• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Podesavanje poluga

Pozz ekipa zanima dali se na dijelu oznacenom na slici moze podešavati visina lijeve poluge ili ne.
 

Prilozi

  • poluge-hidraulika-imt-542-549-slika-64011976.jpg
    poluge-hidraulika-imt-542-549-slika-64011976.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 197

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Podesavanje poluga

Može ako nije zahrđalo moja je bila u kovačkoj vatri i pokrenjena ali kak je stalno na istoj visini ( ne šarafi se) opet zahrđala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Podesavanje poluga

Ne vrijedi podmazivanje, jer kroz navoj teško prolazi mast na vrh, gdje je nakritičnije.
Vrijedi samo skinuti, rastaviti, očistiti hrđu drot kefom, namazati grafitnom masti i ponovno sastaviti i čekati da opet zahrđa :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Bakrena mast je za takve zahvate bogom dana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Još i bolje, samo kaj grafitne ima u svakoj mesnici, a bakrene baš i nema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Nije problem nači bakrenu, problem ju je platiti ali vredi svake uložene lipe gdje god ju namažeš.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
zašto bi se ta uopće i šarafila? ako već imaš ovu normalnu koju možeš dosegnut sa sjedala i po potrebi dotegnut/odtegnut, mani se ove i bespotrebnog gubljenja vremena na razdrađivanje jer će ti opet zahrđat od stajanja..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zato jer ak se ona ne pomiče na navoju, neda ni polugi da ide lijevo-desno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Kako ne, ima dva zgloba, kod mene je zavarena, a ova druga mi zaribala na rucici davnih dana.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Giba se, giba... pogledaj da su na krajevima zglobovi... nisam siguran da i druge marke imaju obje strane stelajuce.. nema nikakve potrebe za to..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Podesavanje poluga

Unatoč redovitom podmazivanju?
Malo je loše obrađen navoj pa kad malo odstoji navoj sam sebe grize dal sem počistiti navoj ali odljevak (matica) se ljušti prezrnasta .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Giba se, giba... pogledaj da su na krajevima zglobovi... nisam siguran da i druge marke imaju obje strane stelajuce.. nema nikakve potrebe za to..
Ima zetor ali isto zapeče pa se sve normalno giba na zglobu iznad i ispod bez brige.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Imam i ja, uvijek se lagano vrti unutra ali i mast dobije svako malo da ne ostane suho.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ima zetor ali isto zapeče pa se sve normalno giba na zglobu iznad i ispod bez brige.
Da, samo IMT gore nema kugle, kak ni Torpedo ni mali Ursus.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj imt nema gore dupli zglob?
I nije sve tak naknap da bi pucalo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Taj dupli zglob omogućuje njihanje, ali ne i rotaciju.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Ako (ne) radi vec 30-ak godina, i vjerovatno nigdje nije zabiljezen slucaj da je nekome puklo u nedostatku rotacije, zasto se patiti i bespotrebno razradjivati navoj? Uostalom, ako vec je tak kak velis, kako je uspio zapeci ako se stalno krece?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene ta poluga se da normalno sarafit i kod zetora isto ide samo neznam ko ima potrebu stalno to sarafit jednom kad nastelas nemas vise kaj dirat!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh