• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako je ujutro kad se ocjedi do kraja, nije problem.

Pa tak bi trebalo biti, videl budem točno zutra rano prije opalenja.:icon_e_confused:

@Šanana pa od kud tolko smece u tak kratkom periodu??
Iz rezervara kolega :)

Od kad ja pamtim siguran sam da nikad nije bil pran rezervar, a nije pran ni sad dok se generalna radila, samo redovita izmjena filtera i čiščenje tog sita na pumpi i radi bez greške.
A toči se gorivo iz karnistera naravno, najviše!!
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Definitivno moraš poraditit na pripremi , skladištenju i načinom manipulacije goriva .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Nije problem ni u rezervaru tolko kolko u samoj nečistoći goriva, na zetoru sam u godini dana 2 puta prao rezervar, na 533 predlani,+ karniseteri u čem se gorivo kupuje i još imam lijevak sa skroz finim sitom, pa se nakon 10-ak sati već u čašicama vidi kak čestice smeća lebde...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja na Zetoru nikada nisam prao rezervar, kod kuće imam bureće u koje mi dovezu gorivo i onda u karnister pa u traktor, čašica nikada skidana i čisto..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Plastični karnisteri su veliki problem, naročito ako gorivo duže vreme u njima stoji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Plastični karnisteri su veliki problem, naročito ako gorivo duže vreme u njima stoji.
Jel zbog razvijanja algi, zbog utjecaja plastike na gorivo, ili jednostavno zato kaj se karnister pri pretakanju zmućka, pa u njemu ne ostanu iztaloženo smetje?

Moje iskustvo s plastičnim spremnicima goriva na traktorima je izvrsno: nikad problema sa smetjem u gorivu. Ono kaj ga ima na dnu (u čaši ispod) filtra ili u čašici prije AC pumpe, dojde sigurno izvana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim da ti je jasno o kakvim karnisterima ja pričam.

Spremnici i tvoji karnisteri (koje sam imal prilike upoznati) su priča za sebe i priča za pohvalu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo jedno pitanje. drugar mi ima imt 567 u ekstra stanju. ali ima spori kardan.tj trebamo zamenuti celu osovinu da bi ga ubrzali. dal ko zna kolika je razlika u obrtajima jedne i druge vrste prenosa. mnogo je sporo za berac potrosi sigurno bar 20-30% vise nafte.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Več se opet lagano stvara talog u čašici...nepredstavlja to nikakav problem za očistiti...iako se gorivo uvjek toči preko dva sloja gaze-najlonke, karnisteri uvjek čisti, bez vidljivih nečistoća, oni koji su prljavi te bacam. Z bačve več dugo nisam točil gorivo, nema se para :)

Tema i dalje IMT 565!
Evo jedna činjenica o potrošnji nakon generalke. Vozil sam gnoj, po dvije kiperice, jedna tura u oba smjera ukupno 30 km, tako 4 puta kaj znači 120 km transporta s dva uspona sa punim prikolicama gdje ga je čak i u 2. trebalo šaltati.
Mjerena potrošnja iznosi oko 35-40 l plavca. :)

Neznam kak vi mislite, ali za mene je to nikakva potrošnja za cjeli dan vozikanja s obzirom koliko je prije trošio!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izgleda ok potrošnja a kaj da ja rečem kad nekad moram šaltati u 3 sporu jer neide u prvoj brzoj i još 200 kg tereta napred .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve je dobro dok izvuče gore...
Ja sam se prije koju godinu malo zaigrao sa dvije prikolice kukuruza u klipu (pronarka 5t i još jedna 3t iza) e sad koliko je tu bilo tereta neznam, no asfaltirano je bilo i krenul sam u 2. sporoj odozdola i pod šperom i skoro pred samim izlazom na ravnicu mi je pošel poskakivat prednji kraj, no izvukel bi ja i na dva kotača te prikolice ako treba, nije problem :), no proklizil mi je na asfaltu i počel vrtjeti u mjestu, sva sreča kaj sam predvidjel i uzel u obzir i to pa sam spojil zračne kočnice od pronarke na 565...:) Otkopčal sam drugu prikolicu u brijegu i izvukel jednu po jednu.
A fora je bila to da ujak bere z bourgoinim dolje u podnožju i gleda i staje i gasi brača i trči k meni, mislil je da je deda došel po prikolice s 565 pa se uplašio da se ovaj ne ubije na tom brijegu :) Trčal je ko nikad u životu taj puta!! :)

Hoću reći da ima snage taj traktor, ali mu je pofalilo mnogo kila. A dima je bilo koda ide parna lokomotiva.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bil san u prolazu kroz tvoj kraj i mislim da je na jednom IMT-u bila tablica na kojoj piše ŠANANA jel taj tvoj ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedini takav s takvom tablicom je moj u krugu nekoliko stotina kilometara :)

Pa gde si me videl??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Tema i dalje IMT 565!
Evo jedna činjenica o potrošnji nakon generalke. Vozil sam gnoj, po dvije kiperice, jedna tura u oba smjera ukupno 30 km, tako 4 puta kaj znači 120 km transporta s dva uspona sa punim prikolicama gdje ga je čak i u 2. trebalo šaltati.
Mjerena potrošnja iznosi oko 35-40 l plavca. :)

Što se tiče potrošnje ima ti nešto i do goriva, ovo sada koje se prodaje je bolje, manje se troši i traktor je jači! Moj 549 u silaži prošle godine je prvom morao kretati na ćupriji(most) koja ima dosta nagiba(uspona), a sad ga teram drugom, gas malo više od lera! A što se tiče potrošnje, dovezao je 40 prikolica silaže, pokosio 2.5kj pograbljao 3kj i izbalirao 0.5kj (to pola jutra je usluga) njive su dosta udaljene i eno ga ima još nekih 5-10 litara u rezervaru, ja se začudio..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jučer moj 565 okrenuo 200 radnih časova od generalne :)

Eh sad....nije baš sve bajno.

Počeo je prije kojih 20-ak sati jako dimiti pod opterečenjem, onako crni-blago plavkasti dim i dimi li ga dimi!
Malo čudno radi, no odlično pali i ne troši ulje.

Vjerujem da su dizne prdnula, a i PVP je sigurno pri izdisaju, pošto mi je postao sve slabiji i slabiji.

Dal je moguće da se nešto sesilo s ventilima, odnosno dal je moguće da se koji jako raštelao, ne čujem nikakvo lupkanje ispod poklopca ventila.

Maheri, savjetujte me!!!! Ja bi čim oberem kukuruze skidao PVP i dizne i s njima k bošisti, jedino ak se glava ne razleti prije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Jel ste preštelali ventile na 50 sati i dotegnuli glavu?
Kaj je uopče rađeno na glavi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije nikaj dirano po motoru osim zamjene ulja, filtera i AC pumpe.
Rekel je majstor da je glava skroz pritegnuta i da netreba nikaj dirati posle, a za ventile mi niej nikaj rekel da budemo štelali.

Glava je komplet sređivana, obrušena i sređeni su dosjedi ventila i stavljeni su pojačani ventili, e sad jedino se ne sječam dal isušni il usisni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh