i sve te pizdarijice)

Volan je na njemu dosta tezak u mjestu, kad se traktor kotrlja ide dosta lako.

Sve u svemu, malo veci 539, snazan, dugotrajan, uz pravilan auspuh zvuk kao simfonijski orkestar...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Bobo, promakla ti je jedna sitnica a to je da je POTROŠAČ kao da ima 100ks....
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Za 560 sam čuo od više vlasnika,bivših i sadašnjih da je potrošač ali za 558 imaju samo riječi hvale, barem za potrošnju.
Tezak je na volanu,i kardan je 720 okretaja
mehanika 100%
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Za 560 sam čuo od više vlasnika,bivših i sadašnjih da je potrošač ali za 558 imaju samo riječi hvale, barem za potrošnju.
Tezak je na volanu,i kardan je 720 okretaja
mehanika 100%

pa jel nisu gotovo isti 558 i 560?
mašina je ista
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Evo mrcine stričeve.

DSC01460Kopiraj.jpg
 
B

Bobo

Guest
Leti on i bez krila...

Zwer, tek sad vidim tvoj komentar: Ujak ima 539 s kabinom i 558 s kabinom, na obadva traktora rotacione pumpe, oba traktora u super stanju. 558 ore s 2x12" IMT plugom i nosi ga ko od sale u mom kraju, mogo bi i 2x14" vuci, ali nema potrebe. 539 ore s 2x10" leskovackim premetnim plugom.

Ujak je mjerio potrosnju i jednog i drugog traktora u oranju na istoj njivi, u normalnim uvjetima oranja, na normalnom gasu u 1. direktnoj brzini, dubina oranja jednaka za oba traktora oko 20cm (Prasenje strnjaka).

558 je ispao manji potrosac od 539, a ti vidi kako...

usporedba 560 i 558 je takodjer radjena u mom kraju, ali s dva razlicita sofera, ali s istim plugovima orali jedan za drugim. Reci cu vam samo da nema 560 bez veze veci rezervoar. Potrosac u vrazju mater, ali bi puno lakse radio s 2x14" plugom, nego 558 koji je laksi od 560 za skoro pa cijelu tonu...


558 je dobro zamisljen traktor za svoje vrijeme sa super pogodjenim mjenjacem, jako fine snage, ni pre slab ni pre jak, jake hidraulike, uz male preinake rukavaca okretan skoro kao i 539. Muke muci s kocnicama ako se propisno ne odrzavaju i tezak je dosta na volanu. Ako ima kabinu, diferencijal zuji da glava hoce otpasti. Druge mu zamjerke naprosto nema. Kocnice se jednom naprave kako treba i trajat ce godinama, a da se ugraditi servo volan za male pare, ili malo veci ulog hidro i nemas brige, dobijes jako dobar traktor za jako male novce.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Generalka na motoru s rukama dobrog majstora i dobrim djelovima oko 1000€ (remont bosch pumpe, vodne, AC) Kvacilo je jeftino za "prepakirati" jer je tu lamela kao na 539. Mjanjac vjecan...

kocnice hmmm, kako da ti kazem, ne ocekuj previse od njih, ako se ne ulozi u njih kako treba (kvalitetne lamele, kvalitetna bakrena mast, kuglice, federi, zastitne gumice i sve te pizdarijice)

Volan je na njemu dosta tezak u mjestu, kad se traktor kotrlja ide dosta lako.

Sve u svemu, malo veci 539, snazan, dugotrajan, uz pravilan auspuh zvuk kao simfonijski orkestar...

Ne znam da li ti je netko replicirao..ali od tebe nisam ocekivao izjavu "malo veci 539" za taj traktor..cak niti u zafrkanciji..nemoj da pocnem gubiti uvjerenje da si no.1 za imt :-D (sala)

Vjerujem da smo obojica sjedili na jednom i drugom i obojica radili sa njim (vjerujem da ti puno vise od mene) pa znas o cemu pricam..sto se tice 558 imam poprilicno amaterskog iskustva(amaterstvo znaci da nisam profi poljoprivrednik).

Sve ostalo sto si naveo je tocno...od svih problema kocnice su uvijek tu..ako imas neki link sa foruma ili iskustva kako najbolje napraviti servis sa kocnicama molim te ostavi.. thx
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Bobo, promakla ti je jedna sitnica a to je da je POTROŠAČ kao da ima 100ks....

Ne znam kojom cinjenicom bi se mogla potvrditi ova izjava..no moja iskustva su drugacija..558 definitivno nije potrosac kao traktor 100ks...ima i par usporedbi ljudi koji su radili sa vise traktora snage 60-tak ks..pa nisu to ovako opisali...
 
M

Miško 007

Guest
Kočnice je najlakše rješiti da rade bez brige ili ugradit hidrulične...
A da je potrošač nemože biti nikako..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
sa kabinom je oko tone, a većina ih je imala kabinu, i to ogromna većina, rjetki su bez nje bili...

http://konedata.net/Traktorit/IMT551.htm

http://konedata.net/Traktorit/IMT560.htm

...a možda sam ipak u pravu

nadam se da me nece moderatori ukoravati sto ne koristim multi odg..nego 3 posta zaredom..
no ako nisi isao vagati ove traktore i dobio okladu onda se definitivno vodis onim sto pise u dokumentaciji..koja ipak nije tocna u vecini slucajeva..
Ima cudnih likova u mojoj okolici(mozda je to utjecaj crnog vina :-D ),pa i onih kojima je tako nesto vazno..koliko je u kg !! tezi-laksi neki traktor...

dakle..imt 558 bez kabine..cca 2t..imt560 sa kabinom cca 2,6t.Vaga je bila tocna.U okladi sam sudjelovao kao promatrac :-D . Tvrdio sam suprotno onome sto ti tvrdis.Imt 558 72god., imt560 84god.Kada se stavi sva oprema na oba traktora,ukljucujuci i kabine tada je razlika cca 600 kg...to je moja procjena unutar ovih brojeva koje sam vidio u praksi..

Mogu pozvati opet susjeda i vagati traktore :-D
No ta tezina mozda i nije previse bitna...imt 558 je po iskustvu mnogih bolji stroj(mozda zato jer je cista kopija mf-a)..na zemlji i na cesti...
 
B

Bobo

Guest
Usporedba s malo vecim 539 je po pitanju rada s traktorom i njegove jednostavnosti koristenja. U mom kraju je 558 pre slab da bi radio s 2x14" plugom, a pre jak da vuce 2x12" tako da se s 12" doslovce igra, kao i s tanjuracama 20 diskova. Ljudi koji u mom kraju obicno kupuju 558 su oni kojima je 539 dojadio a ne zele kupovati vece prikljucke za jaci traktor, tako da eventualno nabave samo 2x12" plug a sve ostalo ostaje isto.

Price da 558 puno trosi prodavajte nekom drugom, reci cu samo da je u oranju manji potrosac od 539, MJERENO. 558 2x12" i 539 2x10" jedan kraj drugog, svaki orao svoju polovicu iste njive u isto vrijeme.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Usporedba s malo vecim 539 je po pitanju rada s traktorom i njegove jednostavnosti koristenja. U mom kraju je 558 pre slab da bi radio s 2x14" plugom, a pre jak da vuce 2x12" tako da se s 12" doslovce igra, kao i s tanjuracama 20 diskova. Ljudi koji u mom kraju obicno kupuju 558 su oni kojima je 539 dojadio a ne zele kupovati vece prikljucke za jaci traktor, tako da eventualno nabave samo 2x12" plug a sve ostalo ostaje isto.

Price da 558 puno trosi prodavajte nekom drugom, reci cu samo da je u oranju manji potrosac od 539, MJERENO. 558 2x12" i 539 2x10" jedan kraj drugog, svaki orao svoju polovicu iste njive u isto vrijeme.

Slazem se sa usporedbom...moj post u tom kontekstu je bio mala zezancija...
Sto se tice plugova to je tocno..imt756 nije nikakav teret za njega..no sto se mene tice,ako cu raditi 10 min duze,traktor ce biti puno dugovjecniji i sve se moze orati u 1 brzini.Tanjurace od 20 diskova su male...ako se mijenjaju..dali 24 ili 28 diskova?Ako imas iskustva...help.
Razlika je u drljacama...3 i 4 krila...mislim da 539 ima teskog posla sa 4-krilnim drljacama?Probao si?

