• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,053
Ma tom motoru uopće netreba AC pumpa:
- em je spremnik iznad motora, dakle sustav napajanja je stalno zalijan
- motor ima roto pumpu, a njezina transfer pumpa sama vuče gorivo

Pogledaj gdje je kaj zaštopano.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako pumpa mulja gorivo onda ni pvp nemoze vuci ni pod padom kako treba. bolje bez nje. skines gornji deo sa ventilcicima i probas duvati pa uvlaciti vazduh iz ulazne i izlazne cevi. u jednu stranu mora da drzi u drugu propusta.ako je tako sa oba ventilcica u redu je. moze se desiti da podpadne nesto pod ventilcic pa zeza ili iskoci iz lezista. imao sam dosta takvih slucajeva. ocisti se isproba i ako radi radi ako ne zamena. za teleoptikove pumpe je bilo ventilcica da se posebno kupi i zamenu.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Ma tom motoru uopće netreba AC pumpa:
- em je spremnik iznad motora, dakle sustav napajanja je stalno zalijan
- motor ima roto pumpu, a njezina transfer pumpa sama vuče gorivo

Pogledaj gdje je kaj zaštopano.

kolega, s ovo se teorijom ne slazem, bez ac pumpe nejde. Znam jer sam probal,jednostavno nije bilo dosta goriva u bosch pumpi. Bio je 540 sa imr motorom, i povukao sam gorivo na crevo iz kanistra i nista. A kolko sam saznal od majstora, ac pumpa daje pritisak od 1-1,5 bara
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ide bez ac-pumpe samo mora biti skopcana direkt na PVP.Tacnije bez filtera jer filteri daju otpor za dobar protok u sistemu.Ovaj nacin se koristi samo na terenu kad si u nemogucnosti nabavke dijelova.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Ide bez ac-pumpe samo mora biti skopcana direkt na PVP.Tacnije bez filtera jer filteri daju otpor za dobar protok u sistemu.Ovaj nacin se koristi samo na terenu kad si u nemogucnosti nabavke dijelova.

je ja sam isao prek filtera. nikad nebi bez filtera teral
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedva čekam probleme s AC pumpom , dobil bu električnu od starog opela i briga me za čašicu .
Ovog trena idem googlt
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja sam ipak za AC pumpu, droti, gorivo, pare ....... ne hvala.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
za motor kolko sam skužil je otišlo 11000kn a ostalo neznam
"Bit će ovo dostojna generalka, do sad 11000 kn bude uloženo."
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sa svima kerefekama koje sam mjenjao došao sam do cifre 12000 kn.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas stavljena nova pumpa na 565, počeo mi mješat ulje i naftu, a i ventilići su otišli.
Uzel sam neku slovensku za 180 kn u prvoj trgovini samo da možemo dalje silirat.



Još par sati i okrenuo je 100 rh :)
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slovenski proizvodi su kvalitetni i ak nije dugo stajala na polici trevala bi dugo služiti.:icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana ja završio siliranje ac pumpa slini nova slovenska ali ona iz Trgoagencije propustilo crijevo kaj ide od vodene pumpe na blok siliral sam pionor išel ok i mikado ubi bože kaj ide teško .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Slovenski proizvodi su kvalitetni i ak nije dugo stajala na polici trevala bi dugo služiti.:icon_super:
je*eš proizvod koji se od stajanja na polici pokvari :=:):=:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puno je takvih samo ljudi ne obračaju pažnju.
Membrane na zraku ostare i sazriju a dihtunzi otvrdnu.
Nekada su tkve pumpice i razni dihtunzi bili premazani nekom emulzijom i mogli su trajat godinama,a danas je bitnonda što prije ode i da se mjenja.:=:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nakon današnjeg prilično teškog siliranja pumpa je ok, nema nikakvog puštanja ni slinjenja, traktor radi dobro, razina ulja se ne povečava, sve ok. 95 rh je danas okrenuo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
@ Oficir
Mislim, na kakve ti ideje dojdeš, svaka ti čast :icon_pray::icon_pray:

Ovi vele ispuštaj gorivo preko zime (rječ je o motornim pilama) jer je agresivno za memebrane, a ti udaraš kontra, da bum iskren mislim da sam i tebe ulovil negde da si to napisal
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je i daj malo bolje čitaj.
Ispustiti gorivo van i konzervirati ako stoji duže vrijeme.(Kod dvotaktnih)
Znal sam da buš to spomenul i zato sam napisal.
Da gorivo je agresivno i stvrdnjava membrane,zrak ih isušuje i isto stvrdnjava.
E sad kod dizela membrane se ne stvrdnu od goriva jer je masno,nego od zraka
kad stoje dugo.
Nekad su membrane i neki drugi materijaji koji su bli nezaštičeni bili
premazani,konzervirani i mogli su jako dugo stajat na policama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh