• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Svatko ko je pratio forum vidio je koliko je Matija uložio u taj traktor u zadnjih par godina i nije mu sila prodati. Ali da bi ga trebao riješiti i uzeti nešto udobnije i pouzdanije bi.

Isto kao da ja idem svog 6245 prodavati, pa nema šanse.. Samo ove godine uloženo preko 15tkn..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam neki dan za svoga 6000 dobivao dok sam točio naftu u njega.
Ali nisam ga htio dati za boljeg nemam a ako prodaš nemaš s čime raditi.
Možda više neću toliko dobit ako ga budem prodavao ali eto.
Dobar je svaki ako se ne kvari .
Svi tezimo za boljim.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sto podrazumjevate pod bolji traktor??
Npr 560 je ok traktor za tu cjenu, ako se samo malo odrzava to je zahvalan traktor.....

Boljih ima, al za duplo vise novca nego vrijedi 560 se nemoze kupiti nista bolje, a to je 60-70 000kn, bas nista bolje od 560 ili 565.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ti to mene nasmijavaš????

u oglasu traži 60t, što nevrijedi, to je prvo, a da li može povući veći plug od 2x12???? nemože.....jel ima klimu???? nema......prednju vuču.....nema......potrošač veči od 560......jel ima servo???? serije koje sam vidio nisu ga imale, za ovaj u oglasniku neznam, al mislim da nema i težak je na volanu.....

što je tu bolje????
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To je moj traktor, i za takve novce se prodaju.
560 mu ne može vode donijeti, troši manje od malog Fergusona, kojeg imam pa znam, ima servo, ima prednje amortizere, kabinu koja je prava kabina za razliku od IMT-ove, ima multipower... Jesi uopće pročitao oglas? A za plug ne znam, ne orem s njime, ovisi kakav je šofer, kakav je plug, kakva je zemlja...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nemoj pretjerivati, fergusona imam jako dugo, orao s njim u svim uvjetima, i dobro znam potrošnju, kao i na 560, torpedu 75 i mtz 82, koje sam sve imao, a dobro poznajem i 6211 i njegovu potrošnju.....
opet spominjem, sve što si nabrojao, nije bitno, klasičan 6211 ima 10 brzina i to mu je dosta......560 ima samo 6, i to mu je dovoljno.....barem meni je....

opet nema klimu, što je u proljeće za pripremu dosta bitno......meni nije od presudne važnosti jer obrađujem 35 jutara, pa nisam puno u traktoru......i nesmeta mi vrućina

prednji amortizeri neznam koliko su bitni, jer ovaj sa klasičnim 10 brzinskim mjenjačem je sporiji od fergusona.....

dodatni cilindar hidraulike, meni netreba, noviji 560 od mog ga ima, moj nema......

i to je sve cjena nepotrebnih stvari, možda to nekome i je bitno meni nije.......

da taj traktor ima barem 100ks, onda bi presudno bilo veći broj brzina, klima, prednja vuča, jača hidraulika, motor 6 cilindara, brzina u transportu......itd

to sve nalazim su starom dobrom john deere 3650 ili 3640, koji je nešto slabiji i nađe se za 70 000 do 100 000kn.....kod mene s njim vuku 4x14.....i onda mogu reći da imam traktor, i to bi bila isplativa investicija.....sve ostalo pada u vodu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za potrošnju ne lažem, i sam sam se iznenadio. Također znam i IMT, jako,jako puno sam radio s njima i imao ih u vlasništvu, nedao mi Bog više.
Ovo sve kaj veliš da je nepotrebno, to je samo zato jer nisi probao!
Ako izdržiš proljetnu pripremu u IMT-ejcu, onda bi je izdržao i u ovakvoj zatvorenoj ventiliranoj kabini, pa makar i bez klime.
Što se tiče amortizera, pa nisu bitni u vožnji po cesti maksimalnom brzinom, nego upravo u radu po polju...
Pošten traktor s klimom, dobrom kabinom,prednjim pogonom i velikim motorom košta,a svi znamo koliko su "dobri" prastari izganjani JD-evi, tu imaš samo hrpu ulaganja...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Svatko ko je pratio forum vidio je koliko je Matija uložio u taj traktor u zadnjih par godina i nije mu sila prodati. Ali da bi ga trebao riješiti i uzeti nešto udobnije i pouzdanije bi.

Isto kao da ja idem svog 6245 prodavati, pa nema šanse.. Samo ove godine uloženo preko 15tkn..

Nitko ga nije silio da to uloži..Mogao ga je krpat za sitne novce i tako radit..
Ak mu nije sila prodat onda neka ga ne nudi,svatko ko tak priča ne prodaje nego samo pokazuje kaj ima..Ak si za prodat dok je kupac dogovoriš cijenu i gotovo..

Hmm,15tkn si uložio u traktor,pa kaj sve spada u to ??..Jer ovo je malo poveča cifra za "samo ovu godinu" ??

I dalje,nebude traktor druge godine skuplji pa da ga nije sila prodat,cijena mu može samo past..Zato ljudi,ko je za prodat,taj i bude prodao,ko ne neče..

Ja znam da sam pred koju godinu prodal MF 590,prvi pogon,grijana kabina,zračni sic Gramer,dodatni izvodi,gume sve 4(90% nove),i još puno toga kaj IMT neče imat nikad za 43 000kn..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Za potrošnju ne lažem, i sam sam se iznenadio. Također znam i IMT, jako,jako puno sam radio s njima i imao ih u vlasništvu, nedao mi Bog više.
Ovo sve kaj veliš da je nepotrebno, to je samo zato jer nisi probao!
Ako izdržiš proljetnu pripremu u IMT-ejcu, onda bi je izdržao i u ovakvoj zatvorenoj ventiliranoj kabini, pa makar i bez klime.
Što se tiče amortizera, pa nisu bitni u vožnji po cesti maksimalnom brzinom, nego upravo u radu po polju...
Pošten traktor s klimom, dobrom kabinom,prednjim pogonom i velikim motorom košta,a svi znamo koliko su "dobri" prastari izganjani JD-evi, tu imaš samo hrpu ulaganja...

ima ih dobrih, al oni i koštaju, uzeo bi ja njega već, al malo se bojim, jer uvijek postoji AKO nešto rikne, jer su cifre malo jače.....al to je traktor u usporedbi sa ovim igračkama, ima jedan kod mene, samo sipa, redovno mjenja ulje i vozi......zeko sa foruma ima 3650, on može reći kako ga služi, al on i dosta radi s njim, to je strojčina......

opet dok sam imao uz 560 i 577, i kada smo radili sa 2 traktora, to je bio posao, 4 brazde.....al 577 nije imao servo i zato je otišao na bubanj, preteško je bilo raditi s njim, da je novija serija ko moj 560 ili Matijin 565.....već mislim da je za moje prilike najbolje uzeti još jedan 560, i raditi s njih dva, ako i jedan rikne, što se nije dogodilo još......drugi će završiti posao
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nitko ga nije silio da to uloži..Mogao ga je krpat za sitne novce i tako radit..
Ak mu nije sila prodat onda neka ga ne nudi,svatko ko tak priča ne prodaje nego samo pokazuje kaj ima..Ak si za prodat dok je kupac dogovoriš cijenu i gotovo..

Hmm,15tkn si uložio u traktor,pa kaj sve spada u to ??..Jer ovo je malo poveča cifra za "samo ovu godinu" ??

I dalje,nebude traktor druge godine skuplji pa da ga nije sila prodat,cijena mu može samo past..Zato ljudi,ko je za prodat,taj i bude prodao,ko ne neče..

Ja znam da sam pred koju godinu prodal MF 590,prvi pogon,grijana kabina,zračni sic Gramer,dodatni izvodi,gume sve 4(90% nove),i još puno toga kaj IMT neče imat nikad za 43 000kn..
Da, to je tako ako se hoće imati tip top traktor onda svake godine ili svake dvije treba ulagati.. Gume sve 4 nove, zadnje radijalne, sic i kočnice.. Sad na zimu opet ima posla na traktoru..

Ma najbolje ništa ne komentirati i ne trošiti vrijeme uzalud.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Tip-Top je samo novi traktor,stari traktor nikad ali nikad nebu tip-top,uvijek bu nekaj..

I nebi ti pričal o tome da i sam nisam takav,i znam kak je to sve..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Vjerujem ti, pratim da ulažeš u Mf, slično kao i ja u 6245.. Jednostavno taj traktor kod nas ima veliku sentimentalnu vrijednost, možda smiješno zvuči, ali tako je. Traktor je već skoro 30god kod nas onda uvijek gledamo da je to max. utegnuto koliko može bit. Kvarimo temu, pa nećemo više u off.

Inače ima jedan 560 kod mene i ide 60-70 km/h.. Jeste susretali tako šta? Ubačena je druga getriba, najviše su ga vozili oko 60 s tim da nisu davali gas do kraja. Išao sam jednom autom za njim, oko 50km/h.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
samo ti ulazi u 6245, takav traktor i mora biti tip top. da ako ponovo bude rata da novi vlasnik nemora puno ulagat u njega dok ga bude registrirao na izjavu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Milane, mislio sam da si ti malo ozbiljniji covjek......

Kupca nebi zanimala tvoja sentimentalnost.....

Koji plug vuces sa 6245??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega je u staru liniju 560 uložil 16000 kn a rođak je sličnog prodali za 17000 kn i oba su zadovoljni . Kolega je slagal motor i kupil gume još ima slagati struju i kupiti akumulator i sloziti kočnice.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ja sam platio MF u nekom pazaru 2.500 E. Kupio mu nove gume i felge (700E) i kabinu sa farbanjem (650E).. Kazu da je on ekvivalent IMT 560.. Ali servo, hidraulika neuporedivo bolja, kocinice fantazija, 4 brzine. Ne moze mu IMT sluga biti.. 6ta godina kod mene i to su ulaganja.. A da ga prodam sada, da dobijem 4500-5000E udario bi se nogom u guzicu od srece.. Kod nas je 560 oko 4000 E.. Jedno je sta bi mi htjeli da dobijemo za nase masine a drugo je koliko realno mozemo dobiti.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh