• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ovak..moj je mali Ursus dobio antifriz i novi akumulator nakon 43 godine.,.

Odrasto sam na starom 560 i uvjek je bilo ovo što je Muha reko...ali to su vremena bila kad je skoro pa nišsta bilo,bar nama,dostupno...kakav aantifriz,,,akumulatori...nego nafta na peć,topla voda u sistem i kreši...al bar 45 min prije nego što moraš nekud krenut... jer moraš računat na kolateralne događaje...
-A danas...danas su to druga vremena.. dijelova (ne spominjemo kvalitetu) i ostalog,.. Antifrizi skoro pa badava..17 kn/lit. (masiva)
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ako je zdrav motor, dobre dizne i pvp i ispravan grijač, naravno i alnaser dobar traktor mora ko mina palit, proslu zimu 560 je na -14 palio ko dobar dan, sa antifrizom.. jutros 577 na -5 bez grijača jer jos nisam struju napravio, sa nekim kršom od akumulatora 2 put okrene i sastavi
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Davno je to bilo,85-86 g. kad sam bio mlad.. i bogme i zime su držale malo duze ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,028
Dobar motor, dobra pumpa, dobre dize, dobar anlaser......koji danas nakon 30 i više let to ima?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,145
Dobro velis Muha, a to sve na npr. 539 trazi najmanje 10000 kn da se sve uredi, a sad je puno teze to s njim zaraditi, nego prije 10, 20 god.

Moj stari 539 nebude zapalil zimi bez tople vode i bez par grijanja da ga kruniš.
Nece mi se raditi generalka jer jos ide super, a ni ne trosi ulje, al nece paliti, a pumpa je bila na reparaciji (1500 kn) i dizne i ventili uredeni.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dobar motor, dobra pumpa, dobre dize, dobar anlaser......koji danas nakon 30 i više let to ima?

Godina 1974,1977,1979.1987 svi stariiiiii danas na -5 svi kresnali ko sred ljeta dakle nađe se čekam jaki minus pa da vidim kak krešu starci .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Muhač zakaj plašiš kolege od kad ima antifriza uvjek ga ima u mojim starcima o svi pale u zimi ovo kaj si napisal vrijedi samo za 533

Ne mora biti, ako je traktor ispravan pali i 533, to kaj ljudi ne održavaju i ne slažu na vreme je druga stvar. Onaj moj prošli 533 je bil stvarno vec loš motor(zato sam ga i prodal) i po ljetu mu je trebalo malo dati grijac da upali, bez grijaca si mogel verglat tri dana pa makar vani bilo 25 stupnjeva. I takav kakav je bil, palil je i po zimi ako je baš trebalo, malo sam mu špricnul starta i palil je. Kad sam ga kupil bila je voda unutra i odmah sam natocil antifriz iako su me neki baš tu na forumu uvjeravali da to nije pametno jer bu mi zbog antifriza procurela pumpa. Bil je kod mene nekih 4 - 5 godina ali pumpa nije procurela i prodan je s antifrizom.

Dobar motor, dobra pumpa, dobre dize, dobar anlaser......koji danas nakon 30 i više let to ima?

Moji oba dva :icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan bez uvrede ali od 74 na dalje novi 533 u zimi nije htel (mogel) upaliti dosta smo izvlačili drva tih godina večina ondašnjih traktora je kupljena iz šume . Kak su traktori bili dugo u šumi nismo ih ni vukli doma kad smo došli u šumu zapalili traktore samo zimsko i krug i več rade nakon toga pošlepali dva 533 i krenuli na posao .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moj je 78. godina, onaj prije je bil stariji i bez starta po zimi nisam ni probaval, ali sa startom je palil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kužim sad su stari ali ono su bili novi i samo je bijeli dim izlazil iz auspuha . No problem je bilo samo prvo paljenje i još imam fobiju sjediš na sicu griješ pa joj joj joj i ništa pa opet griješ i opet ništa i oda premostiš leer prekidač šlep u drugoj i pomogneš anlaserom i kresne na pol metra.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni 560 pali s 3 godine starim akumulatorom .
Antifriz je unutea i to je to.
Malo grijač i na zub pali...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni 560 sa roto pumpom do -10 pali bez grijača nakon -10 koristim grijač . kad je bila klipna pumpa grijač nije trebal .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja jedva cekam da bude kakav veci minus pa da probam kak bude 558 palil. Nisam još od generalke imal priliku paliti po minusu.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Kod mene je linijaka pumpa na 560 i nikad ju taknili nismo, dizne prije 10 god mjenjane kad je polugeneralno rađen, ta je goriva i goriva progutala ali i dalje radi ko urica, bez daška dima
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako je jak akumulator možda pali kod mene ciak 100 ampera.
I sad kupim ciak 110 na 539 i pol godine izdržao.
A taman sam mislio kako je ciak dobar.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ja imam yuasa neki 100 ah ali ne znam tocno koliko je startna snaga.. mislim da je slabija nego na proslom..nisu ni akumulatori kao sto su nekad bili.. taj yuasa sam proljetos stavio, prije toga je bio topla i taj je 3 god izdrzao.. nikad u kratkom spoju ili nesto a celije izgorile
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Vrlo cesto je problem prefilavanje koje se niti ne vidi, nema smptoma.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kužim sad su stari ali ono su bili novi i samo je bijeli dim izlazil iz auspuha . No problem je bilo samo prvo paljenje i još imam fobiju sjediš na sicu griješ pa joj joj joj i ništa pa opet griješ i opet ništa i oda premostiš leer prekidač šlep u drugoj i pomogneš anlaserom i kresne na pol metra.

hehe...al me vrati u prošlost...a stvarno,da.. onda su ipak bili novi strojevi...bem mu.. ili smo mi bili neuki:(think):
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Nebi rekao da je prefilavanje uvijek imam potrošač neki.. svijetla skoro stalno rade
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Akumulator je najviše kako se ponese, možeš ga mazit i pazit ali bude kako bude.
Moj 560 je palio uvijek na zub dok nisam jednom prilikom stavio previše ulja u bosch pumpu, od onda ne pali slatko ko prije. Iako sumnjam da je malo više ulja moglo nešto pokvariti ipak se nešto sa njom dogodilo.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Na vrh