• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,231
šanana ,gle ga :p:

imt-565-slika-17049797.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sad predvečer namontirana PVP i dize i traktor upaljen i mogu reći da je to sada drugi traktor.
NEVJEROJATNO koliko brzo prima gas i kao reže da se čisto ježim :)

E sad, mog kuma mehaničara brine jedna stvar, čini mu se da je dosta rano paljenje, iako smo ju vratili kak je i bila, no pošto je stavljana nova brgasta i bregasti prsten sama pumpa bi trebala imati nakon tog zahvata ranije paljenje.
Nismo ništa dirali pošto je sve uredno zaljepljeno s novim dihtunzima, pa nemam uopče volje to više išta dirati, rekel mi je nek ga malo pratim kak se bude ponašao dok se dobro zagrije, veli da mora bacati crni dim, nikako bjeli, jer to je znak ranog paljenja, pa da onda budemo vidjeli dal se bude morala pumpa zakretati ili ne, nego da pitam ono najvažnije...

Dal mu može nekaj naškoditi ako je ranije paljenje???

Napominjem, nove su dize, ventili se ne čuju da bi lupali, ma sve je sad novo na i u motoru, lijepo radi, nema dima, jedino se kumu čini da je možda čak i previše oštar na gasu, odnosno da je malo rano paljenje, no reko mi je nek pitam i za drugo mišljenje i nek pitam i kojeg drugog majstora pa se onda vidi neka sredina.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nema bijeli dim nikakve veze sa ranijim palenjem.DM motor i treba biti ostar na gasu.Svi motori sa direktnim ubrizgavanjem su ostri i bucniji na gasu.Ranije palenje se osjeti kad masina lupa na gasu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZAr se na rotacionoj pumpi ne lupaju nove oznake na stolu i pumpa se postavlja prema tim novim oznakama?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lisnik, što točno misliš pod tim da mašina lupa?? ventili, dize???

Puknuti, prvi glas mi je za to!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mislim pregrubo(pretvrdo) radi.Uglavnom se to najbolje osjeti kad naglo dodas gas.OOpet naglasavam da DM-motori su malo bucniji...

Na stou se ne lupaju nikakve oznake sem onih koji su validne za garanciju...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bi i bilo tako, jel mu može nešto naškoditi???

Budem probao napraviti neki video rada motora, pa ako se bude dalo iz tog utvrditi kakav mu je zvuk.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana ti se brineš kad radi i kad ne radi a sad moraš nešto mijenjati ili traktor ili majstora ili oboje !!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A moram pitati za drugo mišljenje, jel to predstavlja kakav problem?

Da se mene pita TO JE SADA TO!!!!!, ali opet ono nešto u glavi veli pitaj i za drugo mišljenje, nitko nije pametan rođen, a tko pita ne skita :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dobro ti je lisnik objasnio. kad je ranije paljenje [ubrizgavanje] motor je malo bucniji cisto se cuje metalni zvuk [klikce] ali malo vise nego normalno. ostriji bude pogotovu sa manjeg gasa ali ako se pocne grejati ili pod vecim opterecenjem kliktati jako znak je preranog paljenja. to bas nije dobro po klipove i uopste sklop. ali prvo nek odradi malo u tezem poslu pa ces videti reakciju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i drugi pošten odgovor!

Znači nebude dobro ako se npr. u oranju počne više grejati, bude se oralo narednih dana pa budem sve vidio.

Stavljeno je sad sve to novo i dize su nove i sve je to sad utegnuto, moguće da me zvuk sada samo vara jer je stvarno oštar na gasu u odonsu kak je bilo prije remonta pumpe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije to mala razlika u zvuku i radu samog motora. sad reze ko benzinac sto rekli.drugar ima rajku 65 gde je isti motor i cesto radim sa njom pa mi je poznat rad motora. cim zastenje u tezem poslu taj zvuk ranijeg paljenja se bas izrazeno cuje.i pocne se grejati u takvom poslu vrlo brzo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hvala šanana , od sada budeš samo dobivao poštene odgovore na svoja pitanja .
Samo ne znam kako ti znaš kaj je i koji je to pošten odgovor .
Ljepo ti je željkokž rekao , preslušaj sva mišljenja i napravi zaključak .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Puknuti, zato sam i pitao da dobijem druga mišljenja....i tvoje sam mišljenje čekao, ali ga nisam dobio, nego neki tamo bezvezni komentar isto ko i od željka...no dobro!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod IMT-a nema bezveznih komentara jer nema dva jednaka svaki je nekak drukčiji iako imaju slične bolesti a navozil sam ih se od 1974 godine svašta je bilo kod te marke a vidim da i ti imaš puno problema samo ne kužiš kak ja doživljavam ( a i zakaj bi )IMT-e .....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma dobro, meni je bitno da čujem što ljudi misle o pojedinom problemu, pogotovo oni koji znaju i govore iz iskustva. Svi su problemi rješivi i stroj može biti ispravan i funkcionala 100%, takav je slučaj kod mene, sve se složi.

Evo i videa, napravljeni danas pa poslušaje.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=EhUGNPYdA08[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=GlQEwfR_mQI[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko se da čuti iz ovog dosta ne kvalitetnog zvuka, ipak je to mobitel....

Ma getriba me ne zanima, samo zvuk motora, velim još jednom, ZA MENE JE TO TO :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Kolega, sad 565 puca od snage, kak mi se cini.. Sad zakapci 2x14 za njega i ne pitaj.. :icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh