• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Hvala decki na odgovorima pokusao sam ju razraditi ali nije islo grijao sam i probao preko noci ostaviti nafte nalijane mozda malo pomogne ali nista kada probam pokrenuti okrene se samo malo i dalje se vise neda. Nikad nije bila šarafljena tako da se zapeklo. Glavni razlog je to sto je poluga malo prenisko i kad je plug zakopcan po neravnom putu špica svako malo zaore.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Ma ja bih dušu dao da negdje mogu nabavit vinticu za podešavanje te lijeve poluge jer stalno kad izvađam nekog vraga s vilicama ili s gajbicom treba mi da se hidraulika da čim niže spustit, a da kad se ide orat, tanjirat da se da čim više dignut( doma sam već proglašen ludim jer sam čuda stvari na svoju ruku napravil pa su male tenzije nastale između mene i tate :p )
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U ovoj temi pola postova treba obrisati jer nisu isključivo vezani za temu, kao ovaj iznad, gdje što kupiti i slično!!!!



evo jedne prepravke:













 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Tu pumpu si koristil samo za volan?
Ja mislim da je smrtni greh da se ona vrti bez veze i usput ne iskoristi za nekaj pametnije.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije moj traktor, nego sam slikao kada sam vidio prepravku, jer takav servo sa svim komponentama je valjda iz slovenije, bio negdje na njuškalu za 500€, pa postavio, možda će nekome biti zanimljivo za pogledati, ako se odluči za uzeti ili ne

ali ideja ti je OK, ta pumpa koliki ima kapacitet, može cjela hidraulika raditi pomoću nje.....još i da je uposliti prednji utovarivač
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je Rossi onda nije velika pumpa mislim da je 16 lit a i protok je mali ali može se naručiti tandem a to bi več bilo za sve .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod ugradivanja ovakvog serva ko na slici zasto se povezuje s stangom ispod traktora lijevi i desi kotac sta nemoze ostat kak je bilo povezano i prije??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Na ovaj način se gubi luft koji većina na segmentima volana ima.
Meni se više sviđa ona izvedba kraj hladnjaka, mada ni ono nije bog zna kaj, a ovak je još i ta štanga nisko. Kaj buš kad nema mjesta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nemre. Servo ima određeni mrtvi hod, pa bi kotači klepetali pri skretanju.
Meni se ove spone nikak ne sviđaju, jer nisu upete ispod, pri samom rukavcu kotača.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni to izgleda nabacano, a nesviđa mi se ni ona štanga ispod, jer traktor je nizak, i tu je problem kod kultiviranja, ima stvari koje se mogu bolje rješiti, kao što je barem kod 560
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pravo je pitanje koliko budu izdržali rukavci kad baja počne motati u mjestu?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bas radi te visine me i muci jer mozda bi se i odlucil za servo al ako ta stanga mora ic ispod otpada sve jer i sad dok vozim do parcela i po sumi karter zapinje ako bi ta stanga bila ispod nemre dva dana prezivit!!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Šta ova poluga vrijedi ispod traktora totalno promašeno.
U oranju ode volan.
A ovi iz rosija što se njih tiče obični kreteni mislio kiper ventil naručiti 100 kn poštarina on 270 bez ičeg aj reko.
Dam podatke i sve on meni šalje broj da ga ja zovem e svašta čovjek doživi al ovo je vrh.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samo vi skupite 500 ojera , ja si bum to namotiral pa nek ode sve u pi čku materinu ...za protuvrijednost dobijate izvještaj iz prve ruke
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Navodno su bolji bukalovi(moj je Bukal) do sad radi bez greške jedina zamjerka kaj nema zabravljivanja položaja ručice (ima tri položaja) več sem zakirnal da znam da je ručica u točnom položaju . Prvi položaj izlaz njega ne koristim , drugi položaj radi hidraulika traktora , treči položaj izlaz koristim za kipere , prednjii utovarivaš i omotač bala ako nije ručica u točnom položaju omotač radi ali polako i diže poluge . Omotač koristim tako da kad netreba hidraulku spustim ručicu (kuglicu) pa onda ne vrti ulje kad treba ručicu dignem . Ako stalno vrti ulje hoče se zapjeniti .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Kaj se nije dalo za taj graničnik nekaj prišvasati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh