• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije tema ali kad se radi o navedenom bosh-servisu (iz Daruvara) jednostavno ih moram pohvaliti! Necu u detalje ali kapa do poda!

Kak sam i napisao!! Od sad sve vozimo k njima!:smile:

Ako ti se piše, raspiši se o detaljima na pp!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
u zelini sam na dobardan jer sam nedaleko od nje, ali s zelinskim bošistom je tako, kakav dan tak složi, nekad dobro ali više krivo nego dobro. na zetoru mi slagal pumpu jednom traktr dan danas ne radi dobro. i slagal mi od jednog mf-a 135 isto tako, traktor se zaletava nikak nać položaj da će bit dobro..... jedin mi na dajcu jedamput složio i to je bilo sve dobro, tak da je to sve relativno,
a on je nekad prije pumpe od fita-štoreta-univerzala nosio u čazmu jer ju nije mogo uskladit paljenje, a čovjek za njega slagao. i taj iz čazme dobro radio dok je stari gazda bio kako je preuzeo sin cijene u nebo posao 0 bodova......

nego šanana imaš ti servo volan na 565 ili mehanički?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kikić jel misliš Zelina ili Pretoki sa ovim drugim ja imam loše iskustvo a prije toga bar 50 pvp bilo ok ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Kikic MF : ako je to bošista u zelini koji je imao servis zetora ( stari gazda ) onda sam i ja jednom nosio pumpu kod njega od ursusa. Stari je složio za bagatelu a traktor je letio poslje toga. I ja sam čuo da sad nisu bog zna što otkad je mladi gazda
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
to neki mestar iz mog kraja.. kak se zvao taj majstor

ako misliš na ovog iz čazme zvao se lovro stari gazda a za mladog neznam, preziva se jakovac.


u zelini nema bošiste osim čegeca(zetor servis) ali na ovog u pretokima sam mislio....
stari čegec je nju složio na stolu, imao neki stari stupnjeviti stroj kad ju je nariktal to je bilo to, a sad mlađa generacija (sinovi) to više ništa nije ko prije, imaju sve a nemaju ništa a kvalitat izlazi dolje iz njihovog podruma, djelovi koji se mogu rade oni i prodaju pod ORIGINAL ZETOR...


šanana a posudu za ulje imaš ispod haube ili??? jel ti bi bio problem da mi pumpu i posudu za ulje slikaš, imam nešt na ponudi za ugrađivat naknadno na 560 jednog, pa nebi htio da to izgleda ko da voda donjela.... :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Posuda za ulje i pumpa ti je ista kao na TAM kamionima posuda se nalazi pod haubom sa lijeve strane točno iznad pumpe .
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
šanana a posudu za ulje imaš ispod haube ili??? jel ti bi bio problem da mi pumpu i posudu za ulje slikaš, imam nešt na ponudi za ugrađivat naknadno na 560 jednog, pa nebi htio da to izgleda ko da voda donjela.... :)

imaš na temi od 560 sliku vidi se posuda
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel problem skinuti komplet kompresor dolje??
Neće mi se skidati samo kapu jer onda neznam kak budem nazad namjestio dok se jednom karike na klipu rašire :)
Moram tu pumpu več jednom skinuti, a prvo mora kompresor dolje, a to me muči kak ide!
DA ima možda ko kavu sliku kak to unutra izgleda?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Imaš 4 šarafa koja odšarafiš, tj imaš tri šarafa za odšarafti i jednu maticu skinuti i naravno skinuti ona dva crijeva koja idu na kompresor i onu cjevčicu od podmazivanja..i malo ga mrdati ljevo desno i on je vani..nije problem..

tquk.jpg
[/URL][/IMG]
Tri šarafa označena crvenom odšarafiš i imaš maticu označenu zelenom dole s one druge strane kompresora se nalazi..Sva crijeva skineš sa kompresora i to je to.. Kad nosiš pumpu bošisti!?
ovo je slika sa interneta od 549 valjda,..
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sima...znam, samo ja još imam i hidro pumpu :)
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ajd pogledaj sliku koju sam stavio u post iznad, el tako i kod tebe!? Imaš 4 šarafa koja drže pumpu i pumpa ostaje na tome jednome, doljnjem do motora..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ono pisano već o skidanju kompresora je u temi o 539-533 koliko me sjećanje služi, samo ne znam, dali u mehaničkoj radionici ili u temi o traktorima..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak je Sima sve to skoro isto kod mene.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nije potrebno skidati kompresor, dovoljno je samo glavu skinuti, a ako nju skidaš karike, klip i cilindar je nepotrebno skidati.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Muhaničar, zar nije jednostavnije komplet kompresor skinuti!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh