• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Točno tako kad uleti u motor znam jednog kojem je zaribao motor tako.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa ja sam mog 567 platio 2000€, a traktor mehanički ful ispravan, izuzev kočnica koje sam sada riješio :icon_cool:

Pa bolje to nego uložit 13 tisuća samo neznam gdje .
Malo previš za moj ukus
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je IMT, na njemu mora biti diht mase jer je lakše odrezati višak nego dvaput raditi.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Od novih djelova je ubaceno:
- Pvp pumpa
- Ac pumpa
- Vodena pumpa
- Pumpa ulja
- Klipovi s karikama
- Stubline
- Cahure na klipnjacama
- Glavni i leteci lezajevi, radilica obradena na 2 spec
- Ventili, poravnata glava
- Klavijatura
- Sve brtve
- Semering kod zamasnjaka
- Semering kod remenice plus O-ring
- Remenica radilice, stara ima duboke riseve, a nisam htio tokariti
- Remen alternatora
- Ventilator
- Termostat
- Crijeva vode
- Crijevo usisa
- Zracni filter
- Pumpa servo volana
- Dva crijeva od servo pumpe
- Filter ulja
- Ulje
- Antifriz
- Manometar od ulja
- Termometar za vodu
- Dizne odradene s novim uloscima
- Crijeva od goriva
- Filteri goriva
- Bakrene podloske
- Mala lulica od vode
- Cijev od podmazivanja kompresora
- Šelne od crijeva vode
- Strojna obrada glave, bloka i radilice

Mislim da je to sve
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A danas svašta ima tako je ovaj u ursusa dao 4000 eura i toliko uložio a bem te .
Šta je on morao raditi sa tim Ursusom da uloži 4000 eura???
Za te novce napraviš motor, bos pumpu, prednji trap, kvacilo, mjenjac, diferencijal, kocnice i hidrauliku s tim da ne stedis nego napravis kvalitetno.
Vjeruj mi, ne bubam nego pricam provjereno. Kolega je radio motor, trap i kvacilo i znam koliko je ulozio, a ja sam radio komplet zadnji kraj sa kocnicama i hidraulikom i znam koliko sam ja ulozio.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
4000€ na imt se odradi cjeli traktor, da mehanicki bude nov, jos da se i traktor kupi za oko 4000€, to je oko 8000€ za novi traktor, al ima dosta posla, barem sam tako racunao, jos u te 4000 bi bile i sve 4 nove gume......bas sve
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije puno 13tisuča kad je to sve stavljeno novo..
Kuplung nije mjenjan ?

Sa tim starijim traktorima je to sve tak..Neko bi reko kupim drugi motor i stavim nutra i opet vozi..Neko bi ga vozio tako dugo dok se god motor okreče,treči bi ga skrpao za silu i opet radio sa njime..

Neko moje iskustvo je vozi dok ide,nek troši i ulje,nek dimi ali dok on pali i radi nemaš ga kaj previše dirati,jer svako ulaganje košta a neke velike razlike neče bit..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kuplung sam napravio prije godinu dana, i ove godine pred kraj pripreme za sjetvu je pukla karika na 1 cilindru do pumpe vode i izbio je mjerac ulja od kompresije u karteru, i to je bio razlog za generalku.....karike su imale dosta lufta u svom utoru, pa vjerujem da je zato pukla, netko prije mene je vjerojatno zamjenio samo karike i obrusio radilicu jer je bila na 1 specijali......
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kaj je bosch pupa bila tak loša da se nije dala složiti? Nova je negde oko 2500 -
3000 ako se ne varam..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pumpa je bila dobra, ostati ce u rezervi, nova je bila 2500kn
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pise ti gdje je ulozeno.....

Sad sam pročitao samo pumpa je 2500 plus ova od volana sama generalka i ne košta .
A dobro ako su dobri dijelovi .

što se tiče ursusa stavljao sam kako se kvario.
Motor je tri puta rađen .
Reduktori mislim triput.
U proljeće lamela .
Sad ono reduktori.
Hidrulik prije jer nije htio kipat i sad opet neće ako visi i fali ulja.
Nabere se to još je ostao mu mjenjač za radit jer iskače.
Jebeno je kad se namjeriš na krš pa treba šarafat svako malo.
Najgore je što malo.pomalo ide dobra svota
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Sta on mora raditi s tim traktorom da je tri puta radio motor?

Ocito je da niste nikakvi majstori i da ubijate strojeve...

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Ivanz to se zove generalka i sad znaš da si miran nažalost kod starijih strojeva generalni remont (motor getriba gume kočnice) ponekad dva puta premašuju tržišnu vrijednost .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Šuti Željko i pokrij se po ušima, naročito šuti u IMT temi, jer ako ja progovorim......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj ne reci , nemožemo gledati isto ja gledam iskoristivost i čim manje muke kod rada a ti kak laganije popraviti estetika mi manje bitna makar kaj je lijepo je lijepo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Od sveg navedenog mene ništ od toga ne ćini sretnim, ali bum prešutel kaj mislim.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Zakaj ne reci , nemožemo gledati isto ja gledam iskoristivost i čim manje muke kod rada a ti kak laganije popraviti estetika mi manje bitna makar kaj je lijepo je lijepo .

S ovim našim starim IMTejcima, zetorima i ursusima bude vječito bilo muke kod rada to se jednostavno izbjeći nemože...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Traktor ima 30g, sto bi vi htjeli??
Kada ga je netko kupio, bio je tih godina najjaci traktor na imanju i radio je teze poslove, sto radi i kod mene, ja vjerujem da ako se napravi kako treba da ce i trajati, za te novce na john deere bi mogao 3-4 puta zamjeniti sva ulja i filtere na traktoru, drugo nista.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh