• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Dali je tko imao situaciju da mu 577 dv nejednako troši prednje gume, pogotovo prednju desnu s vanjske strane?
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
U zadnje vrijeme i lijeva pokazuje znakove nejednakog trošenja, a na desnoj gumi su vanjske rifne potrosene skoro skroz, a one nutarnje(do haube) skoro ništa...
Špur je majstor razmjeravao metrom i štimao na poprecnoj sponi... spona, krajnici spone i onaj krajnik sto bude na hid. cilindru su novi, i nigdje nema lufta, traktor je u voznji stabilan i vozi se "kao auto"
Ovako na oko, sve je u pravcu i kako treba biti... ali lijeva guma se potrošila u 50ak RH, desna aj... troši se, al nije strašno... vozi se traktor povremeno i asfaltom, ali sve su to kratke ture...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ak nije do špura onda ne znam što bi moglo bit točno.
Jer po tome ti kotači stoje u "V", al ne vjerujem da bi tolka razlika u potrošenosti bila između ripni...
Stavi koju sliku prednjeg kraja i kotača možda se bude onda moglo dokučiti kaj bolje.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
U zadnje vrijeme i lijeva pokazuje znakove nejednakog trošenja, a na desnoj gumi su vanjske rifne potrosene skoro skroz, a one nutarnje(do haube) skoro ništa...
Špur je majstor razmjeravao metrom i štimao na poprecnoj sponi... spona, krajnici spone i onaj krajnik sto bude na hid. cilindru su novi, i nigdje nema lufta, traktor je u voznji stabilan i vozi se "kao auto"
Ovako na oko, sve je u pravcu i kako treba biti... ali lijeva guma se potrošila u 50ak RH, desna aj... troši se, al nije strašno... vozi se traktor povremeno i asfaltom, ali sve su to kratke ture...
Pokaži nekom iskusnom vulkanizeri i pitaj za mišljenje. Ja mislim da nije dobro zapečna guma.
Vidio sam na jednom 539 di se jedna guma potrošila na 50 Sati skroz do platna a druga ko nova
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Ak nije do špura onda ne znam što bi moglo bit točno.
Jer po tome ti kotači stoje u "V", al ne vjerujem da bi tolka razlika u potrošenosti bila između ripni...
Stavi koju sliku prednjeg kraja i kotača možda se bude onda moglo dokučiti kaj bolje.
Slika nije osobno moja, ali identicno tako se i moja trosi...
Nema mi logicnog objasnjenja kako je moguce da se i dalje troši rifna koja je vec sad 3cm niža od dvije susjedne rifne koje su s unutarnje strane....
 

Prilozi

  • Screenshot_20221115-193635_Facebook.jpg
    Screenshot_20221115-193635_Facebook.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 35

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Imt 577 1983. god.
 

Prilozi

  • 20221129_142011.jpg
    20221129_142011.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 42
  • 20221129_141951.jpg
    20221129_141951.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 42
  • IMG-c0255ff508011061f96ccdc5b0d31569-V (1).jpg
    IMG-c0255ff508011061f96ccdc5b0d31569-V (1).jpg
    36.4 KB · Pregleda: 42

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kako se koristi radna hidraulika na Imt 577 da li je jena prikljucnica jednoradna i jedna dvoradna i kako ove male rucice moraju stajati u kojem polozaju
 

Prilozi

  • 20221213_103032.jpg
    20221213_103032.jpg
    29.8 KB · Pregleda: 37
  • 20221213_103029.jpg
    20221213_103029.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 37
  • 20221213_103008.jpg
    20221213_103008.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 37

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
7 ide u 549...
Meni u 560 ide skoro 10 litara, jedino ako nije karter kakav drugačiji.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pitanje da li je bolje kopcati vitlo na krutu vezu ili na onaj feder di se kopcaju priključci?Neznam da li moze doci do ostecenja plivajuceg federa? Znam da neki naprimjer ruke za dizanje klada nemaju praksu kopcati na taj feder vec na onaj klin di se kopca gornja vuca...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Kopčanje za feder bilo kakvo treba izbjegavati, a naročito strojeve koji oprugu vuču prema van
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Da li na imt isto kada je pod većim opterećenjem na tu oprugu podignu se poluge?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Onda ne bi bilo zgodno da ne digne vitlo usred vitlanja u zrak ako zapne za nešto ili ne bi mogao potegnuti. Dogodilo mi se to na univerzalu i nije bilo ni malo ugodno kad usred vitlanja ode vitlo u zrak.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
U zadnje vrijeme i lijeva pokazuje znakove nejednakog trošenja, a na desnoj gumi su vanjske rifne potrosene skoro skroz, a one nutarnje(do haube) skoro ništa...
Špur je majstor razmjeravao metrom i štimao na poprecnoj sponi... spona, krajnici spone i onaj krajnik sto bude na hid. cilindru su novi, i nigdje nema lufta, traktor je u voznji stabilan i vozi se "kao auto"
Ovako na oko, sve je u pravcu i kako treba biti... ali lijeva guma se potrošila u 50ak RH, desna aj... troši se, al nije strašno... vozi se traktor povremeno i asfaltom, ali sve su to kratke ture...
Dali si razmišljao o uslovima puta kakvi su.
Dali imaš više nizbrdnih lijevih krivina ili naglih skretanja, tada se vanjski prednji točak nekad i podmota od opterećenja jer on tada gura oko 65 posto na skretanje.
Kad se vratiš tim putem i vučeš tret tada ti uz obalu opada pritisak na prednje točkove i onaj koji gura lijevi je mnogo manje opterećen. Pogledaj na asfaltu na skretanju obično ostaje crni trag tog vanjskog točka.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Da li na imt isto kada je pod većim opterećenjem na tu oprugu podignu se poluge?
Poluge se podižu kada se desi da neka sila stisne balansnu oprugu(treću točku gdje poteznicu kopčiš) prema traktoru, kad je ona poderana dosta je pritiskom ruke ju stisnut da poluge krenu prema gore zbog toga se najčešće zna desit da hidraulika zacvika i ne želi se spustiti više dok se ne ugasi traktor, to je jedan od razloga zašto poklopac hidraulike voli puknut(jer se hidraulika jos dodatno podigne) pored same krive podešenosti visine dizanja.
U glavnom strojeve poput utovarivača za gnoj(zadnjeg), naletnog utovarača bi trebalo kvačit na prelomljeni klin jer jako lupaju u samu treću točku i time pojačano troše istu...
Nije loša ideja probat nabavit nosač toplinga kakav ima 560 i veći IMT traktori jer dosta olakšavaju rad balasnoj opruzi i kod transporta ručica fine regulacije(ona koja ima kockastu glavu) treba bit u najdonjem položaju.

EDIT:
Mislim da kod vitlanja hidraulika se ne može podić u zrak jer se vitlo nastoji odgurat od traktora, a ne lupit u njega.
Kad neka enormna sila lupi u tu istu oprugu dešava se da se hidraulika spusti maksimalno dolje da se traktor rastereti i izgubi vučnu moć, najbolji primjer toga je kad se kod oranja naleti na kamen ili panj.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh