• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije roto više troši radi na manjem pritisku jedina prednost ljepše radi na leru govorim o istom motoru na kojem sam isprobal više pumpi , pumpa je bitnija od diza . Još imam jednu linijsku i tri roto i 15 diza sve to sam isprobaval i gnjavil Muhača kaj je podešaval dize . Htel sem dobiti IMT-a da ne dimi i pali kak neki drugi traktor (druga marka da se opet ne prepiram sa nekim ):(emo):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na mojemu 560 je skinjena roto i metnuta linijska, tako sam ga kupio a stari vlasnik još ima stare dijelove. Bolje pali u zimi i čini mi se da ima nešto bolji šus dok treba teže povuć a potrošnja je hmmm... meni velika!
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Nije roto više troši radi na manjem pritisku jedina prednost ljepše radi na leru govorim o istom motoru na kojem sam isprobal više pumpi , pumpa je bitnija od diza . Još imam jednu linijsku i tri roto i 15 diza sve to sam isprobaval i gnjavil Muhača kaj je podešaval dize . Htel sem dobiti IMT-a da ne dimi i pali kak neki drugi traktor (druga marka da se opet ne prepiram sa nekim ):(emo):

I kolika je razlika onak realno ako si mjerio????
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam zašto nije isti zupčanik za roto i lin pvp onda bi se lako provjeravalo a mijenjanje zupčanika mi bilo najteže moraš rastaviti pol traktora da promjeniš zupčanik .Također i 1 cm kaj mora rezervar u zrak da se izvade dize :(emo): I svaki put ispuštati ulje od volana .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radi se o tri roto i dvije linijske i 15 diza svih 5 pvp je prije ugradnje bilo kod bošiste .A dize kod bošiste i neke kod našeg Muhača .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Radi se o tri roto i dvije linijske i 15 diza svih 5 pvp je prije ugradnje bilo kod bošiste .A dize kod bošiste i neke kod našeg Muhača .

Željac jeste se ti i majstor koji ju je ugrađival probali poigrati sa fazama?
Ili da nije za koji zub zamaknut razvod,vjerojatno zupčanike ima taj motor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,039
10 litri više na dan?
Pa koliko se motor više grijal radi toga?
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
10 litri više na dan?
Pa koliko se motor više grijal radi toga?

Ma gorivo ga hladi jer bi inače imao više snage sa većom količinom sagorjelog goriva pa time i manju potrošnju. Tak nekak bi trebalo ić.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne mora značit da se grijal zbog viška goriva,samo ga je izbacil van u obliku crnog dima i čađe.
Čest slučaj kod njih,sa lošom podešenosti kuta ubrizgavanja na pumpi v.p.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir na koji kut misliš ( roto pvp) u pumpi ili kut koji dobiješ zakretanjem pumpe , pa sve kreče od treče kapi (okapnica), kaj se tiče temperature motora par stupnjeva sim tam bitno da je u normali . Majstor sem bil sam tad me držalo šarafanje i usporedbe .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lisnik bu možda znal,al mislil sam na fulanje faze razvoda.
Pa i na razliku zakretanja,samo štelanje roto i linijske,negdje nije bilo dobro podešeno.
Nemrem vjerovat da tolike pumpe i dizne a da ne radi kak treba,da dimi,nema snage ili nešto treče.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Željko, daj reci kaj se tocno događa s tim traktorom. Zakaj si toliko puta to slagal?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma ne dimi i relativno normalno radi zakaj sem to isprobaval ?? (nije mi vrag dal mira) Jedini nedostatak kaj malo dimi u dol kad koči motor tj kad ga nekakav teret gura . Motor ne troši ulje pali do -10 bez grijača radi sa rolo balirkom zelene bale trenutno roto pvp slagana pred 2-3 mjeseca . Oficir ti misliš na fino podešavanje kuta predubrizgavanja mislim da je dobar bil na svim pumpama .Radil je kak treba samo sam bil znatiželjan ako bi i kak bi pa sad to probam podijeliti sa nekim ako ga zanima moj slučaj tj razlika između linijske i roto pvp .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako je ugao palenja pvp ok dim moze stvarati prevelik kompresioni prostor,losi ventili(previse upusteni) .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lisnik kod paljenja i teškog rada nema dima nego lagano dimi (jedva se vidi ) kad ide u dol neostaje trag dima po prolazu znači kad motor počinje kočiti vidi se malo dima koji nakon par sekundi nestaje i više ga nema skoro zanemarivo . Motor puca od snage čak i kolega Muha kad je videl kak radi (malo sam ga forsiral)komentiral da je odličan motor .
 

Najnoviji postovi

Na vrh