• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 756.25 - Kverneland

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle, smatram da imam vrlo rijedak plug kojeg je IMT tvornica pravila s Kverneland plužnim tijelima, pa otvaram novu temu da vidim dali isti takav postoji možda još kod nekog, pa idemo redom.
Pločica!
slika1831.jpg


Uspio sam doći do original naljepnice na plugu koja je doslovno uništena, al još se jasno vidi što piše.
slika1807.jpg

slika1808.jpg

slika1795.jpg


Da se radi o Kverneland dijelovima na plugu dokazuje žig i broj otisnut na dasci i produžetku daske.
Prva daska
slika1779.jpg

Produžetak
slika1780.jpg

Druga daska
slika1782.jpg

slika1783.jpg


I evo ga cjeli plug.
slika1832.jpg

slika1784.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trenutno su gore lemeši od IMT 755/756 pluga, koji također pašu gore pošto ima više kombinacija rupa za više vrsta lemeša.
slika1813.jpg

slika1818.jpg


Što se tiće deflektora, oni su postavljeni na svoje nosače, a kupljeni kod kovača, tak da to niej original, neznam kak u originalu izgleda, al rupe na dasci su bušene original na koje ide nosač s deflektorom.
slika1793.jpg

Uglavnom, htio sam preselit deflektore na obične IMT daske, al nepaše, rupe su različite, onda su valjda nosači original za Kverneland daske.

I plazovi, na njima ne vidim žig, al predpostavljam da je s unutarnje strane plaza, kad ih budem skidao, budem slikao ak žig postoji, a izgledaju ovako.
slika1825.jpg

slika1827.jpg
 
B

Bobo

Guest
Kolega, svaka ti cast. Zbilja, taj je plug zbilja rijedak i cim sam vidio oznaku .25 znao sam da se radi o kverneland glavama na plugu.

naime, tek nedavno sam saznao na srpskom forumu da je postojala i serija plugova 757.25 i 757.35 na kojima su dolazile kverneland glave i zi 14" plugovi u vojvodini i nisu tako rijetki, da ih se pronaci jos po neki, ali prvi puta vidim 12" plug.

E, sad, je li to stariji tip pluga nego 754 ili nije, nemam pojma, ali i oznake na daskama govore da se radi o kvernelandu a sam izgled plazova dokazuje to isto.


Pitaj u Gudovcu na PLAMEN standu da li mogu i koliko bi kostalo da ti naprave dasku po uzorku i to je to, das im jednu staru dasku, i dobijes dvije nove i to je to. Recimo da nazoves nekoga iz SE-KRE jer s njima suradjuju i da ti to dogovore i da im u gudovcu das dasku a oni ti posalju u SE-KRU pri iducoj posiljci i to je to.

Inace kako vec napisah na drugojo temi, imas kod njih i lemese i plazove, kao i prsa za daske vec u proizvodnji pa je moguce da imaju i daske ali samo po narudzbi, jer su rijetke. Dasku za 14" imaju u ponudi kvernelandovu tako da je sve moguce.

Rupe za lemese mi se cini da nisu original, nego ih je netko mozda i busio da prilagodi plug IMT lemesu, ali to ti nije nikakva briga, tebi to jos bolje pase, jer imas veci izbor ;)


Sve u svemu, cestitam na plugu ;) Sad sam ljubomoran. ja takvo sto trazim vec neko vrijeme a ti ni ne znas sto tocno imas u dvoristu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, svaka ti cast. Zbilja, taj je plug zbilja rijedak i cim sam vidio oznaku .25 znao sam da se radi o kverneland glavama na plugu.

naime, tek nedavno sam saznao na srpskom forumu da je postojala i serija plugova 757.25 i 757.35 na kojima su dolazile kverneland glave i zi 14" plugovi u vojvodini i nisu tako rijetki, da ih se pronaci jos po neki, ali prvi puta vidim 12" plug.

E, sad, je li to stariji tip pluga nego 754 ili nije, nemam pojma, ali i oznake na daskama govore da se radi o kvernelandu a sam izgled plazova dokazuje to isto.


Pitaj u Gudovcu na PLAMEN standu da li mogu i koliko bi kostalo da ti naprave dasku po uzorku i to je to, das im jednu staru dasku, i dobijes dvije nove i to je to. Recimo da nazoves nekoga iz SE-KRE jer s njima suradjuju i da ti to dogovore i da im u gudovcu das dasku a oni ti posalju u SE-KRU pri iducoj posiljci i to je to.

Inace kako vec napisah na drugojo temi, imas kod njih i lemese i plazove, kao i prsa za daske vec u proizvodnji pa je moguce da imaju i daske ali samo po narudzbi, jer su rijetke. Dasku za 14" imaju u ponudi kvernelandovu tako da je sve moguce.

Rupe za lemese mi se cini da nisu original, nego ih je netko mozda i busio da prilagodi plug IMT lemesu, ali to ti nije nikakva briga, tebi to jos bolje pase, jer imas veci izbor ;)


Sve u svemu, cestitam na plugu ;) Sad sam ljubomoran. ja takvo sto trazim vec neko vrijeme a ti ni ne znas sto tocno imas u dvoristu...

A hvala kolega :) :)
Budem se ja raspitao u vezi tih svih djelova, a budem se raspitao i za original kvarneland djelove pa da vidim razliku.
Neznam koje je godište, al vrlo lako moguće tamo oko 1980. g.

Eto, ja stvarno do sad nisam znal kaj je to točno sve skupa, mislili smo na vogela, al ispal je Kverneland :)
I kolega, nemoj da budeš ljubomoran, dok stavim kuku na auto dovezem ti ga pa ori cjelu jesen s njime ak očeš :)
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
daa po ovoj slici se vidi da raonici nisu od njega... ja sam imao takav plug i preprodo ga.. a ima i susjed sve paše sa kvederlanda samo glava neizgleda identično ali trebala bi pasati na rupe jel razmak je 110 mm rupa od rupe . i jedina čudna stvar koju sam vidio na plugu koji sam imao je to da mu je ručka sa kontra strane....
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
e takav sam ja imao ručka je bila s desne strane kao i ta.... i nosači crtala su bili identični..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
IMT 754 ima i moj susjed:


Uploaded with ImageShack.us


Več sam par puta mjerio zahvat i on iznosi 20cm,akj ispada 8cola..
A koliko sam shvatio takav plug ne postoji od 8cola u izvedbi IMT,pa mi opet čudno:scratch

Ovo je isto nekaj kopija Kvernelanda..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
I koja je sad razlika izmedu tog 756.25 i mojeg 610.06 samo moj je raden u becaju.Vidim da si razlicite daske izmedu ova dva pluga rama je potpuno ista i kolio je cola sad nakraju taj plug 12".Znaci jedina je razlika sta su daske ili glave od drugog proizvodaca ili se varam?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,110
na mom plugu na daskama i produžetcima ima kvernelandov znak i broj a na pločici piše imt 754 20
 
B

Bobo

Guest
Marko, vidis gdje se kosi dio rame pluga spaja na nosac zadnje brazde? E pogledaj to sad na IMT plugu bilo kojem i vidjet ces razliku. takvu ramu imaju 10" plugovi s kverneland glavama.

Matija 754.20 bi po mom trebao biti 12" ali opet ne zam koju rau imas...


Sanana, Ja takav plug trazim iskljucivo i samo iskljucivo za potrebe natjecanja u oranju, zasto, zato jer ima klizne nosace za crtala, jer ima mjesta za pretpluznjake koje takodjer imam kvernelandove. Daska mu je taman fino uvrnuta i to je za natjecanje dusu dalo uz minimalne prepravke.


Ljudi iz mog sela kupili traktor s komplet prikljuccima kad je neki covjek umro i izmedju ostalog 754.20 12".

I ja pitam da mi prodaju plug

"a sta cemo onda mi, s cim ce drugi traktor nas orati?"

Reko, dat cu vam ja moj plug, kad vec ne mozete naci lemese za taj vas

"A ne znam, ovaj nije ni pravo potrosen, vidis da su daske debele jos ko nove..."

Ajmo ovak, dam vam moj plug s novim lemesima, novim prsima na daskama, i jos vam nadoplatim koliko treba za ovaj vas.

"Cim ti dajes svoj plug i jos nudis nadoplatu, ovo je nesto dobro i mi to necemo prodavat, nacemo lemese negdje"


Nasli lemese i poceli orati i pocela kruziti prica da sam ih htio prevariti da sam ja ovakav onakav. kasnije cujem da je covjek iz sela koji im je pomogao seliti te prikljucke do kuce, vidio plug i odmah s kes lovom dosao kod njih po plug, ali su mu rekli da sam ja vec pitao i da nije za prodaju...

Moram se ici tamo dodvoriti da mi ga posude za natjecanje ako se ne snadjem ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I koja je sad razlika izmedu tog 756.25 i mojeg 610.06 samo moj je raden u becaju.Vidim da si razlicite daske izmedu ova dva pluga rama je potpuno ista i kolio je cola sad nakraju taj plug 12".Znaci jedina je razlika sta su daske ili glave od drugog proizvodaca ili se varam?

Moj je 12", a 610.06 neznam, nisam nikad vidio plug s tom oznakom, daj sliku!, pa neču ni tvrditi dal su rame identične il ne.
Na mojem su daske i glave Kverneland-ove, što je bitno u ovoj cjeloj priči, a kako tek lijepo ore to je još bitnije.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Moj je 12", a 610.06 neznam, nisam nikad vidio plug s tom oznakom, daj sliku!, pa neču ni tvrditi dal su rame identične il ne.
Na mojem su daske i glave Kverneland-ove, što je bitno u ovoj cjeloj priči, a kako tek lijepo ore to je još bitnije.



Uploaded with ImageShack.us

Isti plug kao i 756 samo sta je raden u Novom Becaju a ne u Beogradu Petar ima ovakav plug ili je imao... ovo je isto 12"
 
B

Bobo

Guest
koliko me pamcenje sluzi 610.04 je 2x10" a 610.07 je 2x12"

610.08 nisam nikad cuo da postoji.

imas jos 610.14, sto je 14"
 
Na vrh