• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam jedan problem...

Pošto je traktor stajal skoro 2 mjeseca do popravka nešto se desilo s pedalom kočnice na kojoj je onaj zračni cilindar.
Naime, kad stisnem pedalu šišti zrak ko lud na onu rupicu gore i tako svaki put kad zakočim, prazni mi bocu bezveze i šišti kaj me jako živcira.
Neznam kaj se desilo unutra, dal je kaj zahrđalo od stajanja možda?? Nisam to nikad raspravljal pa neznam kak to izgleda unutra dok se raspravi, jl komplicirano za sastavit nazad.
Ja bi odspojio crijeva i pedalu skinuo s nosača i raspravio ju i počistio unutra, samo neznam koliko je to komplicirano.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
mislim da je slična ako ne i ista kao i moja isto se i meni nedavno dogodilo, rastavio sam to i našao da je jedan feder doslovce istrunuo očistio sam to sve i našao sličnog i sve radi super, za informacije radi ta pedala košta oko 600-700 kn, zato si daj malo truda
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma strah me samo tog zračnog cilindra rastavljat, kad neznam kaj iznutra može iskočiti, a siguran sam da je od kondenzata sve zahrđao unutra jer je traktror dugo stajao, dalo bi se to srediti, sutra ujutro moram to rješit.

Prca me i kad kočim s novom velikom prikolicom, puno mi zraka iz boce bezveze iscuri, pogotovo sad u transportu žita sve mora biti dobro, nema zezancije s kočnicama.



 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Misliš na desnu pedalu to je ventil jednostavno za rastaviti možda došlo smeče kod mene jedanput bilo smeča pa je stalno šištalo rastavil sam i očistil i ok .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, desna pedala na kojoj je ventil za zračne kočnice.

Znači slobodno to skinem sve komplet, rastavim i očistim.

I meni se čini da je zahrđalo i da ima smeća unutra, ja nepamtim da je to ikad bilo rastavljano i očiščeno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ti šanana nisi točan ako vlečeš več sad ove dve pune prikolice žita
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,511
Slobodno rastavi, nema nista posebno. Feder i limic mali koji nasjeda na plasticni dio pedale. To je meni na torpedu strunilo od vlage pa sam improvizirao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ti šanana nisi točan ako vlečeš več sad ove dve pune prikolice žita

Em kaj bi bil, lud sem ja odnavek...hehe.

Ma jok, svega tereta kaj je vlekel su te dve prazne prikolice, ajd 3,5t ukupne mase. :)
Pomalo se transportiram po polju s praznim prikolicama, evo danas je 5 rh okrenul.:icon_super:
I vozim se ko kakov dedek od 80 let, ko po jajcima na malo više pol gasa do trifrtalja gasa.
Slobodno rastavi, nema nista posebno. Feder i limic mali koji nasjeda na plasticni dio pedale. To je meni na torpedu strunilo od vlage pa sam improvizirao.
Odlično, sutra rano se bacam u posao, mora to biti sređeno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma nema problema, 50.000 kn u kešu i ja ti ga dovozem, bude još i 20 l plavca u rezervaru gratis :)

Eh,onda nista. Ti zapel za kune,a ja imam sve u eurima...
Ne bi valjda dal ljepotana iz dvorista? Za 50 somova nebres kupit nikaj,a sad znas kaj imas,samo teraj!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh,onda nista. Ti zapel za kune,a ja imam sve u eurima...
Ne bi valjda dal ljepotana iz dvorista? Za 50 somova nebres kupit nikaj,a sad znas kaj imas,samo teraj!

Ma naravno. Nebi ga tak sređivao da ga planiram prodavati niti toliko novce nalupao u motor da si ga sad nebi ostavio.
To je sređeno za mene da traje, još k njemu samo jedan 577 DV kroz koju godinu i to je to.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pomalo se transportiram po polju s praznim prikolicama, evo danas je 5 rh okrenul.:icon_super:
.

Šanana to da traktor ne ide prazan, pa vučeš prikolice radi boljeg vizualnog efekta!? :icon_e_biggrin: :(rofl):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana to da traktor ne ide prazan, pa vučeš prikolice radi boljeg vizualnog efekta!? :icon_e_biggrin: :(rofl):

Ma jok, več sam unazad par dana po tri puta išao u polja da budemo kombajnirali, a otjerala nas kiša.
Evo jučer prijepodne odem na ove najudaljenije parcele, 15 km u jednom pravcu i taman dođem i evo za pol sata pljusak, a to sam več drugi puta bio.
I eto tak da ti to dođe da se vozam s praznim prikolicama po polju :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imaš vrtložnih predfiltera u svakom boljem dučanu.
Ako ne nađeš javim gde ima.

Najvise bi mi odgovarao kak ima 560 i ostali oni mi se svidaju i takvog bi htio nabavit kad bi mogo negdi nac pito sam na par mijesta izgleda da na krivima!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma jok, več sam unazad par dana po tri puta išao u polja da budemo kombajnirali, a otjerala nas kiša.
Evo jučer prijepodne odem na ove najudaljenije parcele, 15 km u jednom pravcu i taman dođem i evo za pol sata pljusak, a to sam več drugi puta bio.
I eto tak da ti to dođe da se vozam s praznim prikolicama po polju :)

Znači vrijeme je kao kod mene bilo, no mi nismo ni pokušavali do polja doći jer je to sve vlažno, jučer nije padala kiša cjeli dan i evo danas se lagano kreće u polja, sutra vjerujem da će biti udarno, samo da posluži vrijeme dok se sve skine! :(grin):

Koliko bude pšenice u te dvije prikolice i dali si ih ikada pune vukao sa 565..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pronarku punu sam vukao s 565 skoro svake godine barem jednom u silos i ide solidno i fino koči.
Te dvije sam vukao sa sameom pune i tada je bilo 11-12t žita.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Koči kad prikopčaš kočnice na prikolici.. Misliš da 565 ne bi mogao obje pune vući!?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolko je meni poznato,z traktorom se smiju vuči dvije prikolice,ali cjeli barajt(traktor i prikolice) nebi smjelo biti duže od 16 m ,tak je bar prije bilo za dužinu,a kod nas i ekonomija vozi po dvije prikolice,pa kud bi došli da voze po jednu zmajevku..
 

Najnoviji postovi

Na vrh