• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Moguće, a kaj je staklena čaša dulja ili krača?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,051
Kak koja.
Imaš one kaj izgledaju kak šalica za sladoled. Ta je jednako dugačka kak i aluminijska.
Ona koja je na mojem Štoreu je dolje ravna i malo dulja. To se rješava otpuštanjem onog centralnog šarafa iznad ispusta na čašici.
Treba paziti jer ove široke su malo većeg promjera, pa donji brtveni prsten ne dihta dobro i stalno slini. Ova s ravnim dnom, je ispravnog promjera i dihtung ide u nju knap, pa ne slini.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
čašice na AC pumpi kak je na šananinom IMT u bila ona plastična ili staklena,one su POTPUNO iste,ista dužina,promjer ,dosjed na pumpu i dosjed gdje dođe onaj šaraf s kojim se doteže...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da bum iskren ta čaša je glupost.
Pretakanjem po kojekakvim zmazanim karnisterima i lagvima točite smeče i vodu jer ne skladištite na adekvatan način gorivo i evo vem smeča, taloga i vode.
Da točite na tankšteli bilo bi slično ili isto ko na automobilima kod kojih tega nega :(nerd):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj glupost gdje bi na imt-u slinilo da nema čašu i ac pumpu?????:icon_lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E svaka ti dala :icon_pidu:.
Onako široka brtva od trvde gume a pritezanje preko vijaka zakvačenog kukicama od žice .
Još u orginalu bude mrežica na brtvi za grubu nečišstoču , pa Bog je više ne namjesti tamo gdje je bila :icon_hang:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina i Bog kak ima Fiat AC pumpu riješenu bez čašice, a ima gore na poklopcu fino sito za nečistoću i to funkcionira odlično, samo kaj i takva mala pumpa košta oko 300 kn.

U subotu dolazi draga i donosi mi čašicu i gumicu pa budemo vidjeli dok ovu postoječu skinem dal paše il ne.
Uglavnom tu mi baš slini nafta i nije lijepo za vidjet, a najviše mrzim kad po motoru curi nafta koja je i ovak preskupa, pa nema smisla da još i curi, treba se to riješiti.!!
 

IMT 539-565

Novi član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
8
Evo i mog IMT 565
960060_558039430915429_413008368_n.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Istina i Bog kak ima Fiat AC pumpu riješenu bez .
Kupiš ac pumpu za 533 i nema čašice .

E pa Bog je više ne namjesti tamo gdje je bila :icon_hang:
Jednom sam skidal pumpu radi puštanja čaše gumica je narasla pripasal sam drugu napravil željeznu obujmicu koja je držala čašu bilo je suho a onda popustili ventilići od tada se ne trudim imati suhu ac pumpu jer ako je mokra ima i nekaj u rezervaru :icon_pidu:(hvala Muhač)
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas namontirana staklena čašica.
Istina je da je malo duža od plastične, ali imal sam doma jednu kompletnu neispravnu pumpu od 565 sa plastičnom čašicom, ali s drugačijom obujmicom pa sam malo majstorski to prepravio jedno s drugim i staklena čašica je postavljena gore i mogu se pohvaliti da je sve suho ko barut!
Danas sam napravio nekih 5 rh i sve je suho, nigdje ništ ne slini. Zadovoljan sam!! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Drugi izvještaj, traktor je na dan današnji okrenuo 40 rh...:icon_super:


Par slikica motora...
Lijeva strana malo slini na mjerač i negdje na spoju razvođa iz PVP, ali skroz zanemarivo.




Desna strana mi je malo problematičnija, naime na spoju oduška mi baca malo ulja, nije dobro nasjelo izgleda pa budem to morao rastaviti i podmetati da se da bolje pritegne da ne curi po usisnoj grani i filteru goriva.




AC pumpa je uspješno riješena i dobro drži, nema slinjenja nikakvog :icon_e_wink:


I to je to...ulja nije potrošio apsolutno ništa, kako je natočeno do MAX oznake, tako stalno i ima. Vrisnuo mi je sat od temperature pa to moram zamjeniti da mogu pratiti kasnije temperaturu.
I još jedna stvar, ugradio bi mu manometar za pritisak ulja, ali opet imam problem s onim razvodnikom na koji bi mogel ugraditi šuplji vijak i indikator...trebalo bi to nabaviti za imt :icon_eyes:
Još neka napravi 10 rh, pa će dobiti novo SUPER 5 ulje i BOSCH filter ulja i dalje samo po plinu.:smile:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
I još jedna stvar, ugradio bi mu manometar za pritisak ulja, ali opet imam problem s onim razvodnikom na koji bi mogel ugraditi šuplji vijak i indikator...trebalo bi to nabaviti za imt :icon_eyes:
Znači opet ja?
Bum složil pa ti pošaljem istim Đabatransom.
Ostatak oko detalja na pp.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Eh ti imt malo pušta ulje malo naftu malo antifriz rakovica i malo više tak je to od 1965 godine od kad se mogel kupiti 533 pa na dalje !!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači opet ja?
Bum složil pa ti pošaljem istim Đabatransom.
Ostatak oko detalja na pp.
Pa nisam nikog osobno imenoval, no ako se dobrovoljno javljaš da bi mogel kaj takvoga imati, unapred zahvaljujem na dobročinstvu, Bog će da plati :):(handshake): Šalim se naravno, ukoliko imaš tak nekaj čujemo se privatnim putem.:icon_super:

Eh ti imt malo pušta ulje malo naftu malo antifriz rakovica i malo više tak je to od 1965 godine od kad se mogel kupiti 533 pa na dalje !!!!
Antifriz ne curi nigdje, jedino na odušak kilera :)
Nafta ne curi apsolutno nigdje, to je ono najbitnije!!!
A ulje pomalo mora kisati, to je valjda tak projektirano da nebi motor pojela hrđa s vanjske strane :)

Ma sve u svemu zadovoljan sam, sve je to dobro podihtano i samo nek potraje što dulje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pa nisam nikog osobno imenoval, no ako se dobrovoljno javljaš da bi mogel kaj takvoga imati, unapred zahvaljujem na dobročinstvu, Bog će da plati :):(handshake): Šalim se naravno, ukoliko imaš tak nekaj čujemo se privatnim putem.:icon_super:
Samo mi zmeri kak hočeš da bude dugačak lajtung od onoga šupljeg vijka sa kojeg ide lajtung za podmazivanje kompresora i zmeri dali je navoj na satu za pritisak ulja M10x1

Ili hočeš metati gumeno pleteno crijevo, ali onda nije problem jer takvo orginal crijevo imaš za kupiti samo ti pošaljem dugački šuplji vijak kojeg buš ugradil na mjesto ovog.
Možda imam i takvo crijevo, moral bi pogledati.

Izmjeri pa javi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj ne bi bil zadovoljan no kak sam dosta star pa se sjećam tih vremena kak su tad dolazili traktori u sela večinom zetori suhi ko barut dobri za blato imt večinom masni loši za blato i loši za upalit hladni pa onda mali ursus dobar za blato malo ružan težak na volanu a kod mene ni je bilo ceste tak su imt 533 brzo prodani nesmijem reći kak su ih zvali da ne ispadnem rasista .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo mi zmeri kak hočeš da bude dugačak lajtung od onoga šupljeg vijka sa kojeg ide lajtung za podmazivanje kompresora i zmeri dali je navoj na satu za pritisak ulja M10x1

Ili hočeš metati gumeno pleteno crijevo, ali onda nije problem jer takvo orginal crijevo imaš za kupiti samo ti pošaljem dugački šuplji vijak kojeg buš ugradil na mjesto ovog.
Možda imam i takvo crijevo, moral bi pogledati.

Izmjeri pa javi

Sat za pritisak ulja još nemam, to treba kupiti.
Stavljal bi pleteno crijevo definitivno i spoj na mjestu indikatora pritiska. Takvo znam da ima za kupiti i dosta je dugačko.
Dugački šuplji vijak??? tu nekam ide onda i redukcija za indikator???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja sam si zamislil da ga tu spojiš.
Vidiš da je gore na oku več kao (ne kao nego je)izvod za još jedan lajtung.




Inače sam ja to zamislil tak da uzmeš crijevo sa okom sa jedne strane, a sa maticom sa druge strane i samo otšarafiš ovaj kratki šuplji vijak sa slike i gore metneš oko koje je na gumenom crijevu i sve zajedno zašarafiš onim dugačkim šupljim vijkom kojeg ti pošaljem.
Ako ti baš hočeš na indikator, složili bumo tak.
Odluči pa javi
 

Najnoviji postovi

Na vrh