• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam razmisljao da na Breni ugradim pomocnu pumpu tamo na izvodu koji pokrece kompresor i onda se javlja problem hoce li ta pumpa povuc ulje sa dna getribe. Druga stvar sto mi se nije svidjela je bas taj mulj koji se skuplja na dnu i koji bi pumpu brzo unistio a nije mi se dalo busit novi otvor. Na kraju sam uspio iskopat novu original pumpu u pol cijene i sve 5. Radi ko violina.
Tebi bi bilo najbolje ako vec nemas tvornicki ugradjenu dodatnu zupcastu pumpu probat je sam ugradit, ako treba nabavit nosace na ovu klipnu ili jos bolje ako ona vec to ima na sebi i kako sam kazes ostalo vec imas. Razvodnik si mozes ugraditi sa koliko zelis izvoda i sve radi.

Sve razumije, al ajd mi još samo reci za koliko bi se dala nabaviti original njegova dodatna pumpa??
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nemam pojma koliko je za njega. Moju sam nabavio iz Zemuna u pol cijene vjerujem da bi se i ova mogla odande nabavit jeftinije nego kod nas.
 
Z

zagorski fergusn

Guest
Znam ja to sve .....
Inače da je ursus bolji jači od imt nije....
Koliko se ti traktori održavaju dobri su...
Jaki su dobri i nije baš neokretan pa nije to 533 da se vrti ipak je to stroj...
Sto bi onda reko da sjednes u torpeda devetku pa plakao bi....
560 je dobar traktor a nekima nije sjeo i dobro ...
Ja koga god vidim da ga ima svi su zadovoljni .
A kočnice se lako rješe samo će nemarnim ljudima traktor da ne koči upamtite...
Sve se može...

Petre, slažem se. 558 je jedini IMT koji mi se ikad sviđal. Trebalo bi ga malo doraditi za današnje pojmove, ali da je bil stroj u svoje vrijeme - je.
Dvaput sam vozil 560 u životu: prvi put po cesti i grdo sam se iznenadil kad nemreš skrenuti na uski put. Do tad sam mislil da je Štore (s prednjim pogonom) neokretan. Osim toga, hauba (nova linija) je tolika, da misliš da voziš 200ks traktor, a sjediš u grabi. Mislim da bi mu u serijskoj opremi trebal dolaziti periskop :finga:
Neergonomija mu je glavna osobina. Nemreš držati nožni gas a da se ne zaletava (jer nemaš na čemu držati nogu). Premalo brzina ima, pa je potencijal motora teško iskoristiti, a da o "crash-shiftu" i ne govorim.
Drugi sam put probal orati s istim. Katastrofa od volana. Hidrostatika nema povratnu vezu, pa ak ne gledaš prednje kotače, ode on kam hoće, jer nemaš osjeta. Definitivno najgori stroj koji sam vozil. Naravno, kao i svaki, i taj je imal problema s kočnicama. No, vlasnik je zadovoljan (jer nikad nije imal bolji traktor - osim bivšeg Hrvojevog JD-a :mrgreen:).

Miško, kad sjedneš u Torpeda 90, onda bar sjediš u traktoru. Usporedba ti je k'o da uspoređuješ 533 i 560. Zapravo, još drastičnija.

Ljudi lako je govoriti za neke traktore da su koma i to imam 16 g i na 560 radim od 12 g i to kaj smo ja i tata radili tome traktoru i di je on sve bio ti o tome nemaš pojma jer si u nj. sjeo 2 puta . Traktoru treba upoznati "DUŠU2 da možeš od nj. išta očekivati . bez uvrede. MAJSTORE :twisted::heart:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ljudi lako je govoriti za neke traktore da su koma i to imam 16 g i na 560 radim od 12 g i to kaj smo ja i tata radili tome traktoru i di je on sve bio ti o tome nemaš pojma jer si u nj. sjeo 2 puta . Traktoru treba upoznati "DUŠU2 da možeš od nj. išta očekivati . bez uvrede. MAJSTORE :twisted::heart:

točno ak neznaš traktora u dušu i sve onda nemaš pojma o njemu :prayer:
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Malo zujao po NJEMAČKIM polj. forumima i vidi vraga i oni pišu o ergonomiji, dodatnoj opremi, gabaritima, motorima, mjenjačima itd ali na jednom drugom nivou i o ovim novim a kod nas nedodirljivim traktorima. Pa opet čitam (i znam) da među tim serijama ima i " 560-tki" al to naš seljak nezna a i kako bi?
Pa da ne žugam dalje završio bih to jednom "narodnom" nikog ne vrijeđajući na ovom forumu ili nedaj Bože prozivajući a ona čini mi se glasi: najgore je kad se uš digne iz "patike".:mrgreen:
 
Z

zagorski fergusn

Guest
Da su bili samo problemi bilo bi dobro. To kaj su oni složili kad su mislili da je zaštekala kočnica ti bum jednom prilikom ispripovedal :rolleyess:

Pa sad imaju MF-a pa su i njega uspeli sahraniti več nekoliko puta, IMT samo ide.
JD je je ionak bil muzejski primjerak, a MC-a su cigani na kile otpeljali

Oprostite ima jedno pitanje koja je orginalna dimenzija ležaja (unutrašnja i vanjska) rukavca na prednjem kotaču za 560
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Imam 560 iz 85g.devedesetdruge ili trece je radjen motor traktor pali odlicno cak i na -20 na odusku nema nista dima ali mi stalno bali na mjerac i na cep dali je to znak za kraj motora
 
N

Nevjernik

Guest
To je normalno na čep radi zupčanika .
A na mjerač jer ode na mjeraču gumica.
 
N

Nevjernik

Guest
Da ili bude od pluta koliko je kvalitetno kupiš nov ,dvaput ulje zamjeni.
I opet slini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ima i gumena brva za kupiti, ali ono na mjerač baš ne puše na dobro.
Da nije odušak poštopan kad na njega ne dimi?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Ima i gumena brva za kupiti, ali ono na mjerač baš ne puše na dobro.
Da nije odušak poštopan kad na njega ne dimi?

o tome nisam ni razmišljo provjerit ću sutra
načuo sam da kompresor može pravit podkompresiju pa da zato može baliti na mjerač
 

imt-fan

Novi član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
6
Pozdrav forumaši , zanima me kakvi su imt 560DV traktori koje su im mane i prednosti , posjedujem 542 al bi u budućnosti kupovao duplaka ,, ima jedan kod mene u blizini 560DV dosta mlad traktor al jako masan motor pusta na semeringe , kakva su vaša iskustva sa ovim traktorima???
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čisti promašaj od traktora, običan 560 se jedva vuče jer ima slab motor za svoju težinu i veeeliki je potrošač, a ovaj DV mislim da bi bio još gori!
Gledaj 565 DV ili 577 DV, daleko bolji motori i manji potrošači!
 

cunsatpr

Novi član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
2
U pravu je Šanana...
Čovjeku ekipa u garantnom roku dolazila nekoliko puta, na kraju mu uz nadoplatu stavili motor od 565 - i opet loš traktor...ukrtako promašen slučaj :s:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajde recimo, ako trebaš 560 DV za oranje i pripremu, to mu je ubojstvo i tu troši, pogotovo poslovi na kardanu, ali recimo za sjetvu, kultiviranje i prskanje, 560 DV sa uskim gumama nebi bio loš, prva vuča bi mu pomogla u nekim slučajevima kad bi naletio na kakvo blato i to bi išlo, takav posao nije težak za njega i nebi on tu toliko potrošio.
No opet s gledajuč druge strane, takve poslove obavlja traktor 50 ks s duplom vučom, ALI 3 KLIPA, pa opet dolazimo do puno manje potrošnje i opet nam 560 ne ulazi u obzir, pa dobivamo opet promašeni slučaj od traktora :)
Kako god okreneš 560, dal DV il običan nije za veliku poljoprivredu, može jedino poslužiti kao pomočni traktor!
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
decki javio se problem nas 560 poceo slinit na odusku dve godine poslje generalke traktor pali na zub snage ima nesto previse ne puse ali slini ulje osobno sam stavljao sve novo od karika do lezajeva vozio blok na upresavanje cilindri i sta mu je sad da nije pukla karika ili neka druga glupost dal je imao ko od vas vakav zajeb ??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
decki javio se problem nas 560 poceo slinit na odusku dve godine poslje generalke traktor pali na zub snage ima nesto previse ne puse ali slini ulje osobno sam stavljao sve novo od karika do lezajeva vozio blok na upresavanje cilindri i sta mu je sad da nije pukla karika ili neka druga glupost dal je imao ko od vas vakav zajeb ??

Kaj je s gumicama ventila,da nisi imal prevec ulja u motoru?
Koje ulje si metnul?
 

Najnoviji postovi

Na vrh