• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma obično smo uvjek samo glavu skidali, i to je čas posla...bude kum došel sutra pa mi bude to rešil, on skida glavu i dalje se sve može, pol sata posla.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Svaka cast onom ko skida samo glavu i skine poklopac zupcanika PVP bez skidanja stubline kompresora.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mislim da si u pravu treba skinut cilinder (stublinu) no to su samo 4 vijka .ipak laganije nego cijeli kompresor a sa njim i pumpu volana .buduči da ih drže isti vijci .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Lisnik je u pravu, treba skidati cilindar.

@ Mrsima, meni lakše zabrtviti samo ispod cilindra nego kopresor i onu brtvu napred. Još ako je i pumpa gore ...., a i onaj šaraf iza na kompresoru je na nezgodnom mjestu

 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ova slika kompresora i meni pomaže, jer vidim da kompresor ne moram skidati radi zamjene karika. Naravno ak su čahure na klipnjači poderane onda moram, (a bojim se da jesu, jer dost glasno tuče tok tok tok kad pumpam gume)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Baš sam ti u onoj temi u kojoj si pital htel linkati ovu sliku.
Bitno da si našel.

Kod ugradnje cilindra samo pomalo lijevo desno i karike budu uskočile same.
Pravilno ih rasporedi
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja inace uvijek skidam glavu i stublinu kad skidam PVP.Malo jes nezgodno odvrnuti vijak iza do poklopca zupcanika PVP.Treba skibnuti remen i okasto vilicasti kljuc malo stanjiti da naijde kraj rebra stubline na maticu.Ovisi koliko je dug brezon u kucistu.Ako nema kljuca popusti se uz pomoc sraufcigera i cekica.Ostala tri nije problem skinuti.Ovaj nacin je mislim bolji i zbog vijka na cijevi za podmazivanje .njegov navoj je u aluminiji i cesto se skidajuci sje.... navoj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh, onda sam se ja krivo izrazio. I kod mene se skida znači cjeli cilindar, točno tak kak je na slikama gore i bez problema dalje ide postupak skidanja PVP :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Javljeno danas iz boš servisa, pumpa gotova.
Komplet reparacija pumpe, reko mi je majstor sad prek telefona da je bila jako loša pumpa i da se čudi kak je uopče palio.
Kaj je točno bilo jako loše nisam ga zapamtio, budem ga pitao dok odem po pumpu pa vam budem napisao. Al spominjao je hidro glavu ja mislim...uglavnom sve je novo i stavljene su nove dize svakako i sad imam garanciju an sve to skupa :)
Cifra za kraj iznosi 1900 kn.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za te novce bi to moral biti pristojan posel! kad je montaza?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne sumnjam u njihov rad, mora biti dobro.
A montaža bude sutra ili u ponedjeljak, sve ovisi kad stignem otići po nju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana kaj je sad na redu hidraulik ili getriba ???? Tak da bude sve ko novo !!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se prvo strga....hehehe :)

Motor bude sad pic-pic, ko metak, hidraulik vidim da je malo oslabio, no dokle god bude dizao nema diranja, dok stane zna se, skidanje poklopca, reparacija pumpe, ugradnja dodatne pumpe, idem na kompletnu varijantu znači da dobijem dodatni krug hidraulike, razvodnik i barem 2 para izvoda, a to sve košta, zato dok ide nema diranja, a dok stane bude se moralo riješiti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dodatna pumpa ti ima jako kalo litara ja sam naručil kiper ventil tak da odvaja tj da netrebam čekati da digne poluge da bih koristil hidraulik za rolo balirku videl sam da je ok u praksi ima rođak .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Razmem ja to sve, ali meni treba osnovna hidraulika + izvodi da radi sve skupa zbog nekih priključaka koje več imamo i koje mislim kupovati.
Znači odpadaju sve kemije. Ili ugradnja dodatne pumpe, ili kupnja drugog traktora te snage, a ovaj na prodaju nekom manje zahtjevnom korisniku :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:mur:E sad šteta prodati kad si dosta uložil a bog zna kaj kupiš možda najbolji Muhač savjet izbacit pumpu volana i stavit jaču sa prioritetnim ili stavit tandem .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bi bilo takvo nešto izvedivo ja sam za!
Samo, od kud se napaja ta pumpa uljem??
Dal iz getribe, ili bi se morao nekud raditi drugi rezervar za ulje?
Pošto je to tandem pumpa znači ona vrši dvije funkcije (volan + razvodnik)
Dal se svaka funkcija napaja sa svojim uljem ili ide sve skupa??

Kak funkcionira tandem pumpa na 577?? dal ona napaja izvode, ili ova dodatna u hidraulici??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puno pitanja tandem se obično napaja na jedan usis ulje od kud ti paše 577 ima dodatnu pumpu može se upariti sa osnovnom da njoj pomaže može biti za kipere i to za jednoradne ili dvoradne (dva) cilindere ali mali kapacitet meni se sviđa Muha sistem jel radi neovisno o kuplungu !!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Puno pitanja DA!
Nadam se da budem dobio i odgovore?

Dal uopče postoji takva pumpa koja se da namjestiti na to mjesto na IMT?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Po internetu vidim da se ljudi svakak snalaze s tim dodatim izvodima na IMT..
Ovo bi bila tandem pumpa:
21318916.jpg


A i ovo je zanimljivo:
21318915.jpg


Znači ima više načina..Sad koji bi bio nekak najbolji??
Mene isto zanima ugradnja tandem pumpe na IMT 577,pa bi bilo dobro da se javi neko pametnije da pojasni malo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh