• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,744
Di je pustila, jel gore ispod šešira gdje je zanitana ili je negde pukla..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
muhanicar el to 549 na slici i ima nosače prednjeg utovarivača!?

Ja na 549 sam dvije mebrane mjenjao u 1000rs, ova zadnja je sad nekako godinu dana! NA 539 kupio novu pumpu, neku hrvatske proizvodnje i slini malo, kad se uhvati vremena moram ju malo pogledati!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa poslušajte lijepo oficira i konzervirajte svoje membrane i nebudu pucale sigurno.....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da ju konzerviram kao zimnicu!? Ili ima posebna smjesa na koji se način konzervira?? :icon_eyes:

Edit: al oficir nije mislio da se mebrane skidaju nego dok su na policama u trgovini da su prije bile premazane nečim, a sad ih zrak osuši i one otvrdnu i lakše pucaju! A tu vjerovatno nešto i ima..
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pitaj oficira.....al ja mislim da je najbolje da ju lijepo na tanko namažeš uljem i u papir spremiš i u natkaslu držiš, i da ju imaš na oku i po noći dok spiš....
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,744
ja sam danas mjenjal membranu na jednoj ipm pumpi, stara oko 2 godine al radnih sati možda stotinjak, membrana nije pukla već se vrtila oko osovine jednostavno nije dosta jako zanitana...
sad sam stavil membranu koja nije zanitana već je stegnuta sa maticom bumo vidli kak bu ta dugo..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ju konzerviram kao zimnicu!? Ili ima posebna smjesa na koji se način konzervira?? :icon_eyes:

Edit: al oficir nije mislio da se mebrane skidaju nego dok su na policama u trgovini da su prije bile premazane nečim, a sad ih zrak osuši i one otvrdnu i lakše pucaju! A tu vjerovatno nešto i ima..
kak si ga samo prokužio
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Decki pa nije ovo tema o meni,mada znam da bi voljeli raspravljat al tema je imt 565.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
[B
Ja na 549 sam dvije mebrane mjenjao u 1000rs, ova zadnja je sad nekako godinu dana! NA 539 kupio novu pumpu, neku hrvatske proizvodnje i slini malo, kad se uhvati vremena moram ju malo pogledati!

Hehe kolega imao sam sličan problem, isto 549, slinio po AC pumpi, slavini. išao sam principom, pametniji popušta i tako je on popustio sad, srećom ne slini nigdje. Stalno je trebalo nešto dotezati, dok se sredila AC pumpa i slavina da ne sline, počela je puštati čašica (plastična) koja je bolja od staklene jer ima gornji rub kod gumice izraženiji, pa bolje brtvi, ali je moja se raspuknula dolje kod vijka (mikro pore) ugl. dovoljno velike da slini. Evo 1100rs, membranu srećom nije trebalo još mijenjat :(snooze): .. majstore muhanicar :icon_cool: ne treba picajzlat, ali kad se traktor opere npr. pred košnju, pa za tjedan dana ima prst prašine po bloku :icon_toilet::mad: ....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam nikad makival to sito, stavim novu gumicu i junački pritegnem čašicu (ne baš toliko da pukne :)) i ne pušta nigdje, e sad koliko tak izdrži to nemre nitko znati, nekad duže, nekad kraće.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a to sito svaka mu čast tko ga je izmislio..
ala ga je zahebano namjestit dok ga jednom uzmeš fkraj z gumice,to oče i živce malo bolje popit hehe,tak sam se ja z tim mučil na 560 od kolege..mjenjali filtere i reko očistimo čašicu i skinem ju ja dole i počistim ,nova gumica i sve namjestim kak spada zategnem i pušta sastrane,poravnavam to sito ali zahebava momački,i tak dugo dok nisam popizdil i uzel ga fkraj i od onda ništa ne suzi ni nikaj kod čašice...
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Nisam nikad makival to sito, stavim novu gumicu i junački pritegnem čašicu (ne baš toliko da pukne :)) i ne pušta nigdje, e sad koliko tak izdrži to nemre nitko znati, nekad duže, nekad kraće.

