• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Pa nemože baš sve švasaparatom mislil sem na ručku dodati nekakav utvrđivač i na ventilu zabušiti (kak jluk kod Dadića) tri rupe ali ne stignem a sad več nije bitno .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A onda si mogel na brzaka (bar tebi nije problem nabrzaka) nekak s drvenom cvikom pod cvikati pa bi tak i ostalo dok nebi drvo strulo :icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kak ti dosadno pa da znaš sa pilom za željezo sam zapilil kućište i sa tom crtom poravnam ručicu i to je onda dobar položaj :icon_thumright:. Drvene cvike (kloce) imaju namjenu određivanje dubine hidraulika (mehanički granični prekidači i draft senzori u jednome ) a i ekološki se mogu zbrinuti :icon_super:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Navodno su bolji bukalovi(moj je Bukal) do sad radi bez greške jedina zamjerka kaj nema zabravljivanja položaja ručice (ima tri položaja) več sem zakirnal da znam da je ručica u točnom položaju . Prvi položaj izlaz njega ne koristim , drugi položaj radi hidraulika traktora , treči položaj izlaz koristim za kipere , prednjii utovarivaš i omotač bala ako nije ručica u točnom položaju omotač radi ali polako i diže poluge . Omotač koristim tako da kad netreba hidraulku spustim ručicu (kuglicu) pa onda ne vrti ulje kad treba ručicu dignem . Ako stalno vrti ulje hoče se zapjeniti .

Naručio nadam se da vrijedi baš me briga za 200 kn da mi odmah prdne meni treba za kombajn za krumpir.
A baš mi paše da hidrulik bude dolje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
samo da kažem jadan onaj tko skuplja ove savjete i primjenjuje na svojem imt.-ju ...nedaj Bog da se nekom kaj ne dogodi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zakaj jadan ako imaš IMT onda se moraš njemu prilagoditi i po njegovom odraditi posel bitno da se posel odradi a kaj imamo sa tim klimamo .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ma imt milina već 300 ura ove godine na 39 samo gas kvarovi nikakvi.
Sad ide i pod kombajn da se bori.
A pametan uvjek i pita a glup se pravi pametan i misli da mu niko ne treba.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Po meni servo na 539 uopce nije potreban, a ova hidro pumpa koja pokrece servo bi bila pun pogodak da pokrece vanjsku hidrauliku bez da ima ikakve veze sa hidraulikom traktora..
Kak velika posuda za ulje bi morala biti da npr kipam prikolice, berac i tak te uobicajene stvari?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Znaci samo pumpu ugraditi ispod bosh pumpe i pribaviti razvodnik s rucicama i sve radi uredno?
Pa zasto se ljudi onda zale da imt nema dosta izvoda hidraulike?
Ja budem cim prije to napravil na 539, a kipam samo prikolice i berac, ali dosta mi je kockica i kuglica s kojima stalno nekakvog problema..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ko i rakovica ali uvijek zuji pumpa jer usisava ispod sebe. Moje mišljenje je da je šteta uopće raditi izdatke za kipanje jer to se vrlo lako i lijepo odradi za postojećom hidraulikom, za neke druge priključke naravno da da.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Kak velika posuda za ulje bi morala biti da npr kipam prikolice, berac i tak te uobicajene stvari?

imt-533-slika-71504648.jpg

[emoji1]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Odma ima štitnik i uteg 2u1.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A kaj buš, ljudi se snalaze kak mogu i znaju. U vreme kad su imt-ei harali mnogi od njih ni kiper izvod nsu imali jer nije trebal, a danas moraju imati sve ko i najnoviji.

Ovo i nije tak loše zamišljeno samo da je malo elegantnije izvedeno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ko i rakovica ali uvijek zuji pumpa jer usisava ispod sebe.

Rakovica ima rezervar za ulje ispod sjedišta i ne zuji možda malo neprecizan hidraulik kod dizanja ali strašno jak i dugo drži sa ugašenim motorom .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Složen razvodnik radi ko urica ima tri izvoda za sad cu jedan koristiti .
Nosio čovjeku napravio crijevo deblje.
Radi jače nego kad je bilo na finoj hidrulici.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jel imaš blok iza njega , kod mene je blok sa dvije komande i sigurnjak na njemu smanjen na 120 bara služi za balirku ,omotač i prednji utovarivač nije vrhunsko ali posluži .
 

Najnoviji postovi

Na vrh