• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Nije bas za neku pohvalu jer sam ga doveo u takvo stanje ali razlika je velika nakon pranja i poravnavanja ćelija, sad je na redu kupiti i namontirati sat za temperaturu.
20200523_144544.jpg View attachment 26485 20200524_191215.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Evo pitanja traktor, nije radio nekih 7 8 dana, dođem ga upaliti vergla dugo neće i nema dima na auspuh, nekako nakon par verglanja sastavi ni grijač mu nije bio od pomoći, e drugo jutro opet vergla ali kraće, u spremniku je bilo otprilike 15 l goriva, nalijem taj dan 50 60 litara, i treće jutro upali bez grijača na zub.
E sad ja promišljam možda mu je pao pritisak goriva, jer su temperature sva tri dana bile pod jednake.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Mislim da je problem u ventilu na ulazu u boš pumpu. Tam ima sito, možda je zastopano a moguče i da sam ventil šteka.
Treba očistiti.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Imam problem sa hidraulikom na imt 560 problem je taj sto dize enormno sporo tipa 2 cm u sekundi pogotovo prikolica 20 minuta cekam da bi iskipao teret. Negdje sam procitao da je neki filter u pitanju ad neznam. Kad se ugasi drzi dosta dobro u zraku ne spusta se brzo .
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Evo imam pitanje u vezi radnih sati moj imt 560 ima 3870 rh.
Sad ne mogu naci nigdje jeli to puno ili malo, te koliko ti famozni motori mogu da naprave rh.
Inace ne radi teske poslove vecinom prijevoz s prikolicom
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Mogu M34 motori navrtit bez brige 6 - 7 tisuća radnih sati ako su uredno održavani i nisu pregrijavani.
Po mome mišljenju to je vječni traktor ako ne radi teške poslove, pogotovo šumu, ostalo je sve kolega Gajan već rekao.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Kad se malo proljepsa vrijeme szavit cu koju sliku. Ovi traktori su bog i batina za ove nase krajeve a za odrzavanje također za 560 motor dođe oko 500, 600 eura prava sitnica. A sta se tice mog nije u najboljem stanju motor je dobar koliko ja vidim laicki(ako mi moze netko reci kako po zvuku mogu odrediti u kakvom je stanju) ali instalacije su jako lose grijaci ne rade,nema kontakt, dinamo ne puni itd.Prije 20 i kusur godina mu je pukao blok stavili smo tekućeg metala nikad vise kapi nije pustio. Kad usporedim druge traktore i svoj cini mi se da je moj zvijer sto se tice sveukupnog dojma(poletnost, primanje gasa itd.)
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Majstor MUHA pitanje za vas, kako i dali se uopće riješavat onog produžetka otraga gdje izlazi osovina kardanskog vratila, mislim da je puno teže uklopit bočnu kosu na taj izvod.
Vidio sam ne 560tke i bez toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kolega je skinul, veli da se preporodil nakon toga.
Ja iskustva u radu s tim nemam tak da..... niti znam jel smeta niti jel koristi u praksi.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Jel preporucljivo da ja kao laik sam skinem poklopac hidraulike da pogledam filter na 560.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Majstor MUHA pitanje za vas, kako i dali se uopće riješavat onog produžetka otraga gdje izlazi osovina kardanskog vratila, mislim da je puno teže uklopit bočnu kosu na taj izvod.
Vidio sam ne 560tke i bez toga.

i sam sam u istraživanju da skinem reduktor kardana na 560 i da si ubrzam kardan pa ako uspijes saznati nesto vise, podjeli u temu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Mi smo radili direktan kardan bez reduktora na 560, ali smo se vratili sad na tvornički jer nam je iz nekog razloga s direktnim kardanom pri radu s malčerom lomilo igličaste ležaje unutra.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Jel preporucljivo da ja kao laik sam skinem poklopac hidraulike da pogledam filter na 560.
Kolko ja znam filter hidraulike se može skinuti kroz poklopac na lijevoj strani. A i da skidaš poklopac hidraulike nemaš kaj za smrdati ako ćeš samo filter kontrolirat, to ti je poželjno skinuti poklopac tj. ukapčalicu za kardan da vidiš kako ti padaju vilice da se ne bi iznenadio poslije u slučaju da ti hidraulika ne bi reagirala :p i naravno vilice svežeš sa nekom špagom ili vezicom ako slučajno radiš sam.
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Mi smo radili direktan kardan bez reduktora na 560, ali smo se vratili sad na tvornički jer nam je iz nekog razloga s direktnim kardanom pri radu s malčerom lomilo igličaste ležaje unutra.
Koji malčer nosiš s 560.
 
Na vrh