• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim, ne paše a bilo je gore... sad tek bude fešta za rastaviti kad si pošvasal.
Trebal si za nekakvu drvenu letvu nacvikati za graničnik radi brze izmjene, ne treba nikakvog alata, samo čekič. Ako se rasuši poliješ malo vodom.....

Kak nije zrak ušel kad si mjenjal gumicu to meni nije nikak jasno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma graničnik koji drži pedale običan flah njega.sem rezal i varil sad paše znači lim iza pedala samo služi da kad pustiš kočnice da ne stoje previsoko odzračival nisam jer sem mijenjal samo zadnju gumicu
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,388
Gospodo agrarni umjetnici imam jedan mali problem sa mojom prinovom IMTom 560 s 5 brzina.. Znači mjenjali smo glavni kočioni cilindar jer je stari bil kaput i kad smo ugradili, odzračili ja stisnem kočnice on ne koči uopće(cilindar pumpa ulje ko mutav). Znači ručnu smo poštelali drži super. Ehh sada otac je zaplaniral da raskopamo komplet traktor odozada do lameli a meni je to malo puno posla ak ispadne da samo treba zamijeniti kočione cilindre.. I dal ručna uopće povlači lamele ili je to nešto u getribi(mudri ljudi iz Draganića imaju takvu teoriju...)?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Pokušaću ja da odgovorim imao sam sličan problem.Moraćeš da raskopaš zadnji kraj jer su vjerovatno cilindri procurili i pokvasili lamele.Ručna je pojas u ulju na osovini u prenosu nezavisna od nožne.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na njima znaju blokirati cilindri od vlage, jesi li micao one poklopce na cilindrima?
Da, ručna ima pojas na osovini pinjona samo što taj materijal dosta loše koči.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kočini celinderi se mogu izvaditi bez skidanja truba. Dali imaš tvrde kočnice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A možda ste pri odzračivanju zamastili lamele. Naravno, ako je pedala tvrda. Ako nije onda negde pušča.

Pojas ručne se nalazi u mjenjaču na spoju gornji snop - konusni zupčanik diferencijala. I u ulju je.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pedala je tvrda i ako su cilindri blokirani, to se meni dogodilo u dva mjeseca. Traktor malo lošije kočio a dok je došao na red za majstora već je bio skroz blokiran cilindar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sad cu ubacivat pumpu dodatnu na 560 sve sam nabavio pa cu malo provjeriti oko hidrulika.
Gdje ima boljih dijelova ave je vecinom jeftino.
Malko lupka hidrulik pod teretom inace dize super sve radi dobro.
Vjerojatno su nosaci malo dobili sto vi mislite
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,388
Znaci ovako kada pritisnem kočnice traktor uopće ne daje ni najmanje znake kočenja. Pedale su dosta visoke kad se koči(znaci da glavni kocioni neki ***** pumpa) možda se spusti od gornjeg položaja 3-4cm i kad ih odvojim nisu jednake već se jedna dublje spusti. Msm sutra ga idemo očito rasturit iza skroz pa cemo vidjet i ja isto sumljam da su lamele zamašćene. Koliko košta remont toga znači nove lamele, kočioni cilindri ako se nedaju popraviti?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako ces kako treba do 2000 kn dode .
zastavini kocioni ,tms lamele ,,bakreni sprej ubacit dodatne federe semeringe i ima tu sitnica
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Lamele daj nalijepit i imat ćeš bolje kočnice ali molim te prije nego rasturavaš provjeri dali cilindri rade uopšte to je bar lako.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mali, pumpa nebi poskakivala da sve brtvi kako treba ali je to na imt-u teško ostvarivo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mali, pumpa nebi poskakivala da sve brtvi kako treba ali je to na imt-u teško ostvarivo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Radi super ali dugo nije ulje mjenato pa mozda je pzna spene .
samo taj zvuk.
sad cu i pomocnu pumpu ubacit
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je zvuk pumpe koja radi neravnomjero jer ne zatvaraju svi ventili kako treba.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sad cu ubacivat pumpu dodatnu na 560 sve sam nabavio pa cu malo provjeriti oko hidrulika.
Gdje ima boljih dijelova ave je vecinom jeftino.
Malko lupka hidrulik pod teretom inace dize super sve radi dobro.
Vjerojatno su nosaci malo dobili sto vi mislite

može lupati luft između spojničke i hidraulične lamele......tako je kod mene bilo, a svi su govorili da je pumpa, pa kada sam zamjenio lamelu, onda više nije bilo lupanja, i to najviše kada se traktor ugrije....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sad cu ubacivat pumpu dodatnu na 560 sve sam nabavio pa cu malo provjeriti oko hidrulika.
Gdje ima boljih dijelova ave je vecinom jeftino.
Malko lupka hidrulik pod teretom inace dize super sve radi dobro.
Vjerojatno su nosaci malo dobili sto vi mislite

Dodatna pumpa mali kapacitet i mala trajnost bolje ubaciti tandem a izbaciti pumpu volana .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
može lupati luft između spojničke i hidraulične lamele......tako je kod mene bilo, a svi su govorili da je pumpa, pa kada sam zamjenio lamelu, onda više nije bilo lupanja, i to najviše kada se traktor ugrije....

Da bice da je to rastavit i rijesit to.
Bas kad se ugrije lupka a drzi u zraku prikljucak
A sto se tice idr ta pzmpa za okretac ce biti dobra i radit ce obave u paru udvoheno i ima je dosta
 

Najnoviji postovi

Na vrh