• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 756.25 - Kverneland

M

mikonos

Guest
756.25 kverneland

Ne znam da li je pravo mjesto za ovo, ali ne pronalazim na vašem sajtu oglase. Imam ovakav plug koji nije puno radio niti je igdje krivljen. Ima i ove oznake o kojima ste govorili. Raonici i plazovi su urađeni kod kovača. U mome kraju nema ovakvih plugova. Pokojni ga je stari kupio novoga 1982. Pošto bih ga htio prodati interesira me koliko vrijedi. Ja sam u vašem susjedstvu, u Vojvodini - 10 km od graničnog prijelaza Erdut. Šaljem vam i slike za pogledati. Unaprijed hvala.

SSA42817.jpg

SSA42821.jpg

SSA42824.jpg

SSA42820.jpg
 
M

mikonos

Guest
plug 756.25

Prodao ga danas za 240 eur. Toliko kod nas idu, od 200-300. Pozdrav.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal ima kakve razlike u obliku lemeša na IMT plugu s Kverneland glavama u odnosu na lemeš od običnog 756 pluga??

Ja imam na mom 756.25 sa obične imt lemeše, a moram ih mjenjati pa me zanima kak točno izgleda original Kverneland lemeš 12" kakav ide i na 754 plug??
Kod mene nema takvih plugova pa ni sam neznam gdje tražiti original lemeš za taj plug.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
Ja sam imao na svome plugu lemeše s običnog 756 i loše mi je ulazio u zemlju pa sam kupio orginal lemeše od dragutina lovrenčenca iz velike črešnjevice koji su veći i imaju vaći špic i prezadovoljan sam njima,oru dvije sutone i nisu se puno potrošili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko si ih platio, nije mi daleko da skočim do njega i kupim?



I imam jedan problem.
Da bi poravnao brazde moram prednju podići za nekih 4 prsta gore od zemlje, pa mi plug jako visi straga i vozi se na peti, pa teško ulazi u zemlju, pogotovo kad je tvrdo neće u zemlju i neće....
A ako skratim polugu onda mi je prva brazda dublja i to nije više to.
Plug nije pomotan, niti je bilo kaj drugo neispravno na njemu, sve tvornički, jedino kaj nema original lemeše.
Kaj napraviti??
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
lemeše sam platio 250 kn i prezadovoljan sam njima,oru već drugu sezonu,i ja sam imao problema s ulaskom u zemlju kada su bili lemeši od 755-6
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Koliko si ih platio, nije mi daleko da skočim do njega i kupim?



I imam jedan problem.
Da bi poravnao brazde moram prednju podići za nekih 4 prsta gore od zemlje, pa mi plug jako visi straga i vozi se na peti, pa teško ulazi u zemlju, pogotovo kad je tvrdo neće u zemlju i neće....
A ako skratim polugu onda mi je prva brazda dublja i to nije više to.
Plug nije pomotan, niti je bilo kaj drugo neispravno na njemu, sve tvornički, jedino kaj nema original lemeše.
Kaj napraviti??

Mislim da je do lemeša. To se i meni na mom imt - u zna događat gdje je tvrdo pogotovo recimo sada kad malo se smrzne odnosno kora uhvati. Ja imam lemeše samooštrive od plamena srbobran. Mislim da su oni sa izmjenjivom špicom puno bolji. Ja svejedno skratim polugu ali raširim brazdu na onoj polugi od pluga koja ide napred natrag pa mi onda izgleda donekle. Tu su ti lemeši jedini problem. moji kad su bili novi super su ulazili u zemlju. ali sad nakon čak 60 uzoranih rali ( jutara ) više to nije to.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
šanana evo slike lemeša koje sam kupio od lovrečenca i usperedba običnog imt lemeša od 755-6 i kverneland lemeša,kada sam mjenjao plug prema riječima bivšeg vlasnika s kojim sam mjenjao plug ja njemu dao 756 a on meni 754 i rekao je da mu je traktor gazio brazdu kada je orao a ima imt 567 ali ja mislim da su razlog prodaje lemeši jer kada sam ga išao probat plug nije htjeo u zemlju








image upload with preview
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e to majstore!
Još samo da mi je slika kad plug stoji otkopčan na betonskoj podlozi da vidim koliko su mu plazovi u zraku od betona?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
po mojoj procjeni oko 2 cm jer nemam betonske podloge u dvorišti a plug kada ostavljam onda pod lemeše podbacim komad daske i vidi se da su plazovi u zraku
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal kompletne ili sa izmjenjivim prsima?? (onaj trokut napred što se mjenja)
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
to sam vidio u katalogu pod kvernelandovim djelovima a najvjerojatnije da ima izmjenjivo čelo,mene zanima jel na tu dasku pašu deflektori sa kojeg drugog pluga
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Deflektori pašu od standard imt-a, ali je nosač deflektora drugačiji za Kverneland dasku.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Stigla prinova u garažu. Uskoro ide i u polje ;)
 

Prilozi

  • DSC02266.jpg
    DSC02266.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 183
  • DSC02267.jpg
    DSC02267.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 150
  • DSC02271.jpg
    DSC02271.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 167
  • DSC02274.jpg
    DSC02274.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 158

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Čestitam ! Naravno uz želje da te dobro i dugo služi ! Evo ti jedna snimka kak radi taj plug. Ak ga ovak dobro naštelaš da se šečeš uz traktor i snimaš, pošalji nam snimku da te opet nahvalimo :icon_thumright:
https://www.youtube.com/watch?v=u4zDSYQpzAw
 

Najnoviji postovi

Na vrh