• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Voze mnogi dok ne naleti drot,po slovu zakona smiješ voziti 2 prikolice ali sa odgovarajućom kategorijom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koči kad prikopčaš kočnice na prikolici.. Misliš da 565 ne bi mogao obje pune vući!?
Pa naravno, zračne kočnice na pronarki ZAKON. :)

Ma mogao bi obje pune vuči, ali to čemo kasnije dok se razradi, neču ga odmah zaklati sad dok je još novi.

Voze mnogi dok ne naleti drot,po slovu zakona smiješ voziti 2 prikolice ali sa odgovarajućom kategorijom
Kaj onda nakraju, dal je potrebno imati E kategoriju, odnosno B+E???

Neznam ni sam kaj nam taj novi zakon donosi, vuku se i dalje po dvije prikolice, večinom neispravne.
Ja kad vučem po dvije prikolice, uvjek svijetla i žmigavci moraju biti ispravni i trokut ZSV mora biti gore. Bez tih stvari se u promet nejde. Čak i rotirka na traktoru se pali ukoliko je potrebno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i prvi izvještaj :)
Traktor je na današnji dan okrenuo 22 radna sata i za sada sve u najboljem redu.



Motor je s lijeve strane potpuno suh i čist...


A s desne strane malo slini na čašicu AC pumpe (kad stigne staklena, ide nova gumica gore i to bi moralo biti ok)


Rekli su mi da je moguča mala potrošnja ulja i izbacivanje istog na mjerač i na iberlauf u prvih 50 rh dok se motor ne prilagodi, pa stoga malo slini ispod mjerača i na iberlauf, ali nije potrošio možda milimetar-dva ulja u ovih 20 rh.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ono na prednjoj koljevci 13x1150 mi je jasno, a kaj je 6478MC?

Taman za jesensku sezonu bu za upregnuti :(y):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ono na prednjoj koljevci 13x1150 mi je jasno, a kaj je 6478MC?

Taman za jesensku sezonu bu za upregnuti :(y):

isto što i 13x1150 ali neka EU oznaka, skoro svaki proizvođač udara svoje šifre a po meni je najlogičnija šifra 13x1150 i to je OK
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovakva je stvar s tim oznakama :)

Odlučio ja da si budem stavio bolji remen jer ovi najobičniji tipa Gufero mi nije za ništ, još pogotovo zato kaj je jači alternator gore i ima još hrpu dodatne instalacije pa treba to sve tjerati i treba pravi remen da ne proklizava.

I tak sam ti ja otišel s starim remenom (star svega 2-3 mjeseca) oznake 13x1150 u trgovinu autodjelova da nađemo neki bolji remen i uzmem GATES klinasti remen oznake 6476MC, odnosno 13x1150, ali taj je bio toliko manji da nije mogel ići gore, pa sam otišel ponovno mjenjat za 13x1175 ili ti ga 6477MC i opet sam se zeznul ni taj nije išel gore.

Da bi an kraju popizdel i ponovno mjenjal za taj 6478MC, naše oznake 13x1200 i tog sam jedva stavil gore, odnosno sad je baš taman i stvarno nema zvuka proklizavanja, odnosno da se čuje da cvili pod opterečenjem.

Znači da ove EU oznake kakve su na tim GATES remenima se ne poklapaju s ovim običnim oznakama, pa sam iz tog razloga zapisao i tu drugu oznaku.
Imam samo rječi hvale za taj remen, je da košta 70 kn (običan gufero je 15-20kn), ali stvarno i vrijedi svake kune.


Taman za jesensku sezonu bu za upregnuti :(y):
Računam ak se ovak nastavi da bi do kukuruznog branja mogel bez problema natuči 70-80 rh.
Sad je najviše u transportu, lagano se razrađiva s prikolicama slame, imal je 2-3 lakše ture žita oko 5 t u silos i jednu težu turu, i to mu je bilo največe opterečenje 10t žita u silos 5 km daleko i tu sam ga skroz lagano vozio, stvarno je pažen ko nikad.
Još ovaj tjedan transport tritikala i slame, pomalo košnja livada i začas dođe 50 rh pa izmjena ulja i filtera :)
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekad istok i zapad nisu jednako mjerili remene ako se sječam zapad izvana a istok iznutra tako istočna oznaka iti remen bio veči GOST veči od DIN-a no kako je bilo velikih šlicova na nosaču pripasali se .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nije uvijek niti remen kriv za proklizavanje često su tu i remenice u pitanju jer remen upadne duboko u nju jer je proširena i više ne vuče sa bočnim stranama već samo sa središnjim što nije u redu,, imao sam taj slučaj na Golfu 1,6d davnih dana i upravu zbog takvih stvari su doši mikro remeni ali to je već druga priča
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590

Nisam ti nikad javio sad sam se sjetio pa sam nazvao, u masivi ti je staklena casica i gumica 21 kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E hvala ti, budem zvao curu u BJ nek mi to ode kupit pa donese kad dođe doma.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa naravno:icon_thumright:još malo i svatovi budu :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bježi od toga dok te noge služe :(inlove):.


Ma jok , ne slušaj ti puknutog , zašto bi teib bilo bolje nego nama
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
hm,,,za staklenu casicu potrebna je druga pritezna matica sa lukom,,,,,,,pa usput ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak to izgleda???
Jel ima za kupiti??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nebi joj smjelo ništa faljeti, trebale bi biti iste.
 

Najnoviji postovi

Na vrh