• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Tank je pun, kak i na svakom IMT-eu sa takvim okazivačem.
Ista situacija i sa pokazivačem temp. Zato i trebaju dva.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad dođeš do mene budeš videl da instrementi rade uz sitnu doradu i pokazuju točno kaj švicarski sat !!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene također istrumenti rade, imam isti taki sat u 549 kao ŠANANA
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda sam ja očito na večini ostalih krivo gledal ili krivo videl, a možda su i svi stvarno bili puni, a temperature ili max ili min :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač znam da znaš ali ako pukne ili je u prekidu zica od indikatora do instrumenta on pokazuje da je pun buduči da pokazuje (mjeri) otpor no znaš kak večina vlasnika kaže j..... IMT-a glavno da ide a k tebi dođu oni na izdisaju pa tak ne vidiš prave strojeve HA HA HA !!!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tak je i na 540 kojeg ponekad vozim,dok daš kontakt odma je kazaljka na max nivo goriva a skoro prazan rezervoar...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
kaj se tiče pokazivača goriva u večini njih pukne žica u instrumentu koji je u rezervaru, a nakraju kompletan s plovkom završi u njemu i onda postaje smetnja usisu za one koji imaju kroz njega i usisnu cijev.
Ali zato je uvek neka batina koja služi kao merač u blizini
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
kaj se tiče pokazivača goriva u večini njih pukne žica u instrumentu koji je u rezervaru, a nakraju kompletan s plovkom završi u njemu i onda postaje smetnja usisu za one koji imaju kroz njega i usisnu cijev.
Ali zato je uvek neka batina koja služi kao merač u blizini

Dobra stara lemilica licna i pluto trajno riješe problem .:icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ma ovaj kombinirani sat mi ništ ne pokaživa, samo kontrolke rade sve, rezervar je navek pun :), a temperatura ni da mrdne :) Mada je sve to radilo prije 6-7 godina, sad neznam kaj se desilo.
Nisam nikad vadil plovak van, neznam ni ka izgleda, a od temperature sumnjam da je indikator otišel, moral bi potražiti takvog novog pa probati.
No zato je tu sat za temperaturu i ručni mjerač količine goriva(drvena batina) :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Inače drvena batina nevalja za takve radove.
Navek po njoj zaostane nekog smeča.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jok, ova batina je specijalna, glatka ko guza od male :) i uvjek čista ide u rezervar.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak se mora ponašati nafta u čašici AC pumpe dok traktor radi???

Dal mora biti mirna unutra ili se mora vrtložiti unutra???

Nekak mi čudno radi traktor, koda negdje vuče zrak pa zvuči ko da prducka onak ko dok radi na 3 klipa, al samo na malim okretajima, pod večim gasom se to ne primjeti...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mozda ti majstor nije dobro zategel klipnjaču pa stvarbo radi na tri klipa

sala naravno hehe

pa vidi se u čašici kak dolazi nafta nutra,nije stalno puna dok radi...jel ima šusa ili pak motor tolko da radi nekak bez volje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebala bi se koturati po nutra.
Jesi možda nedavno mjenjal AC pumpu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mali plavi....nemoj se ni šaliti :)
Ma s motorom je sve u redu.

muha...sumnjam nekak na ac pumpu, možd od kad sam promjenil čašicu pa nakon par sati koda se počel tak ponašati. ne mješa mi ulje i naftu kroz nju, dobro pali, ima šusa, možda malo pojačano dimi, koda mu fali nafte pa se muči. da možda nije nekaj s ac pumpor uredu???

Ac pumpa niej stavljana nova sad kod generalke pošto je stara kupljena prije godinu-dve i bila je potpuno ispravna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Možda, ali možda je podmetal previše brtvi ispod pumpe pa ne pumpa dovoljno.
Probaj kad radi pumpati ručno da vidiš jel ima kakvih promjena.

Jebala te staklena čaša i onaj ko te na nju nagovoril, sad vidiš sve unutra pa te to brine. Ako sve radi kak treba ne diraj.
Mada dobar je strah kome ga je bog dal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Brtva je samo jedna, kak mora i biti. Pumpa normalno ručno pumpa.

ma ne brine me to kaj vidim sve unutra (istina i bog ima smetja i svega :) ) nego me brine to kaj celi dan gazim silažu i slušam ga kak mi dela i siguran sam da nije to to i da nije tak delal prošli tjedan, prducka mi nekak pri nabiranju gasa iz lera.

I onda mi veli kolega da zakaj mi tak intenzivo vitla naftu v čašici, da nejgov 567 opče tak ne dela to i pita me da mi možda zraka negdi ne vleče, a odkud da ja znam, ne curi nafta nigde oko čašice, pa jel bi mogle onda negdi zraka vleči??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Preveč ju nemre vitlati, samo premalo (ako je previše ili trga mebranu ili u extremnijim situacijama lomi capicu).
Ako je previše treba podložiti još koju brtvu.

Možda ti se to samo čini da negde vleče falš zrak, najvjerojatnije bi to osetil kod jutarnjeg paljenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh