• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Andrija577

Novi član
Tu od
14 Tra 2023
Poruka
3
Dobar dan, imt 577 kuplung ne radi, radi samo drugi stupanj sta bi mogao biti problem? Kuplung dok se stisne skroz je mekan koda upce vise lamela ne odvaja, sve je radilo i samo prestalo najedamput nisu se culi nikakvi zvukovi ni nista.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Čudno, obično nema drugog stepena.
Probaj se nagledati kroz donji poklopac možda kaj vidiš
 

Yugin

Novi član
Tu od
2 Sij 2022
Poruka
1
Dobar dan, imt 577 kuplung ne radi, radi samo drugi stupanj sta bi mogao biti problem? Kuplung dok se stisne skroz je mekan koda upce vise lamela ne odvaja, sve je radilo i samo prestalo najedamput nisu se culi nikakvi zvukovi ni nista.
Verovatno je otišlo "srce" velike lamele...
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Bok.Tražim po forumu ali nemogu naći.Dali se može na motor s44 Tam s linijskim pumpom stavit od 577 rotaciona?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
To ti se je najbolje posavjetovat sa bošistima..
Al direkt iz kamionskog motora na traktorski i obrnuto ne može jer nije isto podešena, jedna je za visoke okretaje kakvi i jesu na kamionu, a druga za niske okretaje kakvi su na traktoru. Jer i sam znaš da traktori nejdu preko 2200 okretaja, a TAM se vrti i preko 3000 ak se ne varam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Nije toliko do maksimalne brzine, već na kamionu nema regulacije snage (regulator ne drži brzinu vrtnje, pa se ona mijenja s teretom, jer se na vozilima regulira pritiskom na papučicu plina).
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
znaći paše.Jel par lokalnih mi je reklo da je razlika u kamionskim i traktorskim motorima i da nepaše.Pumpa će se podesit samo me zanimalno dal se može stavit gore
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Nije toliko do maksimalne brzine, već na kamionu nema regulacije snage (regulator ne drži brzinu vrtnje, pa se ona mijenja s teretom, jer se na vozilima regulira pritiskom na papučicu plina).
E sad te moram zajebavati. Gdje na motoru naftašu imaš plin, pa stiskaš papučicu plina? Daj gas i vozi, ili još bolje kak je negda znala reči naša pokojna susjeda "Vinko, daj sas gas" 😜. Ja tebe plinaša v dizelu opče ne razmem 🤓🤣🥳👋👋👋👋
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
znaći paše.Jel par lokalnih mi je reklo da je razlika u kamionskim i traktorskim motorima i da nepaše.Pumpa će se podesit samo me zanimalno dal se može stavit gore
Blok valjda paše. A korito motora, zvono...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ako sam ja dobro shvatil pitanje je dali se može na V motor sa klipnom pumpom ugraditi roto pumpa sa T motora.
Može, karter i ostale kerefeke nemaju sa tim veze. Binije je razmisliti o pogonskom zupčaniku..... okretaji i režim rada regulatora se doma mogu prekopčati.

Nije toliko do maksimalne brzine, već na kamionu nema regulacije snage (regulator ne drži brzinu vrtnje, pa se ona mijenja s teretom, jer se na vozilima regulira pritiskom na papučicu plina).
A kaj onda drži okretaje na toj drugoj (ako ne drži regulator) da ne ode u iberturažu, gas sajla?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Izmjeri vanjski razmak sa ovim 18.4 - 30 pa si usporedi, ak se ne varam 16.9 guma bi trebala biti 5 - 5.5cm uža od 18.4.
Kod mene 567 sa 16.9 - 28 ide u redove, mislim da mu vanjska mjera iznosi oko 195cm.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zracna instalacija imt 577 spojim prikolicu a ona slabo koci. Cilindar radi na prikolici zracni reagira ali nema dovoljnu silu kocenja.Rastavio sam na pedali onaj ventil ili sta vec je da li da probam tamo zamjenit gumice one o ringove?I jos nesto kada stisnem kocnicu pusta mi zrak odma na pedali ne kada pedalu odpustim neznam da li je to normalno mozda ta pedala neradi kako treba pa tu gubim zrak?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1. Jedno crijevo do prikolice?
2 Ako da pod 1 kad stisneš pedalu do kraka da li na spojki za prikolicu ima "zraka"?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Jel ispravan onaj dvostruki manometar?
Ako je, kad priključiš prikolicu, poraste li ona druga kazaljka do prve (Jel isti tlak u spremniku na traktoru i tlačnom vodu, odnosno spremniku na prikolici)?
Ako je i to, u kojem položaju je ručica na rasporednom ventilu na prikolici (prazan - 1/2 - pun)?

Kad stisneš pedalu, kazaljka mora pasti na nulu (nema tlaka u zračnom vodu i rasporedni ventil preusjerava zrak iz posude na prikolici u kočni cilindar).
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Zracna instalacija imt 577 spojim prikolicu a ona slabo koci. Cilindar radi na prikolici zracni reagira ali nema dovoljnu silu kocenja.Rastavio sam na pedali onaj ventil ili sta vec je da li da probam tamo zamjenit gumice one o ringove?I jos nesto kada stisnem kocnicu pusta mi zrak odma na pedali ne kada pedalu odpustim neznam da li je to normalno mozda ta pedala neradi kako treba pa tu gubim zrak?
Za dovoljnu silu kočenja - da li pakne nisu možda masne, ili "ostakljene" ?

Ajde da prvo demistificiramo - "koji je točno princip rada takve kočione pedale"... Onda, iza toga, se idemo upustiti u defektažu...

Zašto?
Zato jer je i moj susjed bio uvjeren da je "sam tak" složiti kočnice, "pa se zabio na probnoj vožnji" u ogradu drugog nam susjeda, zavrtio se oko popravljanog kotača, iza toga ja sam ga odvezao svojim autom, bio je u nesvjesti, na hitnu, zadržali su ga u bolnici, taj auto mu je završio na otpadu, a susjedova ograda je i dan danas razbijena.
OK, ti pitaš za kočnice traktora, kužim ja tebe, ali skuži da je i jedan moj prijatelj iz djetinstva, odgulio čorku, radi nesreče s traktorom bez kočnica( s neispravnim kočnicama), ponesrečio je jednu gospođu u prometu...

Pouka, nemojmo preko foruma "olako" popravljati naše kočnice; neka si ipak radije lokalni "majstori mehaničari, koji dokazano znaju" ipak nešto zarade...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Koji si ti lik ? Neka cudna biljka... slozeno bilo je do ventila na prikolici ili ti one mebrane nije bila razradena i nije putovala bio je problem na prikolici....
A sta se tice kocenja sigurnosti nissm kupio prikolicu pa traktor koji im
a zracnu instalaciju bezveze vec zato da budem siguran....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Pa, ja sam ti lik, s malo više životnog i stručnog iskustva, nego ti to sebi možeš osmisliti i zamisliti.

Lako za to dok je smetnja banalne prirode i uzroka, ali dok ti život malo zakoplicira i zgadi problem, onda i ti budeš drukčije pjevao.

Samo da te "za kraj" naše diskusije pitam: da li možeš sebe zamisliti u traktoru "na krovu" (makar vidim da krov nemaš na avataru), dok te potjerala jednoosovinka prikolica, s gitrama (ako znaš što je to, ako neznaš, to je naš naziv za nastavke na stranice) puna drva, na jednoj ozbiljnoj uzbrdici, pa je traktor zdrobljen, svi kotači u zraku, ti imaš polomljena rebra i svašta nešto. To je između ostalih životnih veselja doživio moj pokojni tast, isto je s "nadobudnim prijateljima" sredio zračne kočnice i svašta još nešto... Nije me slušao što sam im govorio, a poslije sam opet ja bio dobar, no nije bitno...

Ja sam lik koji želi da novi i naivni ne ponavljaju tuđe gluposti i dovode time u novu pogibelj, ni sebe, ni druge, ni svoju imovinu. Ti si još jako nov i jako naivan za takvu problematiku života, a život ne budeš naučio preko foruma i yubito filmeka.

Samo se ti malo spusti na zemlju i nemoj se previše praviti pametan. Budi i pristojan, onako za dojam...

Tvoje kočnice su bitnije od motora i tvojih naivnih nebuloza, kako za tebe, tako i za druge s kojima sudjeluješ u životu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh