• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pumpa šljaka bolje ili je isto?
Ustvari jel uopče više i radi, ako ne da ju presložimo opet.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pumpa šljaka isto možda je brža (nisem isprobal pod teretom) seljačina dobil sem krači izvod kardana (ubrzan je bil) jer sem imel problem kod siliranja nisem mogel podič silokombajn jer bi se kardan otkopčal isto kod roto kose i sl i da nemoram za svaki priključak samo za 560 imati poseban kardan .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Mnogo opasno za poklopac hidraulika.
Ovisi kaj se desilo, za sad možda ništ strašno pa nebu ni troška.

Kad je kuglica dolje jel i onda diže bez granice?


Pa kad je kuglica dole sve miruje....priključak je na zemlji...čim krenem dizati to se desi, mada ne svaki put, juce sam radio nije se desilo nkako, prekluce jednom...

Kockice mi nusu skroz dole nego 2/3 su podignute, ostanu mi takve kad radim s samoutovarnom pa imam ono igranje s kockicama i kuglicom, iz razloga sto nemam razvodnik ( zna Bobo za taj slucaj ako nije gdje na moru kiseli noge ...:D )
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 560 isprobano vratilo od 540 . Zakopčan Mengele i može se diči do kraja kardanske cijevi zamijenjene bile 18 cm sad su 33 cm . Kljunovi su se mogli diči max 33 cm sad mogu 80 cm . Pumpa hidraulike ne lupka i ne trese ali ipak polako pušta kod stisnutog kuplunga ipak će klocne određivati visinu siliranja sve u svemu :icon_super:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Emy, kockice spusti niže kad ih ne koristiš, možda pomogne. To ti se inače ukliješte vilice što idu na ventil na pumpi. Ako ne pomogne spustanje kockica onda zovi majstora.
Željko, ti si imao ubrzani kardan?

nemojte me shvatiti doslovno;)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jesam bila je napravljena štucna koja se nataknula na zupčanik ali zbob one kvrge gusa koju sam izbacil kardan je bil kratak cijevi samo 15 cm pa bi se iščupal ako bi digel slokombajn .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj ima jedan problem sa imt-om 560, kaže da mu pod većim opterećenjem proklizi kvačilo. Koji bi sve mogli biti problemi? Motor je ove godine stavljen od tamića i navodno su promijenjene obje lamele, nije ga baš imao prilike opteretiti preko kardana. On je kupio traktor odmah poslije zamjene motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Možda su opruge oslabile ili je neko ko nezna kaj treba sve potokariti popravljal zamajac.
Napamet je to teško reči, ako uopče jesu lalmele nove, možda su masne ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Neznam, morate ga raskopati.
Predpostavljam da mrvog hoda ima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zanimljiv kvar na mojem mrtvacu(560) desni kotač se može vrtjeti napred ali ne može natrag , unutarnji ležaj mi glumi Bendix a čak nije suh . :(emo): Sutra će dobiti nove ležajeve i semering tako da mogu i natrag :icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da oba su konusna prednji desni kotač i oba su ležaja orginal njegovi IKL-ovi . Ma dosta su izdržali pa gdje je 1987 kad je kupljen i napravil oko 5 000 rh .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stražnji desni se klimal u reduktoru prošle godine mijenjani ležajevi i sad je ok (mijenjal Muhač po njemu je to moglo još dugo tak ali ja odlučil da se mora) . a kaj ćeš IMT je to .:mur:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ponovo kvar na mojem 560 svaki sat nestaje 2 litre vode ne vidi se da je mokro temperaturu ne diže nema mjehuriča , ulje normalno , nema pare :(emo):probatu ću zamijeniti kiler pa ak bude zezal i dalje ide u staro željezo .:(doh):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
60 lipa ti je trenutno kila, nemam pojma koliko je težak, tolko bum skupil ili me malo pričekaš .... ja sam prvi kupac, a prvi je uvjek naj bolji kupac.
Več vidim kombinaciju kak se bum ja toliko željene makine dokopal :tractor:
 

Najnoviji postovi

Na vrh