• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,428
Strgat kod skidanja poklopca hidraulike(na tom sjediš) nešto teško da možeš, jedino ako mlatiš s njim lijevo - desno kod skidanja ko manijak.
Da bi zamjenil oblogu moraš kod dekle ručne izvadit osovinice i ako me sjećanje dobro služi ona se može izmigoljit van uz doboš.
Za slučaj da nejde, moraš pupustit doboš(izvadi se jedna rascjepka) da ga možeš zamaknut.

Kod vraćanja poklopca moraš pazit da ne lupiš po razvodnom ventilu da ne izleti van i da nešto ne povineš, poželjno je da su kod vraćanja dvojica da jedan napne dvokraku polugu na pumpi da vilice mogu sjest normalno ispred na nje. Dekla od ukapčalice kardana za to mora biti skinuta.

Nemoj ni slučajno ništa dirat oko vilica poklopca hidraulike ili pumpe tj. dvokrake poluge kako savjetuju po YouTubeu kad se tako nešto radi ako je sve radilo prije normalno.
 
Posljednje uređivanje:

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
373
Pokusati cu i ovdje...

Pozdrav!
Poluga regulacije hidraulika na imt 558-560.Original gore, obje pokuge,imaju oznaku imt-560.11.409 .
Desna, ona koja se regulira, je pukla na navoju i upitno je varenje.
Dakle od imt 560 odgovara jer su takve i gore.
U nekim trgovinama postoje turske i indijske,no oko 4cm su krace (54cm bez kriza,dok je moja oko 58cm.)
Imate li iskustva sa tim? Koje trgovine bi to prodavale u Hr?
Pokusao sam Masiva,Jozic i jos neke.
Da li odgovara sa nekog drugog imt i sa masseya?
Zamolio bi za pomoc.
Muha vjerojatno cita..no znam da ima jos muhanicara ovdje. :)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,428
Pokusati cu i ovdje...

Pozdrav!
Poluga regulacije hidraulika na imt 558-560.Original gore, obje pokuge,imaju oznaku imt-560.11.409 .
Desna, ona koja se regulira, je pukla na navoju i upitno je varenje.
Dakle od imt 560 odgovara jer su takve i gore.
U nekim trgovinama postoje turske i indijske,no oko 4cm su krace (54cm bez kriza,dok je moja oko 58cm.)
Imate li iskustva sa tim? Koje trgovine bi to prodavale u Hr?
Pokusao sam Masiva,Jozic i jos neke.
Da li odgovara sa nekog drugog imt i sa masseya?
Zamolio bi za pomoc.
Muha vjerojatno cita..no znam da ima jos muhanicara ovdje. :)
Razlika ti je u poklopcu, one su identične gore ak se ne varam samo je razlika u dužini jer svi sa poklopcem koji ima oznaku 560(tzv. debeli poklopac) moraju imat duže vilice.
Ja sam imal takvu situaciju(doduše iz drugog razloga) ovo proljeće sa 567 da sam tražil drugu vilicu i dobil isto takvu kraću. Tak da najbolja opcija su polovni dijelovi.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
373
Ima čovjek kod Siska polovne djelove od 558 560
Ovo je njegov broj pa ga nazovi+385911672406
U redu.Hvala.
Pokusati cu.Jucer sam zvao drugi br.na tom podrucju..nadam se da nije isti.
Razlika ti je u poklopcu, one su identične gore ak se ne varam samo je razlika u dužini jer svi sa poklopcem koji ima oznaku 560(tzv. debeli poklopac) moraju imat duže vilice.
Ja sam imal takvu situaciju(doduše iz drugog razloga) ovo proljeće sa 567 da sam tražil drugu vilicu i dobil isto takvu kraću. Tak da najbolja opcija su polovni dijelovi.
Hvala .
Ne znam na sto mislis kao poklopac..
Inace, poluga ide na imt 558,no oznake su one koje sam napisao.
Post sam napisao i na temi imt 558,no ne razumijem razlog zasto su moderatori to izbrisali ???
Moze nekome pomoci jer vidim da svi se muce sa starim strojevima zbog nedostatka adekvatnih dijelova.

Ne znam da li je ista poluga na imt567 kao i ova imt 560? Da mogu prosiriti potragu :)

Od masseya to nitko nije pokusavao?
Ako ima jos netko br.za dijelove molim neka napise.
Problem jest sto je hitno...da imam vremena pronasao bi original.
 

Najnoviji postovi

Na vrh