• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nakon takvog zahvata ventile treba ostaviti na labavo i obavezno ih preštelati nakon maximalno 50 sati.
U dotezanje glave se nebi mešal, ako majstor zna, a najvjerojatnije zna, onda zna na koji način i na koliko kila ju je stegnul.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za glavu vjerujem da je dobro stegnul, no za ventile neznam ni sam, i sam mislim da bi ih trebalo prekontrolirati.

Evo kaj mi se desilo jednom, desi mi se to da nakon kaj otpustim gas i traktor mi hoće krepat prilikom pada na lar gas i onak koda malo frflja na leru. Ja mislim da je to PVP pri kraju.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Šanana pritegni glavu i prekontroliraj ventile ja sam isto nakon uredenja glave sve je bilo napravljeno kak treba i nakon skoro 100rs pritegnuo glavu i opet nastelo ventile svaki saraf se malo dotegnuo na glavi a ventili nisu bili jako rastelani samo mrvicu a ovo sta jako dimi zna se i meni nekad desavat ja znam da je moja PVP za remont samo da poslovi se obave ici ce dole!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Za glavu vjerujem da je dobro stegnul, no za ventile neznam ni sam, i sam mislim da bi ih trebalo prekontrolirati.

Evo kaj mi se desilo jednom, desi mi se to da nakon kaj otpustim gas i traktor mi hoće krepat prilikom pada na lar gas i onak koda malo frflja na leru. Ja mislim da je to PVP pri kraju.
Glava se po pravilu nakon svakog skidanja mora dotegnuti, ali svaki majstor ima svoje male tajne kak da izbjegne skidanje rezervara i diza :icon_wink:
Pošto je kod tebe bila u igri generalka sa uređivanjem glave, tvoj majstor bi trebal znati da to zahtjeva obavezno preštelavanje ventila jer nikad nezna koji se bu kolko natukel pa je usput kad je rezervar dole trebal dotegnuti glavu po čitulji.

Kolko se ja sječam pumpa i dize su bili prije generalke na stolu?
Ili me sječanje vara jer si ti u ovih godinu dana Bošistima zdaval penez :icon_eyes::icon_eyes:
Šanana pritegni glavu i prekontroliraj ventile ja sam isto nakon uredenja glave sve je bilo napravljeno kak treba i nakon skoro 100rs pritegnuo glavu i opet nastelo ventile svaki saraf se malo dotegnuo na glavi a ventili nisu bili jako rastelani samo mrvicu a ovo sta jako dimi zna se i meni nekad desavat ja znam da je moja PVP za remont samo da poslovi se obave ici ce dole!!
Ak se dobro sečam Bučo ti si novu ludaru metal :icon_scratch:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da ja sam novu metao i taman kad je sve sijelo na svoje mijesto i odradio preko 50RS moro sam ju skinut radi stranog tijela koji je shebo ventile usisne pa je uredena i stavljeni "pojacani" ventili i sezonske poslove je odradio i onda prije berbe kukuruze i oranja je bilo dotezanje i prestelavanje ventila!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Glava se po pravilu nakon svakog skidanja mora dotegnuti, ali svaki majstor ima svoje male tajne kak da izbjegne skidanje rezervara i diza :icon_wink:
Pošto je kod tebe bila u igri generalka sa uređivanjem glave, tvoj majstor bi trebal znati da to zahtjeva obavezno preštelavanje ventila jer nikad nezna koji se bu kolko natukel pa je usput kad je rezervar dole trebal dotegnuti glavu po čitulji.

Kolko se ja sječam pumpa i dize su bili prije generalke na stolu?
Ili me sječanje vara jer si ti u ovih godinu dana Bošistima zdaval penez :icon_eyes::icon_eyes:
Budemo to sve po redu rješavali, sve je to meni jasno.
Pumpa je bila skidana prije nego kaj je motor otišel, napravil je možda nekih 30 sati s tim novim dizama i boš majstor je rekel da je pumpa ok.
Sad ima 200 sati i vidim i sam da to nije to.
Rano prije berbe mjenjam filtere goriva i očistim sito AC pumpe pa budem videl dal bude promjene.
Sad podnoć mi je nekaj počelo ko malo tuckati, zvuk mi dolazi odnekud ko iz boš pumpe, neznam više ni sam, zludel budem s tim traktorom.

Šanana pritegni glavu i prekontroliraj ventile ja sam isto nakon uredenja glave sve je bilo napravljeno kak treba i nakon skoro 100rs pritegnuo glavu i opet nastelo ventile svaki saraf se malo dotegnuo na glavi a ventili nisu bili jako rastelani samo mrvicu a ovo sta jako dimi zna se i meni nekad desavat ja znam da je moja PVP za remont samo da poslovi se obave ici ce dole!!

Buem videl sad dok filtere promjenim, jer u 200 rh vrlo vjerojatno da su se lagano poštopali. Samo se nadam da se pumpa nebude razletila negde u polju.

Kolko konja ima IMT 565?
565 ti ima 63 ks
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Daj me malo podsjeti ko je ono pumpu slagal?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj me malo podsjeti ko je ono pumpu slagal?

Nije bila slagana, po rječima majstora samo ju je otvoril i očistil i rekel je da na stroju daje sve odgovarajuče pritiske. Maletić iz Ferdinandovca.
Stavil je samo nove dizne IPM sve 4, vrlo lako moguće da je i koja od njih uzročnik jakog dima.

Pumpa je nekad davno bila na remontu kod dečki u D. Daruvari, ovi kaj su sad Samea slagali i stvarno je to vrhunski odrađeno, ako vrisne budem opet tam nosil.




@imt555
577 ti ima točno 70 ks.
postojale su dvije vrste S44 motora, s večim i manjim klipovima, pa kako je ko naletio, ovaj drugi je bio i malo jači, navodno nekih 75-77 ks
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako sumnjaš na neispravnu pumpu i dize nebi ti preporučil da tak radiš radi ostalih djelova kojih si hrpu ulupal u traktor.

Po mojem, preštelati ventile, usput provjeriti dize na hladno i na vruče, očistiti i zamjeniti filtere i onda proba, ako nevalja pumpa na stol.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam.
Rano mjenjam filtere i čistim sito ac, pa budem videl dal ima kakvih promjena.

Trenutno je malo propuh u novčaniku, moram obrati nešto kukuruza da povučem lovu, pa ide odmah k meštru nek skida dizne i provjerava ih i nek sredi ventile i glavu.

Pojasni mi molim te ovo provjera dizni na hladno i vruče??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Propuh :icon_pray::icon_pray::icon_pray:
Pa, ono, razlike u tlakovima ...................
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za glavu vjerujem da je dobro stegnul, no za ventile neznam ni sam, i sam mislim da bi ih trebalo prekontrolirati.

Evo kaj mi se desilo jednom, desi mi se to da nakon kaj otpustim gas i traktor mi hoće krepat prilikom pada na lar gas i onak koda malo frflja na leru. Ja mislim da je to PVP pri kraju.

Sredi PVP kod pravog bosh-majstora i dizne i problem je rijesen.Poslije generalke uglavnom Pvp nema snage da se suprostavi kompresiji motora.Iz dosadasnjih tvojih postova ja kao recimo neki majstor osjetim da ti imas pravog majstora za tvoje masine.Najcesci problem majstora koji radi poljo masiine je sto musterije odmah ne natjera da rade PVP i dizne.posebno kod motora sa direktimn ubrizgavanjem.Problem je sto su teska vremena i svaki posten majstor u zelji da pomogne urednoj musteriji preskoci bitne dewtalje,al otom potom.U svakom slucaju ja licno mislim da ti kolega imas majstora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Lisnik.
Pumpa je bila na stolu prije 200-tinjak sati
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moze ona biti i prije pet minuta na stolu .Sve je uglavnom do majstora.Ovo pricam iz iskustva.Obicno mi je navika kad neko uradi remont PVP i ja je namontiram dati pun gas bar minut.Najcesce se desi da motor pri punom gasu trokira.Iste minute vlasnika traktora posaljem da ponovo radi PVP.Imao sam slucaj na URSUS-u da je vlasnik tri puta radio istu PVP kod istog bosh-majstora.Ni jednom nije bilo ok.Kad je otisao kod covjeka kojeg sam mu 'preporucio sve je redilo super.Vlasnika tog traktora je je PVP kostala vise Nego nova.Kad sam mu rekao da kod mog majstora za PVP remont kosta nekih 50 eura vise nego kod drugih nije mu pasalo.Na kraju je otisao kod njega i rijesio problem.Ukupno kostalo ga je vise za nekih 200 eura.Problem je kad mi majstori nekog preporucimo mi smo lopovi ili blaze receno najgori.I dalje ide ona prica on ima postotak od tog itd.U svakom slucaju musterija koji hoce da ustedi vise na kraju placa.Ima i ona izreka mudrac i siromah dvaput placaju,a ostalo je stvar povjerenja prema majstoru.U svoj toj zajeb..... je caka da kad majstor za PVP odgovara meni za rad motora.Ako ne bude PVP ok on snosi trosak za tu zabavu.Tacnije ljude treba natjerati da rade posao odgovorno i svi cee biti sretni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U pravu si ti, ali kod nas poštenja više nema, a meštrov koji imaju volju traktorsku pumpu pošteno složiti više nema.
Mudraci i sirotinja su isti :icon_wink:
Ali došlo bu to i k vama i to začas :(wait):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas ujutro zamjenjeni filteri, stari su bili katastrofa nakon 200 sati rada, sad je malo bolje, ali opet kad je jako vruč traktor čudno mi dela i nije baš pri snagi i volji za gas.
Mislim da je pumpa lagano rekla svoje, no drugi tjedan ide na provjeru dizni i štelanje ventila, to prvo pa budemo vidli dalje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja cu kod drugara morati najverovatnije pumpu i dizne nositi na remont. taj pali bolje od benzinca ali rad nikakav a potrosnja joj. skoro 50% vise nego bi trebalo. dizne su radjene pre par godina i nema dima uopste ni hladan ni vruc. ali nestabilno radi na bilo kojem gasu i uz cudno brektanje izbaci po malo crnog dima . doduse nista nije radjeno jos od 84 god kad je kupljen ali stvarno cudno da je motor ekstra i pali samo takni kljuc a da je trom i cudan zvuk i trokotanje stalno ima bez obzira na kojim obrtajima. kapi ulja ni vode netrosi i zadnjih 10 god tako radi i jedino po potrosnji goriva se vidi da nesto ije u redu. a nisam nikad video traktor IMT da tako dobro pali a preko 4000 rs.ni zimi mu netreba ni grejac ni topla voda samo grune ko da je vec bio upaljen.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
hm,,vec sam pisao o tome,,ako se radi o rotacionoj pvp i ako je radila na lozi tu puno pomoci nema ,voda u lozi ima efekt kao brus,papira ,,,i kod liniske dosta toga je moguce izmjeniti,,,posebno nakon g.remonta motora,,pumpa bi morala biti isto remontirana ,,,,nadalje sama dijagnoza i simptomi slabosti masine tezeg paljenja kada je motor vruc na tezem rezimu rada ,pogotovo ako je visa vanjska atmosferska temperatura takodje djeljuje na rad pvp pumpe,posebno liniske ,jako je osjetljiva ,ktome dodamo potrosenost i zazore ,segmenata,oslabljenost opruga ,i centrifugalnog regulatora,,naime bos majstor bi trebao nastelovat tako da je pvp stalno na rad.temraturi,i nesto visoj,,,,takodje prije sveg treba ju staviti na bosch,tester,mora biti zagrijana na rad.tem pa onda vidjeti kakvi su parametri tj,uspostaviti tocnu dijagosu,,,pa potom remont,i ponovo stelovanje dali oni tako rade ,,ne znam,,ali znam kad se opruga zagrije ona nema vise taj efekat,masina oslabi cudni simtomi,,a takve pumpe nisu dirane cak i 25 g,,i sad odnesu majstoru boschisti,,i opet 200h ne odrade,,naime nebi trebalo sedjeti na tome i vise perkins djelva ugradjivat,,ipak samo kvalitetno nastelovana pvp daje motoru ono sto treba,,,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh