• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,240
Da stvarno su trebali ostaviti ko na zetoru otvor sa strane i poveći i radi štelanja kvačila, I izvesti mazalicu za druk ležaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Kad ima volje ima i načina...
Imaš ideju?

Da stvarno su trebali ostaviti ko na zetoru otvor sa strane i poveći i radi štelanja kvačila, I izvesti mazalicu za druk ležaj
Trebali su, ali nisu.
Problem je največi kaj su potisni ležajevi ležajevi koji nisu za tu namjenu. Obični kruti jednoredni. Da je aksijalni ko na drugom stepenu onda bi to imalo smisla.
Na Zeksu isto nema mazalice, samo cijev za podmazivanje nosača potisnog, to još ima samo mali ursus, a i na njima je upitno jel pleteno crevo ispravno...
Otvor na fercu je fest veliki, veči nego na zeksu, samo kaj je na krivom mjestu 🤭
A u biti kaj i imaš na tom kvačilu podešavati, ono vozi dok vozi. Jedino kaj se može poremetiti zbog poderanosti je drugi stepen, a do njega se može bez brige odozdo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Mi smo negda i druk lagera kuhali na peći v loncu z uljem i masti i pak je išel dalje. Negda smo bili malo vekša sirotinja, denes ima i najde se svega...
Ne nisam još pobedastel, točno je tak bilo.
Negda sam i ja to delal. Mast smo u firmi dobijali u bačvama 200 litri, špahtlu u ruke i udari nežali, guraj mast u ležajeve prije ugradnje poklopaca.
Mada, ondašnji ležajevi su vozili na kap ulja stolječima, ovi današnji zuje več na polici...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Lako za rupicu, kak buš došel u njega?
Seti se kak je to zgledalo kad smo na tvojeg napadali ;)

Moreš ga jedino izvana namazati, ko ja ovog i svakog da bar na početku ne handra na suho po šarafima ili capicama.



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
A kud ga buš nagural kad je pod limom zaprti ležaj?
WD je danas smeče, brzo hlapi i gubi svojstva. Danas su hit silikoni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onda bi silikon..
Uglavnom danas ima tebnologija za sve..makar kuhal cjelo zvono u masti i ulju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ima jedan moj video na tu temu centralnog podmazivanja potisnog ležaja 🤭

 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Mi smo negda i druk lagera kuhali na peći v loncu z uljem i masti i pak je išel dalje. Negda smo bili malo vekša sirotinja, denes ima i najde se svega...
Ne nisam još pobedastel, točno je tak bilo.
To je i moj otac pokušaval, ali je i dalje druk lager bil pjeval :/
Spašavale su se i capice i vijci na capicama, "pročiščavali" navoji na capicama ureznicama i svašta nešto, ali ako je nešto jako dotrajalo naročito indijski i turski dijelovi tu nema dileme nego samo novo, a balirka nekim čudom uspije razdrndat i nove dijelove...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ja sam svog fergu rastavio najviše zbog lamele...otkinulo joj se srce i pomaklo u jednu stranu....samo se nije dao lako šaltati a sa takvom lamelom sam išao po rolobale....inače...nabavio sam IMT 577 duplaka....pomoćni klipovi hidraulike.mokre kočnice.odvojena kabina..grijač na bloku motora koji se kopča na struju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
IMT uvežen iz norveške ..daj me naj..

Muha molim te zovi Grbića i provjeri tu informaciju
 

Najnoviji postovi

Na vrh