Pa nebu Šanana odma čašica pukla, uzmeš papagajke u ruke i stegni :icon_jook:
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
a to sito svaka mu čast tko ga je izmislio..
ala ga je zahebano namjestit dok ga jednom uzmeš fkraj z gumice,to oče i živce malo bolje popit hehe,tak sam se ja z tim mučil na 560 od kolege..mjenjali filtere i reko očistimo čašicu i skinem ju ja dole i počistim ,nova gumica i sve namjestim kak spada zategnem i pušta sastrane,poravnavam to sito ali zahebava momački,i tak dugo dok nisam popizdil i uzel ga fkraj i od onda ništa ne suzi ni nikaj kod čašice...

ee,nesto sto je bitno,za ovu temu,vrlo,nedavno smo usporedjivali presistace goriva ,na trzsistu se kod nas svasta moze vidjeti pod nazivom roba,,eto tako imaju perkins,bosch,frad,uniko,,i mi smo nasli nekakav iz dugo selo,zagreb,,netko navodno proizvodi,,fabrikat je doslovno smece osim za gorivo imaju uljne ,,presjek i karakteristike untarnjeg djela filtra imaju prolaz,ali vanjiski dio plast je katastrofa,,najveca greska je na obrubu gornjeg dosijeda koji nasjeda na gumenu brtvu nije zavrnut vec vrlo ostar bez obruba i nije okrugao ,unutrasnja rupa je jako tijesna sa brtvom ispod tolerancije ,covijek pri momtazi se moze porezati o taj rub,ako ne on onda prereze gumenu brtvu ,sama g brtva daleko je od unutrasnje vanjske mjere i debljine nikako se ne moze staviti u zljeb nosaca filtra, sam njen izgled izgleda smijesno i vidi se od oka da nije potpuno okrugla i naravno nije zapakirana u vrecice,sami plast je od tankog matrijala koji se deformira prilikom montaze kad dosjeda na g,brtvu i pusta gorivo,stoga sto nema zavrnutog obruba,,untrasnjost filtra je korodirana to smo nasli i na uljnom,izgleda plave boje i na kutistoji da ima certifikat 9001,,sve sto tu valja je kutija koja lazna,a sama vrednost ne vredi 3-5kn,a trgovci je rado prodaju oko 20,po meni uniko filtri su ok za istu cijenu i koji nemaju takve nedostatke,,takve vrste filtera treba izbjegavati to je trgovacka prevara i morate dobro uociti kad pitate trgovca sto zelite neka vam pokaze vise vrsta prizvodjaca istog proizvoda,,tako mozete uociti dali taj fabrikat uopce zadovoljava standarde svoje primjene inace ako ne pazite i ne kontrolirate opce gabarite ,,prilikom motaze ,,uvidite kako ste prevareni i namagarceni ,doslovce a u hr taj trgo lobi je najaci,to morate odmah vratiti i uzeti svoj novac,,,nadalje trebalo bi biti ,kad kupujete rez,dio ,kod trgovca kazete podatke vaseg traktora,tip seriju ,godinu,on na displeju to uvidi takodje i musterija ako nema ima kataloge i dade vam odgovarajuci dio uveden pod broj sifrom ,sarze serije ,narudzbe,i na samom rezervnom djelu stoji ugraviran broj ,i znak atesta ,,tu prestaje prica o ac pumpama, i slinjenju imt,i prostorima balkana,,imt nije se ogradio od toga i nije zastito svoje proizvode ,no sve vise postaje upitna i njhova kvaliteta,no vrijeme ce pokazati,sama opskrba i distribucija dali je dorasla nasem prostoru i situaciji pa i novoj generaciji ,educiranost idr ,nista bolje nije ni sa drugim poznatim markama njihovim uslugama servisima u hr,stoga zasto obacit ono sto je dokazano i provjereno ,,,,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
hanibal....to ti vjerojatno pričaš o našem FILTEX-u...to izbjegavam u širokom luku, jednom riječju, to je drek!!!

Danas sam moral čistiti čašicu i sito na AC pumpi, nevjerojatno je koliko se taloga nakupilo u ovij 15-ak rh od kad je gore nova pumpa. Taj se posao odradi bez ikakvih problema i kad se očisti sve se uredno i bez poteškoča vrati na mjesto, znam da su neki pisali da izbacuju to sito van, ali ja ga nebih nikako izbacio!

Ma nije uopče tak strašno izgledalo :) I da, traktor je stalno išao :)




E ovo je boja...čašica oprana s pur-om, (mogel bi gemišta z nje piti:)), a sito samo ispuhano s kompresorom u kontra smjeru!


Inače, evo traktor ima 110 rh.

I još jedno pitanjce! Jel predstavlja neki problem ako ima milimetar-dva više ulja iznad MAX oznake??? malo mi se omaklo danas...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je ujutro kad se ocjedi do kraja, nije problem.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nije bilo takvo sito u mom slučaju ovo je bilo tanko,žuto narančaste boje,od nekog metala ,nemam pojma kojeg..budem poslikal ako ju najdem...
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
mora skinut rezervar i oprat ga, nakupilo mu se taloga, a dok je generalku pravil verovatno to nije napravil.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh