• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,053
A za kaj bi ti bil tandem pumpa? Jedna za volan, druga za vanjske izvode ili?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa tak nekak..
IMT ima pumpe malog protoka,nekih 25l/min a to je dosta sporo..Tak je i na mom MF,mali protok i sporo onda ide kad radiš sa strojevima koji imaju hidromotor..

A pošto je MF jako sličan kao i IMT,prerada bi bila ista..

Znači jedna pumpa samo za volan a druga za dodatne izvode..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dal uopče postoji takva pumpa koja se da namjestiti na to mjesto na IMT?[/QUOTE]

Postoji od Indosa samo moraš od njega uzeti i prioritetni i stavljaj blok ventila od jedan do x .:icon_pidu::icon_pidu:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Indos se nađe samo treba pumpa i njezin nosač jer je drukčiji nego za pumpu volana koju imaš vozil sam dosta tih viličara ni je bilo problema sa pumpom pa čak i servo letva je znala izdržati 20 000 rh a puno se vrti volan .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Evo slike nosača i pumpe, možda bu malo problema oko ugradnje kompresora ali mislim da se i to rešava bez problema.
Pumpa ovakve litraže vam je dovoljna i za volan i za razvodnik 3 ručice. nije potrebna tandemka.
Normalno da prioritetni treba ali može i bez njega.
Ako treba imam sliku i na motoru kak izgleda

@ Željac, imali su oni po 20 000 ali večina šofera nije kontakt oduzimala pa je on i nočnu potrošnju imal na vuri :icon_wink:

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač kaj misliš bez prioriteta spajat u seriju i ako bi jel prije Orsta pa blok ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Prioritetni bi bil obavezan kad bi se prednji utovarivač koristil, a za ostalo baš i neznam kolko treba.
Nebitno, ima priorettnih kolko hočeš.

Evo slike motora sa ugrađenom pumpom.

 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jel se meni cini ili je ta pumpa ista na rakovici 65. mislim da je njima isti motor kao na 565.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ta se pumpa napaja uljem iz getribe??
Znači tjera hidro volan i razvodnik skupa, pa to je onda bolje riješenje nego zezati se s dodatnom pumpom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od kud bi se vukao dovod i povrat ulja??

Znači ovak, dovučemo dovod uljana pumpu, a na izlaz iz pume se umetne razvodnik, a s razvodnika ide ne povrat u getribu?
A sad vi meni recite gdje se tu ubaci dovod ulja do orbitrola??
Onda sve ono u vezi ATF-a se izbacije i volan se napaja s uljem iz getribe?

Ako ja to dobro kontam, iz pumpe bi se morao postaviti neki razvodni T komad iz kojeg bi dobili na jednu stranu ulje za orbitrol, a na drugu za hidraulični razvodnik?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ta pumpa usisava ulje iz zasebnog rezervara (na viličaru).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E tu sam te čekal, jel ona uopče smije vuči ulje iz getribe/mjenjača u kojem bi se moglo nalaziti raznih opiljaka, predpostavljam da nebi baš bilo najsretnije rješenje za to.
A ugradnja dodatnog rezervara neznam baš kak bi se izvela na IMT-u.

Jedino ako postoji kakav hidraulični filter s kučištem koji bi se negdi ugradio na dovod ulja prije pumpe tako da ona uvjek dobiva čisto ulje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako Zetorova kraj onog sita traje 20 i više let, onda bu i ovakva uz upotrebu predfiltera trajala barem 20.

Da ti imaš doma takvu redukciju i pumpu, našel bi ti mesto za rezervar, o itekak bi ga našel.
Samo za takvu kemiju (ako nemaš ništ doma) treba još jedna generalka :icon_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ni Torpedo, ni Zetor neće nikad u moj dvor, a IMT će kad tad izletiti iz dvora. Ako budem ikad kupovao neki traktor to bude jedino i samo FIAT!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni Torpedo, ni Zetor neće nikad u moj dvor, a IMT će kad tad izletiti iz dvora. Ako budem ikad kupovao neki traktor to bude jedino i samo FIAT!

JOJ JOJ JOJ :icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh