• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, stavil sam novu AC pumpu i sve dalje radi odlično.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Danas stavljena nova pumpa na 565, počeo mi mješat ulje i naftu, a i ventilići su otišli.
Uzel sam neku slovensku za 180 kn u prvoj trgovini samo da možemo dalje silirat.

Kolega kak ti se pokazala ta slovenska pumpa? el ne slini nigde?
ja bi moral mjenjati ac pumpu, ne mjesa mi gorivo s uljem ali pusta na sve strane, a nigde se neda pritegnuti vise..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a da prvo probaš pozamjeniti bakrene podloške ako ti curi na lajtungima( ako curi) ili pak gumicu pod čašicom, i još jedino kaj jeostal onaj dihtung između AC-pumpe i bloka motora

po meni je to jeftinije rješenje od nove komplet pumpe,a podloške budeš svejedno moral mjenjati,tj.stavljati nove pod lajtunge...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@Ivan
Za sada se pokazala odlično, suho sve ko barut. S tim da na njoj dobiješ plastičnu bijelu čašicu i drugačiju šelnu.
Ja sam stavil ovu staklenu čašicu i ovu šelnu sam imal doma, slučajno ju našel, original za staklenu čašicu.

No kak ti veli kolega mali plavi probaj ju malo zadihtati. Ak pušta ispod čašice imaš za promjeniti novu gumicu, ak pušta na glavi, imaš i za to novi dihtung, a ak pušta oko membrane, a neda se pritegnuti onda ju baci u PM i kupi novu, nije tih 180 kn puno, a puno znači dok je motor suh.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E da to je to, vjerujem da su dobra firma.
Vidim imaju kompletni asortiman pumpi, imaju i za malog Fiata :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Problem je to sito, istina, ali i to se može riješiti ugradnjom dvije brtve, a između u sendviču sito.
Jedino kaj ga u večini slučajeva nema više gore
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Ma sito još kako tako, sredi se nekako, ali ove današnje gume:(doh): sva se rastegne, isti slučaj je i s čepom goriva, brtvom pokazivača goriva...:(:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pa ima i pluta za kupiti pa si doma nalohaš kolko hočeš
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
@Ivan
Za sada se pokazala odlično, suho sve ko barut. S tim da na njoj dobiješ plastičnu bijelu čašicu i drugačiju šelnu.
Ja sam stavil ovu staklenu čašicu i ovu šelnu sam imal doma, slučajno ju našel, original za staklenu čašicu.

No kak ti veli kolega mali plavi probaj ju malo zadihtati. Ak pušta ispod čašice imaš za promjeniti novu gumicu, ak pušta na glavi, imaš i za to novi dihtung, a ak pušta oko membrane, a neda se pritegnuti onda ju baci u PM i kupi novu, nije tih 180 kn puno, a puno znači dok je motor suh.

E bas pusta oko membrane, i neda se vise pritegnuti ni malo.. bude dobila zamjenu.. ma da, ne curi to neznam kak al svejedno se sve zamasti pa se tu nahvata prasina i jbg.. ne volim to..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Takve stvari se ne pritežu bez mjere .
Kako više pritežete više se otvara između vijaka .
Rastavi pumpu i poravnaj dosjedne površine , poslje lagano stegni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Prevrtaj rupe sa 5,5 mm borerom i ugradi šarafe M5 sa maticama odozdo.
Nema ni suzu da ispusti :D:
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
Problem je to sito, istina, ali i to se može riješiti ugradnjom dvije brtve, a između u sendviču sito.
Jedino kaj ga u večini slučajeva nema više gore

hmmm,ja bih ipak zadrzao sito,,mislim da da kod ovih modela postiji tri sita kao najjdnostavijeg oblika prociscavanja goriva od mehanickih necistoca do ac pumpe,,a toga bogami ima posebno na ini kako disel i disel class su lose kvalitete pa je najbolje to izbjegavati,,znaci jedno sito je na ulazu u rezervoar jedno na dnu rezervoarana na u sisnoj cijevi,i jedno u casici,,zasto su ona bitna ,zbog necistoca koja bi se mogla zaglaviti ispod ventila i tako onemoguciti pravilan rad i potreban dotok goriva,,taloznik treba biti staklen radi uvida u stanje nakupljenog smeca ,kondezata vode da ne predje dvije trecine casice jer iako je teza od nafte dosla bi do pumpe,,a takodje kontrola rada ispravnost ventila i menbrane koja se ocituje stvaranjem vrtloga,mjehurica,,,samim pogledom na izged masine vjest mehanicar stekne brzo uvid u stanje masine i dijagnozu pa tako vlazan blok motora i kapljice svijetle boje su znak da problem sa sistemom za napajanje goriva ,ne brtvi jednostavno,,pristup za otklanjanje ovih problema treba biti malo detaljniji ,,zasto treba imati na umu da je sistem pod nekakvim opterecenjem termickim,vibracije,i pritisak koji su faktori brtvljenja i takodje sam a nafta pod djelovanjem ovih faktora vrlo brzo pokaze stanje,,,na slici ac pumpe ,evo vidi se pa je pumpa nova a slavina stara jer je olakirana trebalo je promjeniti i slavinu ,zasto,uvjern sam da ispod navoja slavine 12mm koji se uvrce u pumpu pusta gorivo,to jest oblizuje se pa tako nastanu kapljice na slavini,casici a kako je to visi nivo od menbrane oblizuje se i po menbrani pa se stvori utisak da gorivo propusta izmedju tlacne komore i poklopca menbrane,,naime najbolje je promjeniti novu slavinu jer ona u sebi ima novu g,brtvicu i nipl koji se uvrce u ac pumpu je nov neostecen iako je konican prilikom montaze mora se dobro segnuti jer je to jedini sistem brtvljenja i kontrola propusnosti u radu,,naravno prije montaze ga odrezati do dosjeda navoja ,,,,,dalje sistem povezivanja cjevovoda treba voditi racuna da prilikom svake montaze treba uzeti ne koristene brtvice odgovarajuceg unutarnjeg ,vanjskog ,promjera i debljine ,bilo da su Cu,Al,ili gumene ,,prilikom monaze naravno dvije nove brtvice na okastom holenderu i nova gumica na dolje priteznoj matici kljuc 17,,malo se otpusti od holedera ,potom se seze suplji vijak na okastom holenderu na dosjed gdje se vec postavlja ,a potom se priteze donja pritezna matica za holender i cijev,,ovo je vrlo bitno kako bi se okasti holender prislonio sto bolje na naslon punom povrsinom u protivnom nema brtvljenja nafta ce brzo procuriti,,,i eto to je vec put od ac pumpe ka filterima a puta jos ima ..........i naravno nema vise propustanja ,kaplica i vlazenja ,nema,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Znaš kaj je najbolje?
Najbolje je ne biti picajzla i shvatiti da je to radni stroj koji mora negde malo koju slinu pustiti, ponekad, dvaput godišnje, ga oprati i ne dirati dok ide
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Hanibal kaj napraviti kad je kučište AC pumpe porozno (loš odljev) na jednoj sam sa komprimiranim zrakom i sapunicom tražil gdje pušta puštala je na kučištu ?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja je sva slinava na sve strane pa dok sve radi kako treba ne stvara probleme ja ju necu mijenjat a kad pocne zezat novu gore i dok je s obzirom na kvalitetu dijelova!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ova IPM je izdržala od prolječa do jeseni, riknula membrana, a o naslagama morete razmišljati. Nije više ni IPM ni blizu onoga kaj je bil.

 

Najnoviji postovi

Na vrh