Ovo o potrosnji je doista nebuloza..558 zaista ne trosi puno...ako pocnem zezati ove sa 539 i navesti im cinjenicu da je provedena studijska provjera nece me vise zvati na kobasice :-D :-D
 
B

Bobo

Guest
Tanjuraca 24 diska, veca mu ne treba ako je brdovit teren i malo zesca zemlja... Drljaca 4 krila u mom kraju nosi i 539 al 558 4 krila bez problema. Sjetvospremac 2.20-2.40

kazem, kod mene se 558 kupuje kad 539 dojadi i obicno se prodaje 2x10" plug i nadoplacuje se za 2x12" a sve drugo od strojeva ostaje isto. 20 diskova mu taman jedva pokrije trag ako imas siroke gume iza i radi s njima da ih uopce ne osjeti... 24 diska taman.

kazem, potrosnja goriva mjerena i ovdje i pokazalo se da 558 ne trosi puno.

razlika u tezini 558 560 bi trebala biti veca od 600kg. koliko mi je poznato da se radi o skoro 900kg. moguce je da je razlika u tezini manja, ali ne bih rekao, posto cjeli zadnji kraj na 560 a pogotovo felge zadnje moraju bti puno teze, nego zadnji kraj na 558.

Ne bih tvrdio 100% nisam mjerio, ali razlika treba biti vise od 600kg.

zbog te razlike u tezini, ovdje 560 trosi dosta vise nego 558, ali 560 vuce 2x14" plug, no nitko ga ovdje nema, i tanjurace su 20-24 diska kako kod koga i tu se javlja izrazena razlika u potrosnji, zbog neadekvatnih prikljucaka..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Tanjuraca 24 diska, veca mu ne treba ako je brdovit teren i malo zesca zemlja... Drljaca 4 krila u mom kraju nosi i 539 al 558 4 krila bez problema. Sjetvospremac 2.20-2.40

kazem, kod mene se 558 kupuje kad 539 dojadi i obicno se prodaje 2x10" plug i nadoplacuje se za 2x12" a sve drugo od strojeva ostaje isto. 20 diskova mu taman jedva pokrije trag ako imas siroke gume iza i radi s njima da ih uopce ne osjeti... 24 diska taman.

kazem, potrosnja goriva mjerena i ovdje i pokazalo se da 558 ne trosi puno.

razlika u tezini 558 560 bi trebala biti veca od 600kg. koliko mi je poznato da se radi o skoro 900kg. moguce je da je razlika u tezini manja, ali ne bih rekao, posto cjeli zadnji kraj na 560 a pogotovo felge zadnje moraju bti puno teze, nego zadnji kraj na 558.

Ne bih tvrdio 100% nisam mjerio, ali razlika treba biti vise od 600kg.

zbog te razlike u tezini, ovdje 560 trosi dosta vise nego 558, ali 560 vuce 2x14" plug, no nitko ga ovdje nema, i tanjurace su 20-24 diska kako kod koga i tu se javlja izrazena razlika u potrosnji, zbog neadekvatnih prikljucaka..

Mislio sam da ide 2m sjetvospremac..no ako ide 2.20-2.40 to je odlicno.Kolika je cijena sjetvospremaca npr.2.20m?

Konkretna razlika tezine je bila izmedu 650-700 kg.I to je vec jako puno.Kabina je mozda bila manje teska jer su nedostajali dijelovi ..stakla i vrata..:-D
To je bila zafrkancija...istina je vjerojatno negdje u sredini..750-800kg u pravim mjerama,vjerojatno 900kg sa utezima i sl...ako se jos kabina stavi na 558 tada se opet situacija mijenja..ovisi kako se gleda..no svakako je 560 puno tezi.Da li ta tezina zaista pridonosi boljem i efikasnijem radu to je ono sto svakako treba gledati.
Nedavno sam gledao jedan zanimljiv clip o povijesti mf-a i svih tehnickih rjesenja njihovih inzenjera...stvarno sam se zacudio sto sve radi mali mf...
Neka nova super rjesenja za isti posao mislim da i nece biti...polako nastupa doba elektronike u svim sistemima..iako stara mehanicka rjesenja uvijek traze manje odrzavanja..
 

Najnoviji postovi

Na vrh