• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
je... to sam prvo pogledal ! mislim, prekidac.... do platina jos nisam dosel, jel nisam stigel, a sumnjam i na njih, jer se u jednom momentu iskra pojavila pa je opet nestala .... sutra se serafi !!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj jos prije otvaranja pogle lulicu na kablu u njoj zna limic puknut pa nema dobar kontakt,pogle jel sve u njoj fiksno.
Znal sam sve pregledat i na kraju je problem u lulici bil.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Skinula sam llicu i probal direkt sa kabelom na masu ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hm,mislim da preko kabela nebu bacil iskru na masu.
Mogel si rade malo ogulit kabla i namotat licne na vrh svjecice i probat.
Koju svjecicu imas jel bosna M30?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Necu tvrdit jer nisam to nikad probal,uvjek idem preko svjecice na masu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne bi se slozil s tobom .... sorry .... mozes i novu svjecicu staviti a da ne daje iskru, jer ti preko kabela ne dobiva struju zbog platina, ili neceg drugog:^):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si moze biti do platina naravno al sam samo htio da skrenes prije raskapanja paznju na spojeve kabla i lulice i sama lulica.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
To je prva stvar koju treba provjeriti, najprije probati promijeniti svjećicu onda skinuti kapu pa probati da li baca iskru sa kabla na masu (ako je ostalo ispravno mara bacit iskru na masu sa kabla) !:(devil):
Iskra ne ide preko satelita !:cool2:
Kad to provjeriš onda ideš na platine, kondezator itd...:icon_cool:
Molim te # oficir nemoj lupat !:icon_axe:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgud daj citaj kaj sam napisal i ponovo isto pises kaj i ja.
Na kaj si mislil tocno da lupetam???
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Napisao si šest postova koji se odnose na određeni problem koji je iznesen od kolege, previše kompliciraš i često ti se omakne poneka glupost, kao i sad,
"Hm, mislim da preko kabla nebu bacil iskru" ?, na to sam mislio kad sam rekao da lupaš ! Možda ti se zbog toga što pišeš puno postova omakne pokoja greška, a možda i ne ? Znači za banalni problem razglabaš nadugo i na široko pa onda ti se omakne ovako nešto.:icon_pray:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dobro decki .... meni ovak nista ne pomazete ....
Dakle.... Sve raskopam, posmirglam platine, dobijem iskru na kabel !! Vrtim tak na prazno bez lulice i svjecice i krese ko mutav ! Stavim lulicu i svjecicu i iskri se bez greske ! Userafim svjecicu i probam ga kresnuti - samo se strese ko dabu vuzgal, ali nista.... Vlecem jos par puta, nece .... ponovo probam svjecicu - nema iskre.... probam ponovo samo kabelom na masu - nema iskre .... I kaj sad ??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgud napisal sam da mislim i da nisam siguran.

Zgzac mogel bi biti samo kondenzator.
U kakvom su stanju same platine jel su imale na sebi kao garez,crnog?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sve unutra je novo !! Sutra bum nastavil dalje.... danas mi je zivce popil i zmucil me je ko da sam kopal ....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Oficir dok ne naučiš ispitivanje bobine i kondenzatora sa 4,5 voltnom baterijom i usput i platina ne pametuj sa savetima koje i klinci bolje ovladaju.:icon_thumright:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
"Vrtim tak na prazno bez lulice i svjećice i kresne ko mutav" ???:icon_question:
Ako je tako kresnuo kako si napisao bez svjećice, što će biti tek kad staviš svjećicu ! Pogledaj si što si napisao !:(think):
Ponekad se zna desiti da izolacioni materijal kape popuca i oslabi pa iskra probija na vanjski (limeni dio kape) i ide na masu. Možeš probati kabel spojiti direktno na svjećicu (bez kape), ali samo za probu i ako onda ide onda promijeniš kapu. Ako iskre ima pa nema, treba promijeniti platine i kondezator, novu svjećicu i ako vidiš da je kabel oksidiran dobro bi bilo promijeniti i njega.
Zanemari prve dvije rečenice, malo si nejasan u pisanju što se događalo !
Ako navedeš krive simptone, dobit ćeš krivu dijagnozu.:icon_super:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Ostavite se bespotrebnih rasprava i držite se teme.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@brgud.... moje isprike.... Pisao sam to paralelno sa serafljenjem po kulticu pa je tako ispalo....
Zadnje sto mi se dogodilo i na cemu je ostalo, je da sam dobio neku jadnu iskru i sad radi kao na svaki drugi takt ( nadam se da cete razumjeti, jer ne znam trenutno kako da opisem rad !!? ) Sve izgleda super i novo je na njemu ! Cak sam i svjecice mjenjal, ali rezultat je isti .... muci ga negdje neka sitnica, a to je tesko nacc nekome tko nema iskustva i rezervnih dijelova sa strane da moze tako ispitivati ...
Jos jednom, isprike svima !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh