• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Sirena je privremeno tu stavljena jer nisam imel duže crijevo pa tako ostalo sutra ide van . ZJ špaga je za gasiti da se nemoram prigibati šema od brzina je preživjela.

A kaj si se ti javil? Je ovo morti tvoj 560?
Fućkaš željezničara koji nema trubu od šinobusa ili bar od Đemsa :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Dobro, za sirenu sam ja "navodno" kriv kaj je tu završila privremeno ali na ovoj slici se vidi još hrpa polugica, sajlica, vješalica od šarafa....koji naj vjerojatnije imaju svoju svrhu ali meni je pedala kuplunga mrak.
Za moj pojam koristan dodatak i odlično izveden, a još kad znam koji dio je korišten :icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nakon par sati torture baliranje zelenih i suhih bala i vožnje oko 80 km (naravno daleko a ne na sat) a skoro sve pod punim gasom traktor radi i kupljeno crijevo za sirenu pa će i ona biti kao i prije sakrivena kod rezervara goriva . Pedala kuplunga je imala gumu koja se brzo odljepila pa se htjela izmaknuti i opizditi po nogi .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam kod jozica kupio gume na papuce i dobre su godinu dana ko nove.
Dok nisam stavio kolikp se puta udario kad je noga mokra
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma još je to ok ali kod starog tipa tiskaš u natrag ko 533/558 to mi uvijek bilo nespretno kao i nožni gas kod univerzala .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
To tiskanje u nazad i prema dolje na 533 me uvijek živciralo,kad god sam vozio nečiji 533 odmah sam se sjetio majke i ostale bližnje rodbine onog inženjera koji je to smislio.Kod normalnog tiskanja se bar upreš u sjedalo kad stiskaš prema naprijed ako je tvrdo kvačilo.A kod 533 se možeš jedino hvatati rukama pod sjedalo i gurati nogom dolje u slučaju da je kvačilo tvrdo,još kak ja imam polovna koljena :(:.Susjedov klinac ni nemože stisnuti nego mora ustati i stati na kvačilo.Nije valjda da je na univerzalu gas unatrag?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za napred ali ispred papuča kočnica kad sem siliral sa 643 cijeli dan boljela noga dva dana pogotovo jer sam vukel iza prikolicu pa napred natrag kočnice /gas .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Za napred ali ispred papuča kočnica kad sem siliral sa 643 cijeli dan boljela noga dva dana pogotovo jer sam vukel iza prikolicu pa napred natrag kočnice /gas .

Pa kaj je ručni gas bil neispravan?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ja sam 558 samo jednom kratko vozio, nije uopće loše to njegovo kvačilo. Poluga je dugačka, mije teško za stisnuti i može se precizno "dozirati"

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Kočnice su drugačije okrenute, baš kak i kuplung na 533/539.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da su te pedale instalirane na neki drugi traktor (ovisi kome je koja marka srcu prirasla) bile bi vrh vrhova..... ali ako su na IMT-u onda garant imaju neki nedostatak i zahtjevaju preradu na "bolje".
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
558 ima preko poluga tako da dođe prilično mekana pedala.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Na kojem god da su instalirane bez obzira na marku ja bih rekao istu stvar i taj traktor nebih ni vozio jer mi koljena ne dopuštaju takve bezvezne pokrete prema dolje i nazad.Da je glupo rješenje to je svakako,na kojem god traktoru bilo.Napisao sam gore i zašto..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jučer sam tovaril i vozil gnoj oral rotiral sijal i vlačil (sa običnim branama) i brojil kolko sam puta stisnal kuplung 737 puta . Sreča moji 4 traktora i 3 rođakova imaju kuplung napred da imaju kuplung unatrag danas bi garant boljelo koljeno . Marke ne spominjem jer ih ima svakakvih naravno i IMT 560.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Jučer sam brojil kolko sam puta stisnal kuplung 737 puta .

Tebi je stvarno zabavno živjeti :icon_pidu:.... taj kuplung je za remont spreman, ili koljeno :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh