• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onak se vidi dok traktor dela da meša naftu unutra, neznam kak bi drugač to opisal.

A rano pali ko mina, samo cimnem ključa i on prime, čudo jedno kak pali :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa tak se i mora videti kak meša naftu nutri...
samo da nije nekaj gorega...nekaj u samoj bosch pumpi...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jedan od simptoma prevelikog kretanja nafte u casi je i slab ulazni ventil na AC-pumpi.Kad treba membrana da potisne gorivo prema filterima on malo propusti nazad prema rezervoaru.Otud nastaje jako vrtlozenje goriva u casi.Isto moze biti uzrok slabom primanju gasa.Provjeri to pa cemo ici dalje na PVP i dizne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onak se vidi dok traktor dela da meša naftu unutra, neznam kak bi drugač to opisal.
Postavi radilicu tak da imaš čim veči hod membrane na AC .
Rukom aktiviraj ručku ručnog pumpanja AC .
Kad pritisneš ručku ručnog pumpanja tad mora vrtložiti a kad pustiš onda ne .
Dakle kad stisneš čekaj da se gorivo smiri u čašici i onda pusti ručku i promatraj kaj se dešava u čašici .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,053
...Otud nastaje jako vrtlozenje goriva u casi.Isto moze biti uzrok slabom primanju gasa....

Malo mi je to čudno. Koliko znam, taj motor ima roto pumpu. Dakle, transfer pumpa ima dovoljan podtlak da ac pumpa uopće nije nužna.
pogotovo na tom traktoru gdje je spremnik goriva povrh motora.
Da nema smeća u filteru pumpe ili u onom filterčiću u samoj pumpi?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lisnik je u pravu i resenje je tu.ventilcic dobro nezaptiva i gorivo povraca nazad.cesto se desi i da potpadne nesto pod njega ili je ostecen.u normalnim uslovima radice i tako ali kad je naget i manje goriva moze doci do problema jer je protok smanjen
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nekak mi čudno radi traktor, koda negdje vuče zrak pa zvuči ko da prducka onak ko dok radi na 3 klipa, al samo na malim okretajima, pod večim gasom se to ne primjeti...
Možda je rezonancija iz auspuha .
Jel novi auspuh poslje generalke ?
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
ja sam ,nesto pisao o tom,,ali evo mehanicka AC pumpa koje ima taloznik ,casicu,pravilna je prozirna ,staklena ili dr prozirnog materjala,osim svoje funkcije talozenja kondezata ,vode i dr smeca kao najednostavnijeg oblika filtranja bez prinude takodje daje opci uvid goriva ,,gorivo mora biti cisto jednobojno bez niposto kakvih vrtloga ,mjehurica ili slicnoga to je znak nespravnosti ventila i tako gorivo doslovce ide malo napred malo nazad i tako na momenat pvp ostane bez goriva ,traktor dobiva simptome slab je stalno mu se smanjuje gas,malo trokira ,kad je topao ,teze pali idr nus pojave ovakvi simptomi dosta velike mestre prevari pa cesto padaju generalke dr gluposti jer nije uspostavljena dijagoza,,no tezi rezimi rada na visoj temperaturi su pravi test ispravnosi vasega traktora ,,sami ventili na ac pumpi osjetljivi na vise temperature ,onda kvaliteta izrade ,sve dolazi u obzir ,,doslovce gorivo mora ici neprekidno u jednom smjeru ,niposto malo napred malo nazad rad menbrane je gore dole to jest da usisava i potiskuje gorivo ,kada usisava otvara se usisni a potisni je zatvoren i kad potiskuje potisni je otvoren a usisni zatvoren inace kad su neispravni dolazi do vrtlozenja ,sam pocetak od tanka do glave motora preliva svaki spoj mora bezprijekorno biti suh bez naznake kapljice vlage znaci bezprekoran,,,,,naravno na trzistu je dosta smeca i svasta se prodaje neka firma i bjelovara producira pumpe sa cacicom staklenom komplet cjena je ok naspram srpski koje nisu vise sto su bile jedino brtva je jeftina trebala bi biti bakelitna tako da se sto manje prenasa termika sa metala iako je ona alu slitina ,moj izbor pao na nju ,,,no to je sto ti ce ac pumpe,,,,,,samo ona puta do brizgaljki jos ima,,,,,,,,,,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zar nebi test ispravnosti AC bio manometar na tlačnoj strane a ne neki subjektivan vizualni pregled?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas iso u sumu i da bas vidim stanje u casici nisam mogo vidit jer je od prasine malo pobrisem i vidim da taloga imam poprilicno i da mi se malo nafta u njoj vitla a na traktoru na paljenju i primanju gasa i radu je sve normalno!!
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
naravno ,da potisak mora biti dovoljan ,pritiskom i kolicinom za optimalnu opskrbu pvp zajedno sa otporima filtriranja,,no radilo o slucaju kada je menbrana ispravna a ventili ne ,,,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Išel sam gledat ac pumpi gorivo miruje tek kad naglo dam gas kao da se zavti ali kad primi gas opet mirno .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam gledo u voznji malo ga vitla u casici na leru nisam gledo budemo sutra kad ocistim casicu al traktor se normalno ponasa!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po ovome svemu kaj ste napisali, onda je kod mene definitivno problem u ventiličima AC pumpe, jer membrana je definitivno ispravna pošto mi nafta neide u ulje.

Jel ima tome pomoči ili bi trebala nova pumpa??

Traktor se i danas ponaša isto, dobro nabira gas, ali pod opterečenjem mi se čini koda nema dovoljnu količinu nafte pa malo prducka kad mu dam gas pod opterečenjem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda treba drugi gornji dio AC pumpe.

Skini lajtung koji ide prema filterima i probaj ga tak zaalnasati (možeš ga i na kratko upaliti)
Videl buš kolko nafte baca i odmah ti bu sve jasno.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ajde neka mi netko objasni što je lajtung? Stalno to gledam po forumu, al nigdje nisam čuo što je to.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda treba drugi gornji dio AC pumpe.

Skini lajtung koji ide prema filterima i probaj ga tak zaalnasati (možeš ga i na kratko upaliti)
Videl buš kolko nafte baca i odmah ti bu sve jasno.

Gornji dio veliš...znači treba nova AC pumpa, nemam kaj ni sprobavati.
Velim opet, nije išla nova sad kod generalke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ajde neka mi netko objasni što je lajtung? Stalno to gledam po forumu, al nigdje nisam čuo što je to.
Lajtung :icon_scratch: cjev kroz koju nekaj prolazi, gumeno, metalno, plastično ... https://www.google.hr/search?q=lajt...GDsORtQakrYCIDQ&ved=0CC4QsAQ&biw=1015&bih=634

Gornji dio veliš...znači treba nova AC pumpa, nemam kaj ni sprobavati.
Velim opet, nije išla nova sad kod generalke.
Ja bi prvo probal na opisani način, pošto podtlak i tlak koji ona daje nemaš s čim izmjeriti, ali ako cura ima kakav aparat za vakumiranje možeš ga posuditi i probati sa njim.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Po ovome svemu kaj ste napisali, onda je kod mene definitivno problem u ventiličima AC pumpe, jer membrana je definitivno ispravna pošto mi nafta neide u ulje.

Jel ima tome pomoči ili bi trebala nova pumpa??

Traktor se i danas ponaša isto, dobro nabira gas, ali pod opterečenjem mi se čini koda nema dovoljnu količinu nafte pa malo prducka kad mu dam gas pod opterečenjem.

Po opisanom bi moglo biti prljavo fino sito na ulazu u bosch pumpu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro jel se zna koji tlak mora dati AC pumpa ili ne?
Kliko se ja sječam AC pumpa se testira na vakum .
 

Najnoviji postovi

Na vrh