• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,816
Ah, mlada generacija. Sve bi na taci...
Ak buš tak čekal na gotovo, nebuš nigdar pi... okusil :(giggle):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Nebumo o tome hahah
Ma neam vremena,imam posla pa tu i tam pogledam po forumu,idem baš videti kaj imam od materijala
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Za 539 poklanjam sve,ako pase na 533 ,onda i za taj.
Sajlu od bosh pumpe kotacice po kojima ide sajla,lancic za rucni gas ,feder,papucicu.
Jos ako je je za traktor sa kabinom ,,,sve 5.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Eto stavio novu papucicu,sve ostalo staro. Nagib noge drukciji,bolje je.
20140525_072631.jpg
[/url]
image posting[/IMG],
20140525_072649.jpg
[/url]
click image upload[/IMG].
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Pozdrav svima, nisam siguran da je tema pogođena ali se nadam da će netko odgovoriti. Naime, bio bih zahvalan ako bi netko stavio par slika dvobrazdnog pluga OLT Posavac 1983. (pomični) da vidim kako je u originalu složen. Kupio sam taj plug pa sam ga rastavljao i farbao, mijenjao vijke itd. i sad mi se čini da baš nije sve na svom mjestu ( kako stoje nosači crtala ?) i slično. Molim par fotki s raznih strana pluga, hvala najljepša.
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
Vidim ovde dosta polemike oko noznog gasa (za i protiv) moram reci i ja ga sasvim retko koristim tj.nekako mi je pristupacniji rucni medjutim moj problem je vezan za bas taj rucni gas,kod mene na mom imt 577 ima takodje i taj nozni gas(fabricki) ali ono sto me muci i pokusavam ovde potrazit resenje je to sto kako god da pojacam gas on se vremenom sam vrati smanji pritom mislim da ne koristim doticem nozni gas.Moja pretpostvka je kao da ova tezina papucie noznog gasa vraca rucni gas te pitam da li postoji kakvo resenje za taj problem,hvala.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Postoji ja sam napravil još jedan ručni gas i radi bolje od orginala na 560 nova linija .
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
u haubi gdje je volan imate šipku od ručnog gasa (sagnite se i pogledajte)
na kraju te šipke imate šaraf i podlošku sa gumom i federom tj. oprugom
e sad tu maticu dotežite prema želji kako hoćete da vam je ručni gas težak za potezanje
i neće se više vraćati
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
promjeni gumicu i oprugu ako je sabijena i nema da ne radi
ima gumuca i sa druge strane šarafa
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako sam stegnal da drži kod siliranja u mjestu teško bilo za povuči i otpustiti laganije bilo izmisliti ručicu staviti sajlu sa bužirom zakopčati za polugu sa desne strane koja vuče štangicu za gas i evo veš desetak godina radi bolje nego oriđiđi .
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
Ako sam stegnal da drži kod siliranja u mjestu teško bilo za povuči i otpustiti laganije bilo izmisliti ručicu staviti sajlu sa bužirom zakopčati za polugu sa desne strane koja vuče štangicu za gas i evo veš desetak godina radi bolje nego oriđiđi .

Bas tako,nego ako ti ne predstavlja problem mozda da bacis koju sliku da vidim kako si to osmislio,moze i na pp, bio bih ti zahvalan.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam postavljati slike ali ovako na jednu limenu pločicu zavaril sam vijak em-12 koji služi kao osovina na šipku 12mm sam zavaril cijev koja se vrti po vijku na njemu su dvije matice za naštelati gas kroz šipku sam probušil rupu i progural sajlu od nečeg koja je imala na kraju čep na pločicu sam zavaril maticu koja drži bužir druga strana bužira zapinje za lim ispred nogu i z njega izlazi sajla koja vuče maticu koja je zavarena za polugu za gas na desnoj strani . A onu limenu ploču sam zašarafil sa tri šarafa 6 mm ako ti nebude jasno budem ti poslikal mobitelom i poslal nekome da ti pošalje slike .
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Ideššš koje polemike oko nožnog gasa. Neznam za ostale ali meni je nožni gas za po asfaltu na kojem je pokoja rupa ili krpa di treba usporit prije rupe i ubrzat lijepo i lagano zakon. em se zna za kaj je dobar nožni a za kaj ručni.

Ova ručna mi je super imam viška jednu ručku od stojadina, savršeno bude poslužila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,816
Slažem se. O nožnom gasu nebi trebalo raspravljati. Na svim normalnim traktorima on je tvornički ugrađen. . .
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Evo nešta što bi moglo poslužiti za kontrolu količine rashladne tekućine
u pitaju je kontrolna lampica ,a indikator se koristi u WV vozilim.

DSC01477.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh