• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Pozdrav,
Nabavio sam IMT 585, koji je valjda gotovo isti kao 577.
Pitanje je što stavljate u mjenjače?
Neki kažu Hipenol drugi transhidrol.
Imam veći traktor i u mjenjač ide isključivo transhidrol.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,917
Mislim da nema veze ime ulja, glavno da ga ima, po mogućnosti nazivne gradacije, ono 46, 80, 90....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,370
Imaš dvije opcije. Standardna opcija podiže negdje oko 1.5 tonu, dok ako imaš opciju sa vanjskim podiznim cilindrima onda podiže 2.5 tone ;)
 

LIKA MM

Član
Tu od
29 Lip 2023
Poruka
46
Pozdrav ljudi ...trebam pomoć...dali netko ima na prodaju motor za traktor IMT 577...
 

LIKA MM

Član
Tu od
29 Lip 2023
Poruka
46
Umro....kupljen traktor prije 10 dana ...sve uredu bilo ...palio na pola ključa...i danas zakačili roto kosu ...i valjda kako je došlo do težine...na treće paljenje ...počeo bacati ulje na auspuh i svuda ...i kraj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
I kaj ti ta jedna kupovina mačka u vreči nije bila dovoljna škola?
Uredi ovog kaj imaš i znal buš kaj imaš kaj se motora tiče.
Jedino ako se misliš traktora riješiti
 

LIKA MM

Član
Tu od
29 Lip 2023
Poruka
46
Imaš pravo ...s obzirom da sada već dosta kasnimo sa svime ...ima još jedna opcija ...kakve su šanse da 533 nosi rotoru kosu od cc 400 kg ...jel bi moglo
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dečki pozdrav,
Na 585 koji je isti kao stara tipa 577 se kardan jako teško plai i kuplung je gadno tvrd.
Da li se kome dogodilo nešto slično.
Uzeo sam ga nedavno i prepolovili ga da vidimo da li treba mijenjati korpu, ali ona je dobra, zamašnjak i lamela isto.
Da li ima netko ideju ili imao sličan problem?
Ja ne znam da li je možda neki dio korpe problem, ovo mi je prvi IMT.

Pozdrav
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ne znam, izgleda da će morati ponovo na pola, možda je kardanska lamela spigana.
To se obično desi kad ljudi sami rade.
Jedino ako je onda se za taj stari tip ne može dobiti nova, a to znači da treba novi tip korpe, a onda i zamašnjak novog tipa, jer nova korpa ne ide na stari tip zamašnjaka...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
To se obično desi kad ljudi sami rade
A kaj misliš da tam negde drugde neko drugi osim ljudi to u hrpu meče?
Nije mi jasno, vi ste ga kalali na pola, ništ niste našli i nazad ste ga sastavili. Zakaj niste barem lamelu provjerili pošto sumnjate da je savinuta
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Mehaničar ga je rastavio i vidio da vučna lamela ima riseve pa ju je potokario, misilo je da ona ne otkapča u potpunosti, kardansku nije ni gledao.
Kasnije kad sam išao raditi sam vidio da nema nikakve razlike u odnosu na prije, tako da je vjerojatno kardanska lamla problem.
Sad mi je jasno da treba cijelu korpu izvaditi van sve rastavti, vidjeti i da li ima riseva na zamašnjaku sve lijepo srediti i vratiti unutra.
Ovi neki brzopotezni servisi uvijek ispadnu dupli posao, al ajde žurilo se pa nije i čudo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh