• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Imas i na traktorima original 98 mm..promjer to je zavisilo od fabrike zato je povecan okretni moment da bi se dobila snaga...
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Na traktorima su prve serije sa 98 mm
Snagu možeš povečat kompresionim prostorom, i količinom goriva ali ne možeš sa povečanjem okretaja, ja to tebi pokušavam objasnit ali ne razumiješ me.. u oranju ili bilo kojem težem poslu nikad ne radim pun gas, većinom oko 1800 okretaja, uopće nema potrebe.. sa 585 u pripremi sa sjetvospremačem malo više od pola gasa i traktor vuče jednako kao i sa punim gasom, samo je razlika u potrošnji goriva
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
E jbg.a ajde evo traktor sa 98 mm..klipovima i tamicev motor sa 98 mm klipovima...das gas na 2000 obrtaja i oba ce ispoljit istu snagu po tvome...a sam kazes da je jaci traktorski motor...tj zato sto ubrizgava na 2000 okretaja istu kolicinu goriva kao ovaj na 2500...i ja ako smanjim gas gubim snagu..
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
E pa traktor ima rotacionu pumpu a ti imaš linijsku.. Ali nećeš ni ti izgubit snagu na 2000 okretaja, samo što taj motor iz tamića sa linijskom pumpom i 80 ks na 2650 okretaja ima manje okretnog momenta od motora koji ima 70 konja točnije S44T koji je u 577
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Mali da li se to moze prepravit sa kamionskog rezima na traktorski tj..da li se ta linijska pumpa moze preuredit na traktorski rezim.pozz
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Linijska pumpa imao sam ju kući na jednom motoru mjenjali smo roto.
A ova nema isti režim rada tako su bar rekli.
Sad sam čitao davno na poljoinfo da ju treba bošista nešto preradit.
Mi svoju za 200 kn prodali a ni dizne onda bisu isto i njih treba štelat
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Ma najgore mi je sto sam zvao bosistu kaze da se ne moze to podesiti na traktorski rezim,..malo glupo jer linijska pumpa mi djeluje bolja od rotacione makar zbog ac pumpe jer ona mi jede zivce.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vidi n poljoinfo tem imt probaj pisat riječi na gogle.
Tamosu nešto raspravljali al nije me baš zanimalo pa sam zaboravio da se nešto
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Roto pumpa pd TAM 2001 paše na 560 samo treba smanjit okretaje sa 2600 na 2250.ili ostaviti koji moja je bila na 2350 bil sam isto brz ko 567 .
 

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
Kako smanjiti okretaje pumpe bez stelanja rucice gasa da li je to moguce uopste?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NedimNeda

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
17
E tvoj je dobar vanjski klipovi...hidraulike..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
To je stari 585 sa perkins motorom, ugrađene mokre kočnice i vanjska hidraulika, stavljena prednja vuča i evo sad dobio kabinu
 

dbiro8

Novi član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
21
Pozdrav . Imam staru liniju 577 i strašnu buku u kabini , dali je komplikovano ugradit kabinu nove linije i el bi se smanjila buka ? Pozdrav
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Buka se neće smanjit ništa ako ne podigneš kabinu od mjenjača i staviš izolaciju dolje, 577 je užasan u kabini, i to je jedan od razloga zašto sam ga prodao.. ovaj je trobrzinac i dosta je dobro
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
To je stari 585 sa perkins motorom, ugrađene mokre kočnice i vanjska hidraulika, stavljena prednja vuča i evo sad dobio kabinu

Jel to naknadno ugrađivano i jel to uopće moguće? Čisto iz znatiželje me zanima.
Inače jel dobio i haubu ili samo kabinu?
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Kompletan je zadnji kraj drugačiji, ne mogu se samo kočnice prepravit
 
Na vrh