• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
oficir ako je nešto mekano ko tvoja čuna u gačama onda to ne puca nego se svija ..a ako je nešto tvrdo onda puca kao ovaj rukavac ....
sad ti razmisli jel rukavac bio tvrd ili mekan
Nemoj baš tak,zna biti nekad i čvrst i tvrd,pa nije nikad pukel,a bil je u svakakvim situacijama.

Mislim da si skužil kaj sam htel reči,rukavci i vratila nisu termički dobro odrađeni da budu kvalitetni i izdrže torturu,dok kod zapadnih traktora,naravno ne kod svih toga nema,pazi se do u detalj.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Oficir, pogledaj si u video isjećcima post 6498. Sve se da strgati, pa da je i na Marsu napravljeno. Poluosovina Valtra.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko strke oko jednog rukavca, umijesto ideja za popravak sama neka kukanja. :D

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Odozdo ga otokariš, isprešaš, staviš novi ili drugi fi komad kojemu prije napraviš utor za kajlu i nazad zavariš osovinu za rukavac.
Materijal biraš po želji.

Ili kupiš gotovi novi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ostalo je jako malo mesa za hvatati pa tokar nije to mogao na tokarskom odraditi tako da ću to polako sa brusilicom odraditi. Može li se otokariti komad poliosovine, kako bi se ona tu ponašala?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Istina, malo je nezgodno za primiti ali buš ti njega pomalo oglodal.
Ja mislim da poluosovina nebi smjela biti loš materijal za to. Još ako je ona stara odležala ...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jedno je ne slagati se sa nekime alli uvrede na ovoj razini stvarno mislim nema smisla, da je pravde ovakve riječi treba sancionirati! puknuti svaka ti čast ali nije lijepo od tebe a ti reci šta god želiš.

Ma šta nije ljepo mu je reko tvrd matrijal puca ne mekan tako da
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir, pogledaj si u video isjećcima post 6498. Sve se da strgati, pa da je i na Marsu napravljeno. Poluosovina Valtra.
Pogledaj kolko su joj konja digli i kolko su se brzo vozili,daleko previše od tvorničke brzine.

Mali i meko željezo puca al neznaš ili nisi probal nikad.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E kolega to se zove protekcija.
Savorisova pravila su čudna,al nek mu bude na duši,boli me pipa.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki za početak dizalica i diži do kud možeš , sa kontra strane podloži drvo pod trap i moći češ se na tri kotača dopeljati do doma isprobano na mojem 560 . Nakon toga tokar ti napravi novi bolcnu od Tamičeve poluosovine i opet na polje .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Dijelovi su već doma a ne želim riskirati jer je put prilično loš.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tako sem se vozil oko 5 km sa prikolicim drva ispala rascjepka na rukavcu i kotač samo ispal . Uz pomoč poluge (drveta) sam podigel lijevu stranu bez kotača sa desne uglavil drvo i polako treča spora došel doma . Rascjepka je koštala 20 lipa a toliko problema .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tu je i blato a još sam usput probušio desnu gumu. Kad sam sišao sa traktora, čuo sam da šušti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi riješil kvar?
Kolko "Slavuja" je koštalo ako jesi?

Znam da je nova glavčina bez ikakvih dodataka oko 220kn,a sve komplet novo sa ležajima,maticom semeringom 550kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jesam, riješio sam. Stotinjak kuna tokarenje i gas.
82b1cb7d2eee6a219b169be9af6496f6.jpg
514c3b463773e02d3fe12d7257344d7b.jpg
655e4ad3b53287713cd1d3d6b59c6b96.jpg
2c4191d42e94e946a9b55003d7fa2d5d.jpg
Zavario sam taman prije montaže, nije nešto lijepo zavareno ali će držati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Posto imam premalo postova da mogu objaviti u podforumu"Kupovina" pa da onda probamo ovako..
znaci od 10. mjeseca 2015 godine pratim oglasnike u nadi da pronadem 560 stari/ novi tip svejedno koji bi bio uredan ispravan traktor međutim takvi se do sada nije pojavio..sve izraubano i jako jako umorno, masno, vareni blok nekoliko puta i slicno..ne trazim novi traktor vec trazim funkcionalan odrzavan traktor u osrednjem stanju pa ako netko zna za uredan 560 slobodno neka javi ili tu ili na PP..

i usput išao sam gledati ove iz oglasnika pa vi koji ste bolje upućeni u 560 slobodno napišite na što posebno treba obratiti pažnju.
 
Na vrh