• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt-560

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pozdrav svima, civjek mi dovezao traktor kojem je netko prije mene jedan majstor skidao pumpu ( isla kod bošiste ) kad ju je stavio nazad na traktor on tesko pali i kad upali na mjestu jos i prima gas ali pod opterecenjem jednostavno ne moze vuci nema snage, auspuh mu se užari i ne radi dobro. Ja kažem da je paljenje preskočilo ( nije dobro naredio onaj prije mene ) svi kazu na je na tom traktoru nemoguce da se pomakne zupcanik od pumpe prilikom montaze, pa vas molim da vi ovako kazete u cemu je stvar? Hvala
 
M

Miško 007

Guest
Pa imas paljenje one oznake na pumpi...
Jesi njih uštelao...
A svasta se da dodogoditi ovisi ko je radio pumpu...
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Nisi procitao sta sam ja napisao, prije mene je covjek skidao pumpu i stavljao je na traktor. nije skidao cijeli poklopac naprijed od paljenja vec samo onaj mali ispred pumpe. Ja kazem da kad je stavljao pumpu da je pomakao zupcanik i da nije vise na paljenju. Drugi mi kazu da na tom traktoru to nije moguce. Pumpa sto posto isparvna jer je ponovo nosena na pregled.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Užari se auspuh? Vjerovatno prerano paljenje.

Ne obazirujući se na probleme sa 560 već na tvoj zaključak, mislim da, se prema opisanim simptomima radi o KASNOM paljenju;

Niži tlakovi, gubitak snage, produženo izgaranje - povećanje temperature ispušnih plinova a time i pregrijavanje motora....

Dakle, kao šta sam naveo, to su simptomi kasnog paljenja, a kasno paljenje može a ne mora biti uzrok na ovom 560. No kako je petljano po PVP sve se svodi na to.
 
M

Miško 007

Guest
Ma imaš oznake na pumpi i motoru one se moraju poklopiti.
Zupčanik ne možeš okrenuti...
Ako je poravnata onda ti je pravi bošista radio pa nađi drugog.
Niš čudnp gledao sam to na 560 rađena pumpa a traktor krepaje.
I tako je 2 plaćen rad pumpe.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Po tome ispada da pumpu treba nositi kod drugog majstora da ju provjeri? da je onda do nje? i kakve oznake imaju ako tko ima neku sliku da stavi
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ej,a da li si možda stavio novi auspuh? Baš u to vrijeme kad je rađena pumpa...

Skini auspuh i probaj kako radi traktor bez njega,optereti ga.
Većina novih jeftinih auspuha su sr**je,jako su zatvoreni,radio je kod nas čovjek generalku na Zetoru i traktor nikako da proradi kak treba - samo je otpadao emajl s auspuha. Skinuli auspuh,stavili stari koji je bio gore 20 godina (hrđav,novi je stavljen zbog šminke) i traktor ima snage...
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ja sam proljetos na svom 560 skidao pumpu i kada sam ju vraćao nisam primjetio da mi je kajla ispala, traktor upali ko pravi i što je dalje radio sve teže pali, baca bjeli dim, nema snage ja u panici, ponovo skinem pumpu i vidim da nema kajle, inače palenje se ne može pomaknuti na zupčaniku, meni se pomaklo jer nije bilo kajle na osovin pa došlo do pred palenja, pitanje je kako je majstor prije tebe sastavio dali je kajlica orginal ili ne možda je malo manja pa se pumpa vrati na mjesto a ne legne u žlijeb i dođe do problema
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
ne znam moram vidjeti ali znam da je dobro radio prije nego je pumpa skidama, ona je nosena kod bosiste samo zato jer je curilo gorivo na njoj
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ne znam moram vidjeti ali znam da je dobro radio prije nego je pumpa skidama, ona je nosena kod bosiste samo zato jer je curilo gorivo na njoj

Jesi li je probao zakretati .Koja je PVP na tom traktoru-ROTO ili linijska.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Roto je pumpa, zanimljivo je da sam rijesio taj problem, kad sam skinuo zracni filter je gore onaj dio posve zastopan uopce traktor nije imao zraka to ocistio i sve je ok
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
pfff... najčešći problem, osnove održavanja...

i ono kao, sve je ok, samo curi na njoj gorivo. To se riješi ali odma nakon motnaže izgubi snagu a prije imao.. Filter se začepio tu u dvorištu.

@ TD45: u pravu si.
 
Z

zoran

Guest
Molim pomoć, radi se o izvodu za "kipanje" na 560.
Spojim samoutovarnu (pick up je na hidrauliku) i nikud nikam-poluge hidraulike dignem normalno, finu dignem ali kao da ulje ne "šiba"
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
A kak radi sa ostalim, naprimer kiperica?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
A kad je otraga zakopčan naprimjer plug ili tanjurače, a ti probaš sa kockicom (fina) podiči. Dali diže?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Hočeš reči onda diže tanjurače?
 

Najnoviji postovi

Na vrh