• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, baš opadne na mali ler, samo kaj ne krepa onda se jedva digne gas u normalan ler.

I recimo dok je hladan, tek upaljen, oće krepati u leru.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Najvjerojatnije oslabila hidro glava i treba remont . Ja sam to radio prošle godine na 558 popravak pumpe me koštao 800 kn ali je slabija pumpa od tvoje .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, to i ja predpostavljam, ne daje mu dovoljnu količinu pa se traktor muči, nema snage i jako dimi.

Kak to misliš da je tvoja pumpa slabija?? Misliš na to pošto je M motor kod kojeg su brizaljke na manjem pritisku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ko što kaže kolega kićo, nova pumpa za DM 34 motor košta 2500-2600 kn, po tom ispada da bošista ju mora za max 1500 kn sredit, da sve novo ide unutra, ako je kučište uredu, inače u protivnom je pljačka.
Ova slika je skinuta sa foruma, a traktor je bil čini mi se 560

 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo upravo čitam knjižicu od R 65 DM34/T i navode da
- pritisak na diznama ,186 bara oznake GM,
- zazor ventila na hladno 0,30 a na toplo 0,25 mm,
- potrošnja goriva 234g/kw,
- pritisak ulja 2,1 do 4,2 bara,
- radna temperatura 90 stupnjeva,
- prečnik cilindra 91,4, hod klipa 127mm,
- zapremina 3,33l,
- kompresija 16,5:1,
- 47 KW, max .moment (na 1350 obrtalja) 217,5 Nm
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DM motori bi trebali biti svi s roto pumpama.


@muha, čovek je prije koji tjedan delal linijsku pumpu na 560, znači full reparacija za 1500 kn, samo kučište ostao staro. jel taj tvoj račun možda od linijske pumpe??
Roto pumpa po tome bi trebala biti samo jeftinija.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha...pobrkai smo lončiče.

Muhaničar je postavil račun od popravka 560!!!! Znači M motor i ja predpostavljam linijska pumpa, no čekamo da se javi.

Alfada piše o karakteristikama DM motora...

A ti KEC i ja smo sve pomešali, no sad sam skužil :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad bi znali zašto je na nekom motoru 125 , drugom 135 , drugima 180 .
Nadalje se penjemo na 220 lakše bi shvatili srž problema , ovako mlatite praznu slamu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Puknuti, sad znamo kaj smo i znali, pojasni molim te da znamo!!!


Jel to S motor, ili perkins??

Ako nije original, možda je od kakvog tamića, neznam kakve su se pumpe ugrađivale tam početkom 80-tih godina najčešče.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
svi DM motori t.j. sa direktnim ubrizgavanjem imaju roto pumpe

Mislis na motore koje koriste IMT traktori.


U Bosni kod boljeg bosiste komplet reparatura roto PVP sa hidro glavom , ugradnja novih elemenata i stelanje dizni kosta oko 250 eura.To je cijena za M motor koji koristi IMT-560.
Za DM motor koji koristi IMT 565 cijena je nekih 50 eura skuplja.Napominjem da u taj racun se repariraju i dizne.U stvari pravi bosisti zahtjevaju kad remontuju PVP da se remontuju i dizne.Na reparaturu ide garancija godinu dana.

Dizne se stelaju ovisno od vrste PVP ili motora.Ako me pamcenje dobro sluzi trebalo bi da se stela na ove pritiske.
Linijska pumpa 165 bara stelanje dizni.NPR IMT-539
Roto pumpa 125 bara.Npr IMT-558,560.
Roto pumpa na DM motorima dizne se stelaju na 190 bara.Npr IMT-565,549.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prije jedno mjesec dana je bila izmjena filtera na 565...i to se dokumentiralo, imal je negdi oko 210 rh.








Zel sem UFi filtere i sve ovo gumice su bile u setu! Prvi put sam to videl.
 

Najnoviji postovi

Na vrh