• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko bi po vama realno vrijedio moj 565, znate sve kaj je sve rađeno i u kakvom je stanju traktor?!

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Uloženo: 0kn
Za cijenu pogledaj po oglasima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nažalost ZJ je u pravu.
Kad zbrojiš i oduzmeš uloženu lovu i trud prije generalke bi dobil više za onak raspuhanog.

Traktor na oko i kad znamo kaj je na njega uloženo izgleda super, ali s obzirom na stanje u poljoprivredi, marku traktora (jebiga, ne piše mu nahubi nijedno razvikano ime) ........
Ako ti nije sli imaš mogučnost čekanja prave mušterije, a ako ne onda sila boga nemoli.

Kak god bilo, onaj koji ga uboe bude imal ljepo i dobro traktorče sa kojim se bude još naradil godinama uz mala ulaganja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Baš mu lijepo stoje te gume još par SITNICA i evo prednje vuče :icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh....da sam malo mlađi.... :) :)

Turopolec, toliko bude i cjena za njega 45.000 kn, nije ga sila prodat, ali ako naleti kupac za te novce ide odmah. Eto da se zna! Preko zime ide u njuškalo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas, eto na cjelih 220 rh sam poskidal sve limove i rezervar i izvadil sam dize, provjerene su i fino bacaju maglu, malo su samo poštelane (bile su na 165, dignute na 185), znači nije onaj dim, frfljanje i slabost zbog diza, mora PVP dolje i k bošisti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Aha, ti si sad digel tlak da bi pumpi bilo lakše nadrukati :icon_scratch::icon_scratch:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Da li ima dvije brzine kardana?
I da li to uopće koji IMT ima,jer mislim da neki Torpedo,navodno 55,75 imaju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, ti si sad digel tlak da bi pumpi bilo lakše nadrukati :icon_scratch::icon_scratch:

NE, sad su naštelane kak bi trebale biti. Prije generalke su bile tak naštelane, samo smo ih vratili nazad gore!
Ak je pumpa dobra (a vjerojatno je pri kraju) el to predstavlja kakov problem?

Obično se smanji tlak na dizama dok je pumpa slaba, al po meni onda ni traktor nejde kak se spada.
Tak se sad meni događa, koda je 40 ks, a ne 60.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je veči tlak glavi u pumpi je teže nabiti pritisak.
Odnesi i dize k bošisti kad buš pumpu nosil
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Razmem, budem nosil sve u kompletu, nek se još jednom prekontrolira.

Kaj misliš koliko bi mogla koštati kompletna reparacija pumpe??

I daj mi reci, kakvo bi se tuckanje moglo čuti iz područja boš pumpe na zagrijanom traktoru u ler gasu?? I dal je uopče moguće da to dolazi z pumpe??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Neznam ali znam da je sve kaj je ispod soma kuna, tak-tak. Za dve je več poštena reparatura, ali to bu odlučil onaj koji bu ju otvoril i pregledal.

Moguče da ti se samo odšarafil korektor pa ti on stvara probleme i čuje se.
Tvoja pumpa bi to trebala imati, a izgleda otprilike ovak.

 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam nabavio IPM_ovu rotacionu pumpu za Rakovicu 65 za 170eura novu. Radje vec davat za reparaturu 200 ili 250e. Na koliko bara se stelaju na rakovici dize? To je isti motor kao na 565
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ko što kaže kolega kićo, nova pumpa za DM 34 motor košta 2500-2600 kn, po tom ispada da bošista ju mora za max 1500 kn sredit, da sve novo ide unutra, ako je kučište uredu, inače u protivnom je pljačka.

Mislim da sam negdi prčitao da se dize šteluju na 190 bar-a +/- 5


Radio je tu jedan generalku na 560 s linijskom pumpom, pumpa bila totalno potrošena i uzeo mu bošista 1500 kn za kompletnu reparaciju, znači samo je kučište ostao staro.
Po tome bi za roto pumpu to moralo biti još jeftinije.

Ja sam nekada davno prije 7-8 godina dao za kompletnu reparaciju pumpe i dizni sve skupa 1600 kn, znači sad samo pumpa bez dizni mora izaći tu negi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Razmem, budem nosil sve u kompletu, nek se još jednom prekontrolira.

Kaj misliš koliko bi mogla koštati kompletna reparacija pumpe??

I daj mi reci, kakvo bi se tuckanje moglo čuti iz područja boš pumpe na zagrijanom traktoru u ler gasu?? I dal je uopče moguće da to dolazi z pumpe??

Kad odes kod bosh-majstora i on stavi pumpu na sto skontaces da se pogotovo na leru PVP cije vise nego motor.Inace sto je jaci pritisak dizni to se PVP vise cuje.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
NE, sad su naštelane kak bi trebale biti. Prije generalke su bile tak naštelane, samo smo ih vratili nazad gore!
Ak je pumpa dobra (a vjerojatno je pri kraju) el to predstavlja kakov problem?

Obično se smanji tlak na dizama dok je pumpa slaba, al po meni onda ni traktor nejde kak se spada.
Tak se sad meni događa, koda je 40 ks, a ne 60.

Taj slučaj sam imal na jednom Burgoinu Fiat motor nakon rađene polugeneralke gazdi je bilo skupo dati pumpu na reparaturu pa je samo dal poštelati dize . motora nismo upalili dok nisam pumpu zakrenul skroz u ranije paljenje. Nakon toga je jedva palil i bil motordosta slabiji . U sljedećoj sezoni mu se pumpa razletela .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam siguran da nastavim tak terati da bi se i ova razletela 100%
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
A jel ti traktor htel krepati dok mu naglo smanjiš gas dok je bil vruči ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh