• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Cijevčica je i meni pukla riješeno varenjem pa stavljena pipa na dno rezervara(narezival kolega Muha) . Ako nije stradal onaj dio gdje je kontakt koji kliže da se popraviti . Kad sem tražil novi bil je oko 100 kn no moj radi pa sem zaboravil gdje je bilo za kupit..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kaj nebi Yugovinil mogel biti donator? Mada ima tih mjerača za kupiti, barem je bilo ne tako davno.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Obična lada ima isti a fićekov samo malo razvučeš i ko oriđiđi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
U ponedeljak treba pumpa bošisti ići zvao marinka s kozalj vrha otpada da nema vremena da nema dijelova.
Ima još koji dobar na području Karlovca
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ej ljudi radio sam semering na traktoru, polako traktor puno gubio ulje, zamijenjen taj centralni semering, potisna lamela, dihtung glave motora, još par sitnica, međutim traktor ima velik ler gas, prije na 400 obrtaja preko ko mačak a sad na 800 ko da kosim...al ono što je najgore kardan se neće isključiti kad pritisnem kvačilo do kraja, kardan i dalje radi, da li se trebala mjenjati i kardanski lamela ili capice, a možda i korpa...majstor sastavio danas traktor ...ja mislio da je pojela ručica kardana kad je uklapao s krklanjem a nekad ga morao gasiti da uklopi kardan, majstor krivi mene jer mu nisam reko da je kardan tako uklapao sutra ponovo polanje traktora radi kardanski lamele ...ima li kakvo drugo rješenje osim ponovnog polanja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jeste li probali štelati kroz otvor na sredini? Osjeti li se drugi stupanj kvačila?
Majstor ako je majstor lamelu mijenja automatski i bez dileme.
Btw, 400ok je nekako nisko, meni radi oko 700 ako se ne varam.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Emy krivac je majstor kad je skidal kuplung radi semeringa moral je naštelati oba stepena kod vračanje korpe i otkloniti nedostatke, capice, bolcni, itd . Meni je odlično odvajal oba stepena ali ponekad roštalo kod stisnutog kuplunga . Razlog luftovi na capicama, spojnicama ,bolcnama . Promijenjene lamele bolcne (capice nisu jer kupljene nisu pasale) spojnice i naštelano kod sastavljanja opet odlično odvaja kardan nimalo ne zakrći. majstor je bil naš Muha-č.:(y)::icon_super:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Drugi stupanj kvačila se nikako ne osjeti. Kardan i dalje radi punom brzinom i snagom, mislio sam da Ce pod opterećenjem stati medjutim nista...zna li ko na koliko se stela kardanski lamela, kolega mi reče na imt se štela na 1,2 milimetra, a IMT 560 na 51 milimetar.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam koliko treba ja sem davno podešaval na 1 mm i kad sem do kraja stisnal kuplung prazan kardan se zaustavil malo je teže kroz rupu ali da se .
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Vjerujem da ga ne čuješ jer na 400 obrtaja ni ne može radit to je premalo za takav motor. Moj u leru je na 750. Motor V 12 koji se nalazi na tenku radi na 500 obrtaja i to mu je na knap , u te priče ne vjerujem da 560 može radit na tako niskim obrtajima , bit će da vam je pokazivač neispravan.:icon_scratch:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
400 obrtaja radio od kako je kupljen, sad odjednom radi na 800...ko zna možda je tvoj pokazivač neispravan.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Radi jedva se cuje hladan se ugasi na njima ako vratis gas ali pumpa i dizne nove
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Klipna pumpa može raditi na nižim obrtajima , meni stari sat pokaziva 600 a noviji 800 o/ min u leru ??
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kod mene je roto a sat orginal jos moze biti i da sat laze.
Nekako mi sporo i sate vrti
 

Najnoviji postovi

Na vrh