• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 756.25 - Kverneland

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Marko, da pozornije pratis poljoinfo, znao bi da je ovaj gore plug sastavljan iz vise komada. Daske, tj kompletne glave su prebacene s IMT 757.35 pluga i stavljene su na IMT 757.30 ramu, jer je ova novija rama jaca, a da su obicne glave stavljene na onu slabiju ramu i da je taj trobraznjak prodan dalje.

Vidi se da su gore i Vogel deflektori, koji nikako nisu original na kverneland pluznim tjelima..

Sad če još ispast da plug nema na sebi ništa od Kvernelanda:rolleyes:

Ramu nisam spominjao čija je,rekao sam FOP plug,na plugu stoji naljepnica FOP,a to što je prednji ram drugačiji od zadnjeg kao da je to bitno..
Deflektori,kud si našao to....
 
B

Bobo

Guest
Hehehe, nasmijavas me...

Pa zato ti i skrecem paznju na to sto pises... Rama je FOP ali to nisu njene original daske. Taj plug je imao obicne daske Kakve su se inace isporucivale na tim plugovima. Bubu nasao trobraznjaka s oznakom 757.35 koji je tvornicki dolazio s kverneland glavama. i sta je napravio. uzeo je svoju jacu ramu (FOP) i na nju stavio ta dvije glave sa slike a trecu ostavio po strani za svaki slucaj. Sastavio s normalnim glavama na onu slabiju ramu (IMT 757.35) i prodao taj trobraznjak.

Dokupio je trecu brazdu (greda, upora, nosac brazde i te kerefeke i kad je kupio claasa, sastavio je i trecu brazdu na taj plug. Pokusaoje vuci i sa sedmicom DV, ali bilo je pre tvrdo, pa je moralo ici 5. sporom...



Dakle, Bubu ima FOP ramu od trobraznjaka s kverneland glavama od IMT 757.35 i Hudjik deflektore s nosacima koji su kopirani VOGEL deflektori.

Plug je fantazija a ti pricaj sto god hoces :butthead::supz:
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Marko, da pozornije pratis poljoinfo, znao bi da je ovaj gore plug sastavljan iz vise komada. Daske, tj kompletne glave su prebacene s IMT 757.35 pluga i stavljene su na IMT 757.30 ramu, jer je ova novija rama jaca, a da su obicne glave stavljene na onu slabiju ramu i da je taj trobraznjak prodan dalje.

Vidi se da su gore i Vogel deflektori, koji nikako nisu original na kverneland pluznim tjelima.


Matija: Upravo tako, ME/MZ plugovi su imali okruglu ramu i moguce jos poneki stariji plug. Isto tako gledaj i starije Overum modele, jer je to isti bog ko i kverneland, sestrinske firme. Iste rame imaju, ista pluzna tjela, sve isto, samo overum ima drugacija crtala, pretpluzjake, sistem protiv kamenja, drugaciji plazovi i tako to u biti sitnice...

da, ti skandinavski plugovi su neuništivi skroz...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki, postajete smješni ;) :D :D
Glave vjerojatno pašu u rupu s svakog IMT-ovog pluga s oznakom .25/.35 (Kverneland) na FOP ramu koja je jača od IMT-ove. pa si čovjek prešarafi kak mu paše, a slažem se s bobom kad sam ja isto to sve pročital na Poljoinfo .)
 
B

Bobo

Guest
Malo da "podignem" ovu temu...

Danas sam se ponovio u IMT plug s Kverneland glavama. Da li je 756.25 ili je 754 nemam pojma, bio je mrak nisam mogao procitati sto pise na plocici... Slike uskoro istovario sam ga kod kolege pa dok odem po njega malo cete se strpiti.

Sve u svemu plug je u stanju NOV ali doslovce... Daske koliko su debele gore toliko su debele i dolje. Plug je jako dugo stajao i hrdja je pocela malo praviti rusvaja ali nije nista strasno.

Kad sam covjeku objasnio sto znaci Kverneland ucinulo mi se da nije znao sto prodaje pogotovo kad sam mu rekao da ce plugu primarna namjena biti natjecanje u oranju a oranje u ratarstvu u manjoj mjeri...

Eto, toliko da vas obavjestim.

Ovi koji prate njuskalo su vidjeli plug, a za one koji nisu nadam se da ce se link moci otvoriti:

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-imt-12-niski-klirens-2-brazde-oglas-4333407
 
B

Bobo

Guest
Ako racunas da je trobraznjak slagan od tri komada onda je ovo sedmi...

Moj stari 755.20 (2x10") je u procesu prodaje a po ovog sam otisao da mi ne utekne...

Takodjer dogovaram prodaju i jednog jednobraznjaka. Otici ce i jedan i drugi cim ljudima sjedne druga tura poticaja ili poslije zetve kad dobiju pare za zito...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bobo, ovaj što si sad kupio, na oko ovak potpuno isti ko moj :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa bilo bi ljepo ako netko čita ove postove da Bobi naprave jedan novi plug u IMTu i da ga poklone kao sponzori,sretno sa oranjem sa novim strojem:partyman::partyman::partyman:
 
B

Bobo

Guest
Sanana: na mom plugu je plocica jako jako necitljiva iako nije zafarbana... Da ne znam sto treba pisati, ne bih nikad odgonetnuo da pise 754.20...

Dakle, imamo razlicite plugove ;)

Covjece, nema nikakve ledine u selu gdje mogu isprobati plug, pa to je strasno...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
bobo taj plug je isti kao moj samo što je moj malo hrđav,dođi kod mene probati plug ima neobrađene zemlje dosta
 
B

Bobo

Guest
Ceprkajuc po internetu naisao sam na podatak da se daska pod serijskim brojem 063261 kakve imamo u kvernelandovim oznakama oznacava kao "No. 1" (broj 1)... Koristi se na ramama zahvata od 12" do 16". Godina proizvodnje izmedju 1975 - 1982.g.

Danas su na kverneland plugovima najzastupljenije No.8, No.9 i No. 28 daske.
 
B

Bobo

Guest
Nema problema... Ovih dana cu ici isprobavati plug pa cu i ovo odraditi. Kod mene su ganc novi, nisu zaorali ni centimetra. Proizvod nekog kovaca iz pitomace ne znam o kome se radi i ima lemese za 754 u ponudi i kako mi je receno da salje i postom.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
jel imaš broj od tog kovača? Kod mene na plugu su lemeši od 755/6 i mekani su a obišao sam sve trgovine i nigdje nemaju lemeše za 754
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
jel imaš broj od tog kovača? Kod mene na plugu su lemeši od 755/6 i mekani su a obišao sam sve trgovine i nigdje nemaju lemeše za 754

Ako se radi o ovome ,taj majstor Dragutin je iz Velike Črešnjevice,proizvodi lemeše,daske i ostale rez.djelove za plugove.Tel/Fax 033/714-112,mob 098/478-151, 098/ 619-689
Mom puncu je radio daske za leoparda i kaže da je zadovoljan
 
B

Bobo

Guest
Ajooj pa na njega sam totalno zaboravio...

Pa da... Lovrenčec.

Imam negdje i njegovu vizitku, kupovao sam od njega puno toga...
 
B

Bobo

Guest
Eto... Znaci, ja ne moram nista ocrtavati?

Kod mene su njegovi lemesi godinama orali na plugovima i ja sam bio zadovoljan. PLAMEN roba mi se pokazala takodjer dosta dobra, ali to sam kupovao u BiH, kod nas nema za naci...
 

Najnoviji postovi

Na vrh