• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Pozdrav svima..Imam stari tip imt 577 na koji sam stavio mjenjac sa 5 brzina i motor s 44 linijska pvp motor i mjenjac su odlicni samo mi je problem sto traktor 5 brzinom ide 80 na sat...da li bi se to moglo i na koji nacin usporiti..
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Pozdrav svima..Imam stari tip imt 577 na koji sam stavio mjenjac sa 5 brzina i motor s 44 linijska pvp motor i mjenjac su odlicni samo mi je problem sto traktor 5 brzinom ide 80 na sat...da li bi se to moglo i na koji nacin usporiti..


Nejde sigurno 80 na sat ali ide jedno 50 ako je prije bio trobrzinac a sada 5 brzina.. konusno tanjurasti ti je problem
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Vidi u 5 brzini ne sa punim gasom 70 ide Boga mi ne smijem gonit vise skace od asvalta stari iso za mnom autom 3 brzinski je mjenjac bio na njemu...imam konusno tanjirasti sa 37 zuba ali nemam onaj manji zubcanik koji ga goni..da li bi smio ubacit ovaj konusno tanjirasti na onaj svoj gonjeni zubcanik mali..i da li se moze na bosh pumpi smanjiti broj obrtaja motora..
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Boš pumpa ako je sa Tamića ima puno okretaja, sa šarafom ga ograniči na 2000 okretaja

A za konusno tanjurasti ti je najbolje u paru naći
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Jel ja tako ogranicavam gas na pumpi? Jer citao sam kao bosisti neki kazu da imaju neki tegovi koji to regulisu? Imam jos jedan belaj sa hidraulikom popusten mi je bio gornji granicnik na rucici te sam podigao rucicu vise nego sto treba zatim je nesto lupilo unutra sta bi moglo da bude gumice na onoj cijevi sam gledao dobre su jel sam mogo slomit nesto na pumpi trza mi sad hidraulika..
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Boš pumpu bi ti bilo najbolje stavit na stol i da ju bošista podesi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Metni reduktor s skipa, a pumpu daj tam gdje treba, tj bošisti i reci mu za kaj ti treba.
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Zvao sam bosistu kaze smanji mu gas tj..zabranit da ide gas do daske...jel to to? Ili ima neki drugi nacin regulacije.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Pa sa vijkom ga samo reguliraj, da ne ide više od 2000 i to je to
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ne znam ja koliko imaju okretnog momenta ti motori sa tamića, ali traktorski se na 577 vrti na 2000 okretaja, na 587 je na 2200 okretaja
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Ja mislim da je ovaj 2800 nisam siguran...a opet nesto razmisljam ako mu smanjim gas da cu izgubit snagu inace tek sam ga sklopio nisam probo radit jos nista evo pakujem servo pumpu izbila mi gumica i ulje mi propusto u karter...uzeo sam set..da to izmijenim.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Nećeš izgubit snagu, snaga se ne gubi smanjivanjem okretaja niti se povečava brojem okretaja, a u servo pumpu sipaj ulje kao što ti je u motoru baš zbog toga, da ne moraš mjenjat i u motoru ako propusti
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Valjda se snaga povecava brojem okretaja da je suprotno nebi trebao gas uopste bar je to logicno....atf sam sipao u pumpu volana nije otislo puno mozda casa jedna da li sam time pokvario ulje u motoru..
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Onda ga navrni na 7000 ko benzincapa ćeš imat možda i 150 konja, majstore pa ti nemaš pojma o čemu pričaš
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Ja prvo tebi nisam reko da nemas pojma i ne vrijedjam nikoga...sto se tice povecanja broja okretaja samim tim je pvp pumpa ubrizgala vise puta gorivo u motor....da je tacno to sto ti pricas traktor bi vozio svaki teret na ler gasu nije bitno brdo...je li tako majstore?
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ja Vama govorim da S44 motor ima jednako snage na 2000 okretaja i na 2800 okretaja ali se Vama ne mogu objasnit neke stvari, i također tvrdim da će sa 1500 okretaja imat jednako snage kao i sa 2000
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Ako na vozilu smanjis gas jesil smanjio snagu naravno da jesi...ukucaj na google povecanjem okretnog momenta povecavas snagu motora..
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Naravno da nisi smanjio snagu, pa dizel motori u autu imaju največu snagu i okretni moment na cca 2000 okretaja, a vrte se do 5000
Malo razmisli prvo o čemu pričamo, a onda ulazi u raspravu, imao sam 577 DV na kojeg je bila stavljena roto pumpa sa tamića, kad je stavljena njegova pumpa nazad, traktor se preporodio.. I ti što imaš taj motor sa linijskom, taj motor ti ima 98 mm promjer cilindra a traktorski 101.5 mm
 
Na vrh