• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako kupiš orginal termometar meni je pasao orginal na glavu na 560
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Inikator ide na vodenu pumpu.
Ako postoji volja i mogućnost najbolje ga je ugraditi na glavu. Tamo postoji čep, mislim da je imbus 8. Samo treba kupit indikator s odgovarajućim navojem:

Taj kombinirani sat nije baš najbolje riješenje, često odlazi, indikatori su isto tak tak, nema kvalitete više. Najbolje kupit Teleoptik termometar i ugraditi ga.

Ma meni je tak sve jedno dali to pokazivalo točno ili ne bitniji mi je pokazivač goriva i dinamo i ostale kerefeke kaj su u tom satu i da nemam ogromnu rupu na haubi od tog sata jer stari kaj je bio je sav izlupan i nikakav... Cijelu sezonu je radio bez pokazivača temp i nikada zakuhao nije tak da se nemam kaj sekirati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Inikator ide na vodenu pumpu.
:

Taj kombinirani sat nije baš najbolje riješenje, često odlazi, indikatori tak,


Indikator ide na kučište termostata kombinirani sat kod mene radi jedino popravljana žica koja ide od kontakta na kontrolu ulja i punjenja i popravljan plovak ništa nije mijenjano sat je još prva ugradnja . Sat od okretaja je mijenjan i sajla (dva puta) i pinjon .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
I kod mene na 560 je još orginal taj sat i ispravan je, za 577 sam kupio teleoptik cca 500 kuna košta.. a pokazivač temp je bitna stvar, može ti procurit kiler ili puknit neko crijevo od vode i eto veselja.. ovako mozes prije vidit
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Imam imt 560 i na sebi ima razvodnik s 2 izlaza. Na ventilu ispid sica gdje se stavkja na hidruliku ili na izvidr je curilo ulje i u ovom slucaju malce4 nije htio ici lijevo desno na pomaku. Taj ventil je pislozen i sad ide ali sporo i na punom gasu. Gdje bi jos mogao biti problem ?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Isod sica s desne strane je ventil s rucicom na kojoj se stabi na hidruliku iki na hidrulicne izvode i imam jos jedan ventil na kojem s upravlja s izlazima. Mislili smo da je problem u tome što na tome ventilu ispod sica curi ulje i gubi pritisak no sada je predihtan i ide ali jako sporo na velikom gasu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako ti nije sastrane poderan onaj izvod što ide u pumpu.
Tamo ima gumica.
A negdje propušta ulje pa sporo ide.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Traktor smo nedugo kupili pa ne znam kak je funkcioniralo ali ovako sigurno nije dobro.

a poluge hidraulike idu normalno?

Hidraukika normalno dize. Za sad je nosio samo malcer i bez problema ga digne a ima nekih 350 kg tak da je to ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koliko taj ispod sica ima izvoda 1 ili 2 po meni ili je kriv taj pod sicom ili onaj kojim usmjeravaš prije onaj pod sicom .
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Ima li netko 560 stari tip sa hidro volanom da mi uslika kakav krajnik na hid. cilindru je original? Izgleda da je na mojem to nešto kemijano.

Hvala
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Krajnik je kratki sa unutarnjim navojem našarafljen na klipnjaču celindera sa vanjskim navojem ako nisu dobro postavljena ostala dva krajnika taj krajnik hoče strugati po šarafima kojidrže rukavce za prvi most .
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Matijavz evo ti slike pa usporedi.. ja sam lane na letvi di se krajnik šarafi napravio novi konus, tj komplet ušicu tu i zavario ju, puno je bolje nego prije

o9e6f7.jpg


zsmfyv.jpg
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ja sam mjenjao nekad i po 2 kom godisnje, imalo lufta puno u tom konusu i zajede se krajnik.. od kako sam to napravio, nema više problema
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod.mene je originalni krajnik nema nimalo lufta jedino kaj je strugal po šarafima krajnik je engleski na zaštitnoj gumi piše England i još nekaj.
 
Na vrh