• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 756.25 - Kverneland

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Hvala na dobrim željama. I ja jedva čekam da ga isprobam :) Nažalost plug nema deflektore na sebi, kao ni nosače za njih. Ako netko ima ovakvu Kvernelandovu plužnu dasku s nosačem deflektora, molio bih neku skicu ili sliku pa da iskopiram i prišarafim. :(happy):
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Je li važno za rad s plugom na kojoj je strani spuštena osovina za prikopčavanje traktora? Ovaj moj IMT 754 ima spuštenu osovinu s lijeve strane.:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Dobro je i tak, jer na lijevoj strani ide prema gore.
Netko je to tak okrenul jer je oral visokim traktorom kojemu poluge nisu išle dovoljno nisko.
Jedini je problem kaj je mjesto priključka treće točke prenisko, tak da ti savjetujem da ove vertikalne flahove produžiš za cca 100mm, tak da iznad postojeće rupe izbušiš još dva reda rupa na 2x50mm (tak sam ja napravio na našem OLT-u).
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Jedini je problem kaj je mjesto priključka treće točke prenisko, tak da ti savjetujem da ove vertikalne flahove produžiš za cca 100mm, tak da iznad postojeće rupe izbušiš još dva reda rupa na 2x50mm (tak sam ja napravio na našem OLT-u).

Podizanjem visine kopčanja treće točke dobio na boljoj osjetljivosti regulacije dubine oranja ili nešto drugo...? :icon_scratch:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Našao sam nešto o tome u knjizi "Mašine za seoski posed" izdane davnih godina. Je li to ima smisla kaj pišu?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    32.1 KB · Pregleda: 132

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ima li netko ideju kako napraviti nosače pera/deflektora za ovu Kverneland dasku? Navodno ne pašu nosači od IMt-a, za ostale ne znam je li bi se dalo od nečega pripasati. Razmak rupa je cca. 13 cm na daski
 

Prilozi

  • pero_pluga.jpg
    pero_pluga.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 132

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Iznenađujuce lijepo za jedan imt, moji nikad tako nisu čisto zaoravali.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Koja je razlika izmedu obicnog imt pluga i s kverneland glavama u kojim dijelovima??
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Za početak ram od IMT 755 i IMT 754 se razlikuje po polozaju i broju vidljivih srafova.
Ovo je imt 755 i po srafovima se vidi da su dva prednja srafa udaljeni jedan od drugog dok pozadi stoje tri srafa.
Rupe na raoniku se ne podudaraju kao kod imt 755, jedna rupa na raoniku je niža od ostale dve. Takodje, grudi daske su izmenjive, pa se na taj način može zamijeniti dio koji je najviše izložen trenju i trošenju prilikom oranja. Može se prepoznati i po Kvernelandovom žigu na zadnjem dijelu daske 063261.
 

Prilozi

  • 754.jpg
    754.jpg
    25.8 KB · Pregleda: 134
  • 755.jpg
    755.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 130

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tajo hvala na odgovoru izgleda da sam se i ja docepo imt pluga s kverneland glavama jer na lemesu od spice prvi saraf je nizi moze se mijenjat prednji dio daske i cini mi se da sarafi na rami su kak si reko nisu svi jednako udaljeni jedan od drugog stavim slike cim ulovim vremena!!
Ovaj plug sam dobio u zamijeni mijenjo svog olt alkara za njega samo sta je ovaj imt jos prosiren na 14" i povisen sad s potrosenim lemesima je od spice do grede preko 75cm!!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ako ima ovakav žig na zadnjoj strani plužne daske, onda je original Kverneland. Navodno je ta njihova daska (tako kažu iskusni majstori kovači) dvoslojna i teže se vari od IMTeove. Ima i drugačiju geometriju od IMTeove te bolje slaže brazdu.
 

Prilozi

  • DSC02267.jpg
    DSC02267.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 95

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo par slika pluga sta sam uzeo sad je jos sav jadan al kroz zimu cemo ga sredit!!




 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Zanimljivo riješenje kako je drugo plužno tijelo zamaknuto u lijevo, upravo to fali IMT-u da drugu brazdu lijepo okrene a ne samo nasloni na prvu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
To je radi većeg zahvara brazde na užoj rami, i nije baš neka sreća. Em radi uvijanja luka, em radi nakuplljanja iznad brazde.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
@bučo probaj ga odmah i vidi kako slaže brazdu. Mislim da ne bi trebalo zbog tog bit nekih problema, još stavit deflektore i to bi trebalo dobro radit.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh