• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Izmjeri pritisak i znal buš jel ima snage.
A možda ti brza spojka usporava protok ulja.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,420
Imal sam jučer situaciju sa 560, mljeli smo stočni grašak i moglo bi se reći da sam mu malo dušu izvadil(pred mrak se vidilo da na auspuh riga vatru, to me nagnalo da stavim rešetku i neki roštilj raspalim usput, al zbog uvjeta nije bilo izvedivo 😂).
Traktor je bacio malo vode van na odušak na kileru(doduše natočil sam mu koncentrata antifriza do čepa za svaki slučaj i izmjenil sam ulje i filter u motoru), kasnijom kontrolom rashladne tekućine sam vidil da vode ima dobrano preko ćelija tak da mislim da se nije jako pregrijal ak uopće i je...
Mene više brine zakaj je na auspuh izlazil plamen, to sam do sad prvi put imal prilike viditi, jel to možda problem do štelanja ventila ili su ventili dobili batine pa su zreli za obnovu?
Da napomenem vatra je izlazila samo kad bi pobjeglo više graška u mlin pa bi mu bilo teško.

I da se malo pohvalim, dvoradna hidraulika je odrađena i radi odlično 😎, jedino kaj mi slini na povratu, al to je moja greška jer moram bolje obradit mjesto za povrat na poklopcu....
Kasnije sam malo brze spojke povezal da nisu ovak razbacane, al moram nekakve nosače iskemijat jer ovo nije rješenje :/
IMG_20240710_112114.jpg
IMG_20240711_115557.jpg
 
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Da li je komplicirano napraviti blokadu na 560, stišćem onu polugu do kraja ali ne blokira.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
On ima ono glupo riješenje preko one poluge i konusa koji gura mehanizam u trubu.
Sagni se prvo pod stepenicu da vidiš dali gura onaj štiftič u trubu do kraja.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Prvo sam štiftić morao lupati sa čekićem jer je bio zapečen pa se počeo pomicati. Ali teško se miče, probat ću ga razraditi sa čekićem i wd-om.
Stiskao sam do kraja a da li uhvati ili ne, ne znam. Prvo vrte oba dva kotača pa samo jedan, onda vjerojatno ne radi. Problem mi je poluga jer nema nikakvog federa pa ručno moram dizati gore. Čudan mehanizam. Nisam koristio šperu do sada ali nema smisla da ne koristim jer kod oranja samo jedan kotač radi.
Zato me i zanima da li je to teško popraviti kod njega ako ne radi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Štiftič koji izlazi iz trube ni nemože iči lagano jer je unutra opruga koja ga vrača. To samo pošpricaj i nemoj ga lupati unutra da ne zašteka jer ako zašteka ne gine ti skidanje trube.
Kod tebe je najvjerojatnije problem polužje koje gura taj štiftič unutra.
Kad je motor ugašen digni jedan kotač u zrak, stavi u brzinu (bilo koju, ali oba mjenjača). Kotač se taj koji je u zraku mora dati rukom okrenuti.
Kad stisneš šperu kotač se neda okrenuti.
To provjeri pa se onda javi za dalje.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Nažalost sada ne mogu provjeriti dizanjem jer nemam dizalicu ali možda ovih dana posudim pa ću provjeriti. Za sada u vožnji štiftić ulazi dublje kada stisnem, ali ne do kraja. Do pola ulazi. Možda poluga nije dovoljno savinuta prema štiftiću.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
79
Pitanje vezano za hidrauliku.... Na 560 imam onu kuku donju na klin, nije automatska. Kad kipam prikolicu jel ok blokirati ruke tako da ispod ruda provučem poteznicu koja spaja ruke, pošto vidim da kod mene svi tako rade. Na malom fergusonu imam automatsku kuku, ruke su ajmo reći zaključane stalno, za 560 su mi svi rekli da se tako moraju blokirat ruke da se ne dignu do kraja i be potrgaju nešto
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
79
Ok... Bilo me strah kad tako blokiram poluge da ne potrgam nešto, znači može tako kipat da poluge ostanu dolje.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,417
Veća je mogućnost da će nešto puknuti sa polugama gore .
Samo oprezno jer kako teret izlazi, hidraulika podiže rudu, onda pomalo popuštaj komandu hidraulika.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Sada sam probao sa jednim kotačem u zraku i blokira kada se stane na polugu. Štift ulazi ali ne do kraja.

Inače kotač se slobodno okreće kada traktor nije u brzini. Kada je u brzini ne mogu ga pokrenuti da bi provjerio da li špera radi. Mogu provjeriti samo kada traktor nije u brzini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Probaj ga staviti u treču brzu, mora se dati okrenuti.
Ali manje bitno, može i kad nije u brzini samo ne možeš isprobati kaj se događa kad je u opterečenju.
Probaj malo savinuti onaj flah da štift uđe dublje, možda ne uzubljuje do kraja pa ti zato iskače.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Na polugu sam navario pločicu, na onu kosinu koja gura štift, tako da je bliže štiftu. Mislim da sada osjetim kada špera proradi jer poluga malo propadne, odnosno onaj dio gdje držim nogu. Ali to je u vožnji. Kada krenem u novo oranje vidjet ću kako radi pod pritiskom. Moguće da je špera i radila kad sam orao na pojedinim pozicijama ali kao da je izbacila jednom pod pritiskom. Nisam siguran.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,420
Ako je poderana kandža voli izbacivati i zato.
Sama poluga špere se mora sama lijepo vratit, samo onaj šeraf/osovinu na kojoj se poluga okreće dobro namaži sa tovatnom masti isto tako i kljun špere na trubi i špera mora glatko radit.
Ako i dalje izbacuje, a kljun na trubi je stisnut do kraja, onda može biti da je vilica svinuta nepravilnim rukovanjem.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,605
I kod mene na Ursuzu nije radila špera, stalno iskakala, problem je bio što su na kandzi i tamo na diferencijalu bili zubi konusni. Ja sam uzeo brusilicu i izravnao zube da ne budu konusni i sada radi bez problema
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Sve sam podmazao, sada samo čekam sljedeće oranje i da vidim kako vleče. Ako bude iskakalo vjerojatno imam problem pa ćete reći šta da radim. Hvala svima.
 
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Ovdje mi je rečeno da za zamjenu obloge na ručnoj kočnici treba skinuti poklopac. To se radi o poklopcu hidraulike? I jel mogu nešto strgati ili pokvariti, s obzirom da je onaj mehanizam tj. ručka za dizanje i spuštanje vjerojatno nekako povezana sa pumpom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh