• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ne, za volan bumo nekaj skemijali, mislim da ima isto nekaj doma, a razvodnik prednjeg utovarivača bi ga trebal imati na sebi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
razvodnik prednjeg utovarivača bi ga trebal imati na sebi.[/QUOTE]

ima .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Imam pufer na traktoru i sad kad mi treba prikolica daj uvjek skidaj pufer, pa onda postavljaj T- komad, pa kad treba grabilica skidaj T-komad, pa kad treba samoutovarn stavljaj pufer itd.itd....

E sad sam nešto gledo ta moja stara kuka ima 3 rupe, da li bi se dalo povezati lancima tu kuku za poluge i tamo ostaju još dvije rupe koje drže kuku za gornju ploču traktora...koliko bi to bilo jako i da li se to može kako srediti ??? Neki dan vidio automatsku kuku, ali je oko 150 eura...???

Ako bi se to dalo nekako srediti kod majstora onda bi pufer stalno mogao biti na traktoru a isto tako imao bih u funkciji i kuku za kačenje kiperke a poluge bi bile slobodne za sve priključke...

Jel vi imate automatsku kuku ili ste to sredili na neki drugi način ???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Eh kolega, eh...jel nismo to raspravili več davnih dana :)
A ti još ništa nisi poduzeo po tom pitanju.





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ovo je recimo kopija originala :)

I ja bi htio original sa podesivim rupama, s tim da se meni ne sviđa jer je na najgornjoj poziciji još uvjek nisko, ja bi gore još navario par pločevina i uskladio rupe tak da može za tu jednu poziciju, odnosno jednu rupu gore i to je to. Več sam vidio nekoliko takvih prerada, neznam kak to nisu rješili u tvornici.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Eeee, pa vidiš da sam napisao "original" :) Navarena je sa po dva položaja još...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Aha, znači tu smo. Daj koju sliku da vidim kak izglda kod tebe.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Šanana nabavio sam ja taj original ...koštao me oko 100 eura... evo ga...:D...ma milina s njim i samoutovarnom...




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


Ali mene interesira donja kuka...razumješ...jer uvjek moram okretati ovaj pufer ili ga skidati i stavljati T-komad...evo danas sam nešto rješavao u ovom smislu, je to sigurno...makar mislim da je sigurnije nego T-komad....





Uploaded with ImageShack.us
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Nekako od kad sam stavio 16-ke gume i kad zakačim samoutovarnu prednji kotači su vrlo malo na zemlji...a i osjećam na volanu da traktor "pleše" prvim krajem kad vozim...to s 14-kama nije bio slučaj...e sad jel treba rudu na prikolici podignuti ili spustiti da bih vratio težište...tegova baš i nemam nekih napred.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Jebote ti baš moraš sve na teži način naučiti .
Ovo je kuka za dvoosovinsku prikolicu .
Rudu bi trebalo spustiti da ti ne diže prednji kraj
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja sam navaril ušicu tak da imam jednu rupu više za gore tak mi tri traktora imaju istu visinu kopčanja .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Nemam dvoosovinske prikolice nego tu kačim samoutovarnu i prikolicu za đubar.
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
Ja sam navaril ušicu tak da imam jednu rupu više za gore tak mi tri traktora imaju istu visinu kopčanja .

Poteznica na traktoru bi trebala biti niže od osovine traktora - da se izbjegne
podizanje prednjeg kraja traktora u zrak i rotacija oko zadnje osovine traktora. (U toj situaciji traktorista bude pretvoren u palačinku.) Normalno, trebaju i utezi na prednjem kraju traktora.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Lovro, to je djelomično točno. Ako bolje pogledaš, svi njemački trakotri (točnije rečeno, za njemačko tržište) imaju uglavnom gornju kuku. Zakaj?
Kuka iznad zadnje osovine pretvara dio vučne sile prikolice u adheziju, podizanjem prednjeg kraja traktora, na sličan način kak to čini hidraulika kod pluga. Samo kaj pri kvačenju priključka u 3T nemre doći do prevrtanja unazad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh