• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
zdravo!
imam imt509d sa strižnom kosom
trebaju mi sajle za blokade kotača pa ako netko zna gdje se iste mogu kupiti u hrvatskoj
bio bih zahvalan na informaciji
osim toga zanima me gdje se mogu kupiti priključci za 509 jer po hr oglasima ih baš i ne viđam,
a ne znam kako to ide sa nabavom iz srbije ili bih (carina i te gluposti...)
hvala
Ja sam imao takvog prije 5 godina i sajle sam kupovao u zagrebu u jednom lombardini servisu al nemam više taj broj a možeš ih dat izradit kod ovih što rade crijeva i sajle
 

kordon

Novi član
Tu od
21 Velj 2014
Poruka
3
hvala ljudi
a ima li tko iskustva s uvozom polovnih priključaka iz bih ili srbije?
 

jvisekru

Novi član
Tu od
17 Srp 2011
Poruka
7
pa zna se koliko eura mozes potrositi a da u hrvatskoj neplatis carinu i to ti je.A ako kupujes novi deo pokazi racun na izlasku i dobijes povrat poreza.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ma kaka carina kupis,stavis u gepek i vozi,ako pitaju sta imas za prijaviti,kazes neku starudiju,i nece sigurno gledati,sta je tako moj otac dovuko kojecega iz nemacke i skoro nikad nisu gledali,a ako bas naletis na nekog baksuza,zna se,,za kafu,,i prolazis
 

esvilic

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
19
Agria 506

Molim vas neznam kako riješiti problem s kvačilom!? Da objasnim što mi se događa, upalim motokultivator stisnem kvačilo i kad idem ubaciti u bilo koju brzinu on vrti kao da se nije stisklo kvačilo i to traje sve dok se dobro ne ugrije!
Hvala na odgovorima!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Da li imaš uopće ulja u mjenjaču ? Koje ulje je unutra ? Koliko je ulja ?
Ulje u mjenjaču bi trebalo biti gradacije sea 80, nalijeva se na donji vijak (inbus, crveni) do dna navoja. :(yawn):
 

esvilic

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
19
Ima, ja kontrolirao prije sedmicu dana i ja ulio SAE 90 prije otprilike godinu dana kada sam je uzeo, bilo je ulja, ali mi se ćini da je kvaćilo nekako tvrdo na drugi je puno nekši!
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
U mjenjač ti ide ulje upol 80, proleti malo po temi pa ćeš naći taj podatak.:icon_super:
Pregledaj da ti nije sajla zaruzinila, da možda negdje ne zapinje poluga na koju dođe sajla zakačena?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I mene je na mojem to pocelo zezat i sve sam provjeril i sajlu i kopcanje i kad stisnem odvaja lamela al kotac vrti dok se ne zgrije,mislim da je nesto do lamele i federa koji pritisce i nesto ne odvoji ravnomjerno nego dio ostane uzubljen pa hvata.
Izgleda da cu trebat sve raskopat i promjenit cjeli set oko lamele.
 

esvilic

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
19
Promijenio novu sajlu od kvačila i opet se isto događa! Miislim da se nešto dogaša u samom kvačilu i da će ga trebati rastaviti i vidjeti gdje je problem kao što je rekao i oficir!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja.mislim da ju problem u masnoj lameli ili suhim ripnama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa da su lamele masne kaj nebi klizila lamela?
Na kaj mislis pod suhim ripnama?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Još od izlaska iz tvornice su masne lamele. I do neke granice on mora cuknut kod ubacivanja u brzinu....to mu dođe ko sinkroni mjenjač :D
Edit:
To što kvačilo lijepi možda je i do ulja:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Al fora je u tome da poluga radi i fino se pomice bez zapinjanja.
Jel ima netko slike cjelog seta raskopanog,kak to zgleda tocno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pusti polugu, to velite da je ispravno i da hoda.
Sad smo na masnoj lameli i suhim ripnama.

Mast na oblozi lamele može voziti, a da kuplung ne proklizava. Ako je dovoljno predpritiska.
Niti ta makina nema sto konja da bi joj ta mast smetala.
Suhe ili oštečene ripne ne dozvoljavaju pomicanje lamele po spojničkoj, kontaš?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kuzim,nista morat cu raskopat i kupit novi set izgleda nema druge.
Al sad freza svaki dan po 2h pa kad padne kisa i sjedne placa idu nove lamele i sve oko njih,jos mi slini jedan semering pa cu i to rjesit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ništ ti ne kužiš jer da kužiš onda bi skužil da se to da popraviti, a da netreba novo kupovati.
Samo semeringe, jel kontaš sad?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kuzim ja al meni je sve suho oko lamele,meni slini semering na rukavcu gdje se freza kopci znaci za nozeve.
 
Na vrh