• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Savo, rjesi situaciju sa ovom djecom, javljaju se u temu, a nisu pozvani....mislio sam da su ipak nesto ozbiljniji ljudi, a oni se prepiru ciji tata je jaci......steta
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovo nije privatna tema da bi se moglo nekog tjerati van, ili pozivati unutra. Forum služi za razmjenu mišljenja između kulturnih i pismenih ljudi, ali nažalost, takvih je malo, a preko mreže stvarno svatko može soliti pamet bez posljedica.
I nisu bitne ničije godine, ima i stogodišnjaka bez pameti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ajde ajde , samo opleti ..nebu vam nitko niš , ako nisu mene neki dan ne budu ni vas

..zejebi sekiraciju čuvaj prostatu ( dubioza kolektiv)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Vidi, mene zanimaju konstruktivna pitanja i odgovori, govorim za i protiv, imam argumente.....onda se pojavi indijanac kako je netko napravio da 560 ide 60-70, kako netko i u zafrkanciji moze to napisati, a nije vidio pitanje koje sam postavio, koji plug vuce sa 6245.....takvima nije mjesto u ovoj temi, ima drugih tema gdje se mogu pisati gluposti....tada dolazi drugi "mali od zetora" i nastavlja sa linkom svog oglasa za traktor, kojeg pitam koji plug vuces s njim, odgovara kako neore s njim, a zna potrosnju traktora i da trosi manje od fergusona..... Itd itd
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Vidi, mene zanimaju konstruktivna pitanja i odgovori, govorim za i protiv, imam argumente.....onda se pojavi indijanac kako je netko napravio da 560 ide 60-70, kako netko i u zafrkanciji moze to napisati, a nije vidio pitanje koje sam postavio, koji plug vuce sa 6245.....takvima nije mjesto u ovoj temi, ima drugih tema gdje se mogu pisati gluposti....tada dolazi drugi "mali od zetora" i nastavlja sa linkom svog oglasa za traktor, kojeg pitam koji plug vuces s njim, odgovara kako neore s njim, a zna potrosnju traktora i da trosi manje od fergusona..... Itd itd
Ovaj forum je postao lakrdija. Nikad nebi tako pisao o ljudima koje ne poznajem. Zahvaljujem kolega. Više se neću uplitati u rasprave, jednostavno nema smisla. Admini ako hoće slobodno neka mi ban stave, ne budem ionako više pisao.

Za plug sam 73 puta pisao u raznim temama, ti koji pratiš bi to trebao znat ili pogledat gdje sam pisao. 2x12 vuče 6245, olt posavac.

Lp
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Ima kod mene u dvoristu jedan 560, stariji tip, hidr volan, prva boja, sva stakla sve ispravno a ima cak i tvornicku ceradu na kabini te bi se ga za realne novce odrekao iako sam sentimentalno vezan za njega.. :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Držite se teme koja je IMT-560, a zetora sam i ja već zasićen jer u svakoj temi par istih ljudi samo raspravljaju koji plug vuče kojom brzinom , pa dosta više.
Ima tema i o zetoru i tamo o njemu ožežite do mile volje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
IMT 560 je zastario traktor sa hidrovolanom koji napravi većinu poslova uz neki dodatak (uvijek treba nešto dodati pripasati). Sa drugim traktorima se nemože uspoređivati jer oni to imaju u serijskoj opremi .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Problem je to što je to za male poljoprivrednke skup sport, da se ima novca sigurno bi se vozili u traktoru sa klimom i ne bi brinuli o elektronici.
Ja bi to prvi radio. Zato danas ne brinem o klimi i elektronici i radim svoja 3ha sa Imt 560.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
IMT 560 je zastario traktor sa hidrovolanom koji napravi većinu poslova uz neki dodatak (uvijek treba nešto dodati pripasati). Sa drugim traktorima se nemože uspoređivati jer oni to imaju u serijskoj opremi .

Meni netreba nista, ima jedan izvod za kipanje, dovoljno za prikolicu ili berac, drugo nekacim......ima modela sa dodatnim prikljucima

Od strojeva vuce jos plug, sjetcospremac i tanjuracu, drugo nista....

Tko ima vece potrebe, pogotovo za hidraulikom, to nije traktor za njega
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da Zoki kako možemo tak radimo i nemamo kredita ja sam sirotinski poljoprivrednik (više hobista) i sa dosta godina pa gledam da mi bude čim laganije raditi . No i još danas se ljutim na drugove iz IMT-a koji nisu prihvačali mišljenje traktorista več je odgovor bil mi smo napravili domači traktor a vi se prilagodite . Čak sam kao klinac zbog prigovora kod jedne prezentacije IMT-a ( Križevci poljoprivredna škola) skoro dobil pendreka . Ivanz kak ja svaštarim meni ipak treba bolji hidraulik brži (normalni) kardan bolje kočnice itd . A sve to je moglo se riješiti da je mladi inžinjer Petar htel saslušati moju malenkost .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kad bi recimo morao birati između 560 i 565, šta je bolje? Vizualno su isti, a ostalo?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tada dolazi drugi "mali od zetora" i nastavlja sa linkom svog oglasa za traktor, kojeg pitam koji plug vuces s njim, odgovara kako neore s njim, a zna potrosnju traktora i da trosi manje od fergusona..... Itd itd

Pa rekao se kako se za xy novaca ne može kupiti ništa bolje od 560.
Ja sam ti samo pokazao da se može. Općenito se razgovaralo o cijenama traktora bilo koje marke, zato se nemoj tu sad presavijati. I admin mora pročitati postove prije nego počne prijetiti.
Pa nije oranje jedini posao za traktor, niti se jedino u oranju može izmjeriti potrošnja, ja stvarno ne razumijem neke stvari, imaš li ti imalo razuma?
Hobi poljoprivrednici s najmanje iskustva uvijek ovdje ispadaju najpametniji.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Čak su i kočnice ok kad se srede kako spada, nisu vječne ali zaustave prikolicu sa 5m drva gdje se sjetim.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je desna dobra (MF ploče) drži od 90 i neke lijeva je lošija no problem kaj imam još tri starca koji imaju daleko bolje kočnice pa kad poslije 560 sjednem na njih obično par puta prejako kočim .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pa rekao se kako se za xy novaca ne može kupiti ništa bolje od 560.
Ja sam ti samo pokazao da se može. Općenito se razgovaralo o cijenama traktora bilo koje marke, zato se nemoj tu sad presavijati. I admin mora pročitati postove prije nego počne prijetiti.
Pa nije oranje jedini posao za traktor, niti se jedino u oranju može izmjeriti potrošnja, ja stvarno ne razumijem neke stvari, imaš li ti imalo razuma?
Hobi poljoprivrednici s najmanje iskustva uvijek ovdje ispadaju najpametniji.

sve OK, idemo dalje.....

jesam hobi poljoprivrednik sa 20ha površine koju obrađujem, priznajem.....:cool2:
nekada su ljudi od te površine lijepo živjeli, al danas nije tako.....

za 4000€ se nemože ništa bolje uzeti od 560, a ni za 8000€ da je udobnije, pri tome mislim da ima klimu i to, poslije sam naveo koji traktor bi tek bio bolji, al košta barem 3 puta više od 560.....i nigdje nisam napisao da je imt najbolji, ima boljih, i to puno, al i za puno više novca......taj traktor je najbolji omjer uloženo/dobiveno, ako je koliko-toliko u OK stanju, i mislim na novi tip, stari bez hidrovolana i otvorenom kabinom nisam ni gledao......jer ga nebi kupio.....eto, to je ono što sam mislio, možda se nekada teško ovako pismeno izraziti, pa se neke stvari i krivo shvate.....

ovo sam pisao, jer pratim traktore, i htio bi nešto uzeti, ali neznam što bi......kroz slijedećih godinu dana, što više gledam, manje znam.....teško je odlučiti.....

evo ti i još jedan primjer, da uzmem traktor, npr 577DV, nešto toga tipa, koji ima 70ks i vuče plug 2x14......560 vuče 2x12.....i koji sam ja skok napravio, da u jednom prohodu izorem 10cm više, a za taj traktor traže oko 60 000kn, znači duplo više od jednog 560.....i jel sam dobio nešto na brzini, baš i nisam, samo više problema i kvarova oko prednje vuče, jer gledao cjene djelova, koji nisu baš ni jeftini, i to sve zbog 10cm većeg zahvata u oranju.....totalno neisplativo.....

u tom smjeru sam pričao i s tobom oko zetora, nije bitno jel imt ili zetor ili torpedo ili rakovica, sve je to isto, jer traktor te snage nemože povući više, a puno je skuplji.....

ispada da tvoj kolega sa 6245 vuče posavca 2x12, što je daleko slabije konstruiran plug od slavonca, ima traktor sa DV, koja je skupa ako se nešto pokida, a opet nemože povući više od pluga 2x12.....i to je to, jedina prednost je možda pri spuštanju tereta na nizbrdici, onda bi njegova prednost u odnosu na 6211 bila veća.....ili ako živi negdje u brdima, pa ore uzbrdo, onda je razlika sa DV ili bez.......sve ostalo za mene nije opravdano.....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma 560 je stroj koliko sam ga platio još cu sve novce vratiti do kune a radi što god dobije.
Tako da samo da mu je još posla